Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

relevant

Użytkownik
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by relevant

 1. A gdyby zgwałcić WA2000 poprzez pomalowanie mu drewienek na czarno?
 2. Ja mam AUG A2 ze zwykłym otwartym kolimatorem typu "ze zmiennym punktem celowniczym". -10 do lansu, +10 do skuteczności.
 3. Pleksa wielkie słowo, biegałem z takim samym koli długo z plastikiem po opakowaniu ferrero roche który wytrzymuje 1 trafienie akurat, ja na przykład zaś zwykle i tak się nie dostaję w koli.
 4. Mam tego typu koli od kilku lat i potwierdzam opinię przedmówcy. Daje stosunkowo mało punktów do lansu, ale sporo do celności :)
 5. Jasne, prawda, i dlatego w pierwszym filmik narrator tłumaczy, że krzywizna / wygięcie szybki musi być powiązane z odległością do źródła światła, im mniejsza odległość, tym większą konieczna krzywizna zwierciadła. Jasne, że to amatorskie, ale jemu to działa naprawdę, w odróżnieniu od eotecha z ostatniego filmiku.
 6. Wiem, że trochę przykurzony już jest ten temat... ale nie do końca masz rację dexterkrak - na ostatnim filmiku to faktycznie nie jest kolimator, ale na pierwszym filmiku już jest, ta szybka jest zakrzywiona więc jest jakimś tam zwierciadłem (nawet jeśli tylko wygięta w jednej osi, czyli powiedzmy taki połowiczny koli, w kolejnej wersji może już ją autor wygnie też w drugiej osi).
 7. relevant

  Kolba stała

  Korelacja nie oznacza automatycznie ciągu przyczynowo-skutkowego.
 8. Ja od zawsze mam opcję pierwszą: przez zwierciadłem, na oddzielnym RISowym montażu muszki AUGa, 1cm przed pewnie takim samym kolimatorem, szybkę wyciętą z plastykowego opakowania po ferrero roche. Co kilka strzelanek do wymiany, i lekko zmniejsza przezierność, w końcu to dodatkowa warstwa materiału. Ale używam tego bez problemów, bardzo rzadkie refleksy, jeżeli już są w tym typie koli (w porównaniu do eotechów), to raczej na samym zwierciadle, a nie na osłonce. Ponieważ jest to konstrukcja "wolnostojąca", do pewnego stopnia lekko elastycznie zamocowana, szybka może się trochę odginać, dzięki c
 9. A czy próbował ktoś z Was tego "nano-środka"?
 10. Ale zauważyłeś, co nosi pod siatką autor posta?
 11. Może zdjęcia problemu pomogłyby udzielić odpowiedzi na Twoje pytania...
 12. Jasne, że możesz, a wręcz powinieneś :)
 13. Natężenie prądu mierzymy w amperach (A).
 14. IMHO bardzo fajny filmik. Myślałem, że się znudzę przez te prawie 5 minut, a tutaj wprost przeciwnie :)
 15. Nagrywasz dźwięk podczas strzelania, liczysz ile masz "szczytów" widma dźwięku w danej ilości sekund, a potem dzielisz wynik przez tą ilość sekund...
 16. IMHO skoro udało Ci się osiągnąć pożądany tor lotu cięższej kulki, to nie musisz na siłę nic wymieniać...
 17. @Soul reaper, stal to nie metal.
 18. No, według linku dyskusja była ciut bardziej rzeczowa, ale jednak taki właśnie efekt. Od tej pory NRA będzie kojarzyć mi się nieco lepiej :)
 19. PrezesOi: 1. Zgadzam się z Tobą prawie całkowicie. 2. Nie chcę zranić Twoich uczuć. 3. Popieram łatwiejszy dostęp do broni. Ale jednak pragnę zauważyć, że głównym zadaniem samochodu jest transport ludzi, a nie przebijanie ich za pomocą rozpędzonego metalu. Owszem, kolekcjonerska broń sama nie zabija, ale i hangar bryk Palikota nie jest sam z siebie niebezpieczny. A więc o ile doskonale rozumiem, co chcecie przekazać, o tyle pozwalam sobie zauważyć, że nie jest to jednak do końca to samo, i nie należy mylić wypadku z głównym zadaniem.
 20. Dzięki mangust za wyczerpujące info :)
 21. Klasy laserów (normy) są wypisane na przykład tutaj lub tutaj. Problem w tym, że chyba nikt nie umieszcza takich informacji na produktach...
 22. A zatem pytaniem jest, czy w naładowanym magazynku GBB choć część gazu pędnego jest na początku w postaci cieczy.
 23. 1 cal czyli na okrągło 2,54cm. Czyli r=1,27cm V kulki mamy V=4/3 Pi r^3 V=~8,58cm^3 m=V*d m=8,58cm^3 * 7,86g/cm^3=~67,44g Ep=m*g*h h=1,27m g=9,8m/s^2 Ep=0,06744kg * 9,8m/s^2 * 1,27m = 0,84J
×
×
 • Create New...