Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K MP5 ICS (tłumik i osiągi)


Recommended Posts

Witam,

i znowu zaczalem sie zastanawiać nad kupnem MP5 ICS :) To przez Ciebie Martini !!! ;)

 

Mam jednak dwa pytania do posiadaczy MP5 ICS, a zwłaszcza modeli nieSD (czyli bez tłumików).

 

1) Jakie są osiągi tych MP5 w wersji stock, jak sie mają dzasięg i celność do MP5 TM i AK TM

 

2) Czy tłumiki Socoma i części potrzebne do ich zamontowania będą pasować do MP5 ICS? Nie podobaja mi sie tłumiki oryginalne od MP5 i dlatego jeśli bym kupował MP5 ICS to była by to A5 ale z zamiarem późniejszego dokupienia tłumika Socoma.

 

3) Mialy byc dwa ale jesli ktos mial jakies z nia problemy to chcialbym o opisanie ich :) Ghost-R Ciebie nie pytam :D bo i tak znam Twoje zdanie :)

 

Z góry dzięki za informacje.

Link to post
Share on other sites

ICS produkuje b. kiepskie body, ktore rozlatuje sie w rekach.

W w-wie jest jeden MP5 SD, ktory juz ma 2 pekniete body - NIE POLECAM.

 

Dodatkowo magazynek jest tak skonstruowany ze dosc szybko trzeba zaczac go dociskac podczas strzelania, jak jestes zainteresowany to przesle fotke z roznica - drobna ale krytyczna

 

Jezeli chodzi o strzelanie naprawde cichy, ale co z tego.

 

PZDR.

Yasiek

Link to post
Share on other sites

Juz za pozno bo kupilem.

 

Co do tego MP5 z Wa-wy to znam jego przypadek bo znam Ghost-R... jak by nie bylo model ten tez jest opisany na stronie... Z opini jakie zasiegnalem w kilku zrodlach musze stwierdzic, ze Ghost-R musial miec pecha a jego zlosc spotengowalo zgubienie gwarancji.

 

Co do osiagow to nie wiem co Ty Gunner widziales za ICSa ale moja MP5

A5 ma zasieg taki jak AK47 Marui... celnosc jutro na poligonie dokladniej sprawdze.

 

Na Body poki co nie nazekam i wg mnie jest pieknie wykonane. Metal jest taki, ze sie przeciera i bron powoli zaczyna wygladac jak prawdziwa.

 

Albo zdementuje plotke o ICS jakoby miala by byc to kicha albo bede zmuszony reklamowac. Chociaz narazie model prezentuje sie i sprawuje przepieknie.

Link to post
Share on other sites

Panowie, jestem rozczulony tymi wypowiedziami. biedny Ghost_r miał pecha trafić na kiepski pistolet. Kupił go zresztą na Hali Mirowskiej (byłem przy tym) i właściwie nie wiadomo, co sprzedawca z box'u z nim wczesniej robił. Nie znam innej osoby poza Ghost_r'em, która miałaby ICS. No i co się dzieje? Na przykładzie JEDNEGO przypadku tworzy się naukowe teorie o ICS i wyrobach tej firmy. Panowie, toż to co najmniej dziecinada!

Ogólnie muszę sywierdzić, że w gronie uczestników forum jest grupa "wszystkowiedzących" na temat ASG, AEG, zasad handlowania, ekonomii, prawa etc. Skąd inąd wiadomo, że są to bardzo młode osoby, o nijakim doświadczeniu życiowym, nie mówiąc już o zasobach własnego arsenału dla testów.

Panowie "Omnibusowie" wydaje mi się, że to forum to nie jest najwałaściwsze miejsce do brylowania.

Reg, będziemy Ci wszyscy bardzo wdzięczni, gdy podzielisz się swoimi uwagami na temat MP5 z ICS, gdy już poznasz tę broń.

Pozdrowienia :)

Link to post
Share on other sites

Tak więc pomimo opini wszystkich niedowiarków broń ta (MP5 A5 ICS) ma u nas w Krakowie największy zasięg (nie miałem okazji porównać dokładniej z AK Marui jednak jest on conajmniej taki sam jak nie większy)... przyznam, że można nim siać popłoch w szeregach przeciwnika :) Celność również jest zaskakująco dobra (kiedy będe robił opis na stronę zmierzę ją dokładnie). Skupienie BARDZO dobre.

 

W porównaniu z M4 RIS Marui... konkurent MP5 wypada słabiej lub bardzo słabiej (sorry Daro ;)) zarówno jeśli chodzi o zasięg jak i celność.

 

Inaczej widać też Hop-Up. Marui ma go tak skonstruowanego, że (widziałem wiele modeli jak strzelają) w końcowej fazie lotu kulka drastycznie potrafi lecieć do góry. W MP5 ICS pomijając, że Hop-Up można regulować pratycznie nie rezygnując z celowania gdyż wajcha jest na wierzchu obok zamka, to działa on poprostu prostując lot kulki (kulka leci PROSTO do celu) co znacznie zwiększa skuteczny zasięg broni.

 

Cyt. Henia :) "No co sobie nie pomyśle tam trafiam!" :)

 

Po pierwszym dniu intensywnego strzelania muszę powiedzieć, że broń sprawuje się REWELACYJNIE :))) Poczekam miesiąc i w tedy napiszę obiektywną ocenę gdyż teraz nie jest to całkiem możliwe :)

 

Ale wśród krakowskich Maniaków zrobiła doskonałe wrażenie i kilku bdb strzelców właśnie taką chce sobie kupić :)

Link to post
Share on other sites

Szalom

 

Nie ma za co przepraszać Reg:) Faktycznie Twoja MP5 bije jak szatan.

