Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox v2 JG 3 gen zacina się


Recommended Posts

No znalazłem jeszcze dzisiaj czas i zrobiłem ten tłok, teraz chodzi bez problemów. Przy okazji przyglądnąłem mu się dokładnie i troche mnie zaniepokoił mnie pierwszy plastikowy ząb, jest ostro zjechany. To jest normalne zużycie, czy spowodowane jest to jakimś kolejnym problemem z moim gb?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eeeee pierwszy jest stalowy??? Zależy jak patrzeć, z punktu widzenia pracy zębatki tłokowej to pierwszy jest z pewnością plasticzany, a ostatni jest stalowy. Niedobrze, że jest podjechany. Nie wróży zbyt długiego działania...

 

Albo jestem dziwny, albo się tak naumiałem - może z opisów sklepów gdzie przy kompozytowym tłoku, iż pierwszy jest stalowy. W sumie to bez różnicy, ważne, żeby tylko odbiorca wiedział dokładnie o co nam chodzi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

QUOTE(Morten @ 5/3/2010, 19:15) *

 

Jeszcze a propo silnika: Jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona regulacja docisku silnika?

 

 

Przy prawidłowym shimmingu zębaty silnikowej? Na maxa dokręcić śrubę regulującą wysokość silnika i spuścić 2/3 obroty. Twoja zębata silnikowa jest, albo tak nisko osadzona, albo ma taki luz góra-dół. Dokręć silnik po prostu i spuszczaj, aż będzie chodzić jak najlepiej.

 

 

 

Co ty za bzdury opowiadasz?? gdy złożysz gb to w miejscu spustu jest taka przestrzeń w nie zamknięta w gb i widać zębatkę. Zakręcasz silnik i i chwyt odkręcasz na maxa regulator i poruszając tą widoczną zębatkę śrubokrętem patrzysz jaki ma luz. przy odkręceniu na maxa będzie to z 4 mm po czym podkręcasz lekko regulator i znowu sprawdzasz. I tak do momentu aż luzów nie będzie. I NIE MOCNIEJ!!

 

 

TO żeby zakręcić na maksa i opuscić 2 taż da jakąś regulacje ale gorszą .. Właśnie po to jest ten otwór w gb...i tak powinno się to robić .

Link to post
Share on other sites

To ja też odgrzeje kotleta.

GB ten co zwykle :/ kilka zmian jest:

Tłok: Systema AREA1000

Wypodkładkowałem, kolega sprawdzał i powiedział, że dobrze.

Wszystko pięknie ładnie ale dalej się zacina.

 

Jest jeszcze jedno ale:/ mam głowice tłoka i żeby między nią a tłokiem nie było luzu muszę włożyc podkładkę(albo coś w tym stylu).

 

Na razie mam problemy z PC(HDD wysiadł) i muszę pisa z laptopa, wiec jeśli mi się uda to mogę podesła zdjęcia

Edited by Morten
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...