Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taurus pt99 półautomat na co2 blow back


Recommended Posts

WITAM i proszę o pomoc.Najpierw było ok,strzelałem i strzelałem.Ale zamiast silikonem prysnąłem zdrowo olejem do broni. Taurus zaczął strzelać seriami. Podlałem silikonem wróciło do normy.Niestety na krótko.Teraz się zacina. Kilka strzałów dobrze a potem klik i trzeba docisnąć kurek palcem znowu ok i znowu klik itd. itd. A przy strzelaniu na sucho zacina się spust. Na domiar złego wysiadła uszczelka w magu od strony naboju.Siła złego na jednego. A ja z mechaniką jestem trochę na bakier. :wink: Więc bardzo proszę o pomoc. GDZIE to można naprawić? Najlepiej i nie za drogo. :!: Może odezwie się ktoś z gildii serwisantów. Będę bardzo, bardzo dzwięczny :lol: temu kto sprawi że uśmiech wróci mi na ryja vel buziunię. Pozdrowionka od prawie rozbrojonego dziadkamarka1

Link to post
Share on other sites

WITAM i proszę o pomoc.Najpierw było ok,strzelałem i strzelałem.Ale zamiast silikonem prysnąłem zdrowo olejem do broni. Taurus zaczął strzelać seriami. Podlałem silikonem wróciło do normy.Niestety na krótko.Teraz się zacina. Kilka strzałów dobrze a potem klik i trzeba docisnąć kurek palcem znowu ok i znowu klik itd. itd. A przy strzelaniu na sucho zacina się spust. Na domiar złego wysiadła uszczelka w magu od strony naboju.Siła złego na jednego. A ja z mechaniką jestem trochę na bakier. :wink: Więc bardzo proszę o pomoc. GDZIE to można naprawić? Najlepiej i nie za drogo. :!: Może odezwie się ktoś z gildii serwisantów. Będę bardzo, bardzo dzwięczny :lol: temu kto sprawi że uśmiech wróci mi na ryja vel buziunię. Pozdrowionka od prawie rozbrojonego dziadkamarka1

T0 jeszcze dodam; pistol pt99 od cyberguna [made in Taiwan], mag 39 kulek.Pistol z kompletnymi oznaczeniami oryginału i numerem serii.Wersja semiauto.Jest jeszcze model full auto trochę droższy.Tego kto coś wie jeszcze raz proszę :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Na ogół repliki gazowe konserwujemy olejkiem silikonowym i niczym innym. Można użyć teflonowego smaru z dodatkiem silikonu ale na części mechaniczne jak suwadła wszelkiej maści, prowadnice zamka etc.

Jeśli replika dalej odmawia posłuszeństwa, rozbierz do miejsca gdzie stwierdzisz ze to poskładasz s powrotem wyczyść i nasmaruj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety,to zrobiłem. Tyle że przy składaniu zapomniałem o sprężynce podtrzymującej dżwignię łączącą spust z kurkiem [z prawej strony częściowo zakryta okładziną rękojeści].No i przy oddaniu suchego strzału dżwignia się złamała. :!: Inie daje się skleić. Jak do tej pory żaden serwis nie chce naprawić :wink: .Albo naprawiają tylko kupione u siebie albo nie mają części. A przecież prócz taurusów dżwignie takie mają prawie wszystkie beretki. Chyba w serwisach nie mają CNC lub nie umieją obsługiwać. Krew mnie zalewa a replika bezużytecznie leży. CZY MOŻESZ POMÓC? KTOKOLWIEK WIE, KTOKOLWIEK MA, KTOKOLWIEK UMIE! S O S :wink:

Link to post
Share on other sites

Wystarczy rozebrać, wyczyścić i złożyć z powrotem oraz nasmarować ODPOWIEDNIO.

 

Na ogół repliki gazowe konserwujemy olejkiem silikonowym i niczym innym. Można użyć teflonowego smaru z dodatkiem silikonu ale na części mechaniczne jak suwadła wszelkiej maści, prowadnice zamka etc.
No nieprawda. Silikonowego takiego w aerozolu to ja raczej nie polecam, są lepsze i tańsze. Ot, olej maszynowy spisuje się wyśmienicie. Do niektórych rzeczy jest za gęsty a z kolei niektóre najlepiej pracują bez smaru lub z symboliczną jego ilością. Sylikon w aerozol szybko wysycha czy tam paruje (czort wi co się z nim dzieje....).
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No to mamy ten sam problem.

 

Mi też dźwignia spustu złamała się przy oddawaniu suchego strzału. Niestety musiałem gdzieś zgubić krótszą - ułamaną część (od strony plastiku rękojeści). Czy ktoś mógłby pokazać zdjęcie takiej dźwigni od taurus'a pt99 lub od czegoś podobnego np beretty?

Czy przy tej dźwigni jest jakaś sprężynka?

 

Po złamaniu dźwigni prowizorycznym sposobem naprawiłem ją, po czym replikazaczęła strzelać. Pierwsze kilka strzałów było pojedynczych, lecz wszystkie następne to bardzo szybka seria!

 

Teraz już nie wiem czy strzelanie serią to wina złamanej dźwigni spustu, czy magazynka, czy jednego i drugiego. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...