W porównaniu z moim RIS-em ma o wiele lepszą celność.Co do odległości to być może po mocnym podkręceniu hop-up udałoby się wygrać(lub zremisować) zawody z Tobą,ale kosztem precyzji.Co do trwałości wykonania to czas pokaże,ale nie sugerowałbym się jednym pechowym przypadkiem Ghost-r`a. Póki co,ważne że Ci się podoba i trzeba na "Was" uważać:) Gdyby nie to że jestem hyży(ha,ha,dobre) nie uniknąłbym trafienia z kilometra.No może trochę przesadziłem ale niewiele:)

To co napisałem powyżej nie oznacza oczywiście że żałuję kupna RIS-a.

O nie! Mimo,z reką na sercu,gorszych osiągów wciąz pozostaje bronią która najbardziej mi się podoba a to przecież najważniejsze.

 

Darek

Link to post
Share on other sites

Osobiście posiadam MP5SD5 ICS-u. Wersja 2.0 o ile dobrze się dopatrtzyłem. Wszystko było ok. Zamówiłem ją (i otrzymałem) prawie 2 miesiące temu :D . Do tej pory wszystko było ok. Nie narzekałem na nic. Kompletnie. Ale później "odrkęcił" mi się selektor ognia :? . Niech będzie, część nie jest droga, ale trudna do sprowadzenia :x . Przynajmniej dla panów z FA. Właśnie jestem na etapie zamawiania z WGC. A teraz w Poznaniu (1 czerwca - ładny prezent na Dzień Dziecka) stało się "coś" i karabinek przestał strzelać :cry: . Okazało się - poszedł bezpiecznik. Odłożyłem karabin do samochodu. Pech i już. Ale dziś jestem już po wymianie 4 bezpiecznika. I coś mnie trafia :evil: . Nie wiem, czy jest to wina tego konkretnego modelu, mojego pecha, czy [.....] wie, czego jeszcze, ale prosiłbym o komentarz, czy ktoś natknął się na taki problemik. Chodzi mi o bezpieczniki, nie o ten "mały wichajster" jak to określił "specjalista" :wink: z FA.

Link to post
Share on other sites

Witam,

jesli chodzi o ten "mały wichajster" ;) to fakt, niezbyt fortunnie pomyslane jest jego przymocowanie. Zauwazylem to na szczescie w pore :) i teraz po kazdym strzelaniu kontroluje czy sie nie obluzowal. Mysle, ze wystarczy nalozyc tam klej do gwintu i bedzie OK. Jak narazie jest to jedyny mankament jaki mi sie ujawnil w tej broni :) w obliczu calej masy jej rewelacyjnych atrybutow :) Teraz moge z czystym sumieniem powiedziec, ze strzela ona tak jak AK47 Marui (ok 45-50m dosyc celnie (auto) - bardzo celnie (single) - spokojnie trafilem glowe :>). Jesli chodzi o celnosc na ostatnich metrach jest ona nawet celniejsza. AK jest jednak lepsze jesli chodzi o szybkostrzelnosc. Pomimo tego ICS krotko mowiac wymiata :) Ciekaw jestem czy tez masz takie zdanie :)

 

Co do bezpiecznika to on z reguly wysiada kiedy jest walnieta instalacja elektryczna. Sprawdz. Moze jakis kabelek z czyms sie styka? Powstaje zwarcie? Jakas woda?

 

Widze jednak, ze to na co wszyscy do tej pory nazekali czyli BODY i Gearbox jest w pozadku i u Ciebie po takim czasie :)

 

Martini: Ja tez jestem na etapie sprowadzania Grip RIS do mojej MP5 :)

Link to post
Share on other sites

Maciek

Jeśli przypomnisz sobie jaką mielismy pogodę w Biedrusku, to przyznasz mi chyba rację: Zwarcie spowodowane wodą było stosunkowo wysoko prawdopodobne. Mojemu AK nie zaszkodziło, ale w koncu to TM :wink: Ale ICS też nie powinno było. Chyba :?

Link to post
Share on other sites

Nie powinna bo mojej nic nie bylo chociaz balem sie jak nie wiem :)

Na piewszym strzelaniu dosyc pozadnie lalo a ja nie zabardzo mialem czym zakryc chociazby baterie... dopiero potem dostalem od Daro siatke maskujaca, ktora mi sluzyla przedewszystkim za oslone przed woda baterii :)

 

Bron wydaje sie byc bardzo szczelna.

 

Ale moze cos gdzies sie dostalo i zrobilo zwarcie... albo po takim czasie jakies kabelki sie przetarly i powoduja zwarcie.

Link to post
Share on other sites

Moja MP5-ka już działa. Wydaje mi się, że wiem też co mogło spowodować zwarcie. Tak jak przypuszczaliście była to woda. Broń "od góry" jest szczelna, ale po dokładnym rozkręceniu karabinku (gwarancje chyba mam z głowy, ale przynajmniej wiem co w środku piszczy, stuka i pluje) okazało się, że na spodzie rączki dokładnie przy "butt plate" są dwie małe szczeliny. Tamtędy prawdopodobnie dostała się woda. A 5 mm dalej znajduje się co? Mój ukochany EG1000. I to zapewnie tam doszło do zwarcia. Wysuszyłem, a zaraz będę uszczelniał rączkę, bo mam nadzieje, że kiedyś jeszcze spotkamy się w Biedrusku i chciałbym "powymiatać" do samego końca.

P.S. Chłopaki, ja nie wiem jak to jest z tą organizacją, ale ilekroć przyjeżdżamy do Poznania - PADA! Następnym razem zamówcie lepszą pogodę, dobrze? :lol:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...