Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

to jak jest w koncu z ta beretta m9 kj works full metal (machinegun.pl - 469pln) ?? jedni mowia ze syfonuje, inni ze jest ok... niech sie posiadacze tego guna wypowiedza, albo ci co mieli chodziaz z niej okazje postrzelac. jak sie sprawuje w normalnych warunkach (powyzej 10 stopni celsjusza)?

Link to post
Share on other sites

z pierwszego tematu nic nie wynika, w drugim jest mowa o berettcie tm a nie o kjw a trzeci to juz calkiem nie na temat. tak sie na dodatek sklada, ze zanim zalozylem ten topic, to przejrzalem kilka razy cale 'gazowe' forum i nie znalazlem odpowiedzi bo zamiast konkretnie odpowiadac, to madrale twojego pokroju wyskakuja z czyms takim.

 

wracajac do tematu - moj gaziak MUSI byc metalowy, wiec sa tylko 2 mozliwosci - omawiana beretta albo glock 17. tyle ze beretty mi sie znacznie bardziej podobaja. wiec nie wiem jak bardzo ta pierwsza ustepuje temu drugiemu, bo jesli ma byc syf, to odzaluje berette i zainwestuje w znacznie drozszego, ale sprawniejszego glocka. pomoze kto?

Link to post
Share on other sites

Co się tyczy Wesern Armsa - spryciarze opanowali metodę wytwarzania tworzywa zimnego w dotyku - co zmyliło naszego bystrego Jarchera. Zimne - ale nie metal. Niezwykłe!

Moją wypowiedź poprę cytatem:

"The (WA) 1911 is made mainly of Heavyweight ABS and has a cold feel to the touch."

polecam stronkę: http://snowman.ascuk.net/index.html

 

Istnieje też druga możliwość:

Wszytskie modele, które obmacywał Jarcher miały zamontowane metalowe zamki i szkielety ($230 - $400 w HK - np WGC za dobrej jakości aluminium) , oczywiście plus $ 150-200 za guna. A żeby to jakoś strzelało - zawory highflow i mocniejsze sprężyny kurka. Jeśli firearms mógłby sobie pozwolić na trzymanie kilka takich modeli na wystawie , to wielki rispekt!

 

Dylemat metal vs plastik wystepował w AEGach - CA vs TM. CA wielokrotnie ulepszało swoje produkty i coraz bardziej opłaca się je kupować. Podobny proces zaobserwować można wśród "gorszych" producentów gazówek: KWC wydało nowe wersje Sigmyy I Deserta. metalowe KJW m9 sprawuje się lepiej niż plastikowe, p8 tactical tez przechodziło drobne zmiany.

 

Czy ktoś zaryzykowął kupno M9 tki KJW full metal z ostatniej dostawy Machinguna? Może przy odrobinie szczęscia trafi się na egzemplarz bez opiłków metalu w magazynku?

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję rozbierać Para Ordnance'a na części pierwsze i wyglądało wszystko metalowo. :o

Może jest to jakaś mieszanka jakiegoś metalu z ABSem?

Jakość tego materiału jest naprawdę wysoka - lepsza niż w pistoletach TM czy KSC.

Nawet nieźle sobie palce pociąłem szkieletem podczas rozbiórki. :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

kilka tygodni temu zaryzykowalem i kupilem na machinegun.pl berette m9 kjw. Gun NIE syfonuje, strzela minimalnie mocniej niz beretta marui, mocniejszy jest blow back. zasieg jest podobny jak w modelu marui, celnosc troche mniejsza, ale jest bardzo dobrze. odglos strzalu glosny, pelny. metalowe body nokautuje model marui. ogolnie bardzo dobry gun. polecam.

Link to post
Share on other sites

Jaher a powiedz Ty mi jedno --> jak chesz wymieszac metal z plastykiem :?: :twisted:

 

 

Co do beretty to wyszla niedawno beretta HFC zrobiona na czesciach TM

kosztuje ok 500 zł za FM a za ABS'owa trzeba zaplacic ok 340 zł

na red wolf'ie napisali ze jest najrealniejsza replika beretty wykonanej z metalu z jaka kiedykolwiek mieli doczynienia

( czy jakos tak )

Link to post
Share on other sites

Powiem tak jest z metalu i mag sie szybciej wyziebia ;/ przez co ma typowe odchyly jak przy syfie ale wystarczy go wyjac wsadzic drugi i dzialac dalej a tamten po 1-2 min mozna znow normalnie ,syf sam przechodzi :D Co mi sie bardzo podoba. Ale niema sie co dziwic gdyz strzelam sie w ciezkich warunkach :D -7do +2 Wiec jednak Zimno jest :P A to jest metal :) Ale na dzisiejkszej strzleance zasyfij mi tylko 2 razy na poczatku i na koncu :D a tak to mordowalem :P Wiec da sie jako tak zima ale w nzibyt duzym mrozie :P Polecam kulki 0,25 guna na nich dziala calkiem niezle mimo ze jest zimno :D wiec altem to bedzie cacuszko :D Pozdro

Link to post
Share on other sites

Mam Berette KJW M9 FMetal z dodatkowym magazynkiem. Gun spisuje sie calkiem niezle, wykonany dobrze (metal afaik emailowany, plastikowe okladziny mialy maly pierdolnik w miejscu odciecia [tak jak w modelach plastikowych, w ruch poszla zyletka i jest po sprawie]). Do metalowych czesci nie mam zarzutu poza dosc szybkim przecieraniem sie farby na magach i czesciach narazonych na tarcia. Z denerwujacych spraw: po przelaczeniu bezpiecznika w tryb zabezpieczony i nacisnieciu spustu przy kurku w pozycji jalowej ten ostatni odskakuje i pozostaje w 1/2 drogi. Nie dzieje sie tak, gdy kurek jest w pozycji naciagnietej - wynika to z faktu, iz mechanizm blokady jest o 1mm za krotki - sprawe rozwiazuje srubokret i chwila zabawy. Brakuje tez bialych plamek na muszce i szczerbince, ale to tez pryszcz.

 

Magi trzymam napelnione gazem i - uwaga - nie daje im sie za bardzo nagrzewac. Gdy sa za cieple (t. powyzej 30'c) gaz zuzywa sie w trybie natychmiastowym (3-4BB). Na jednym napelnieniu gazem wystrzeliwuje 2 pelne magi (2x26) +-6 BB, czyli okolo ~60BB. Magi napelniam gazem UltraAir Power Gas (czerwony pojemnik, dost. na machinegunie). Najnizsza temperatura, w jakiej strzelalem to -10'C. Syfony - 2 razy na poczatku uzytkowania. Gdy nie naciskasz za szybko na spust (1-2s/strzal) strzelac mozna nawet w -5'C. Powyzej 5'C nie ma w ogole mowy o syfonach. Optymalne zuzycie zauwazylem powyzej 15'C [wszystko powyzej to temperatury otoczenia]).

 

Strzelam kulkami 0.2g QBullet.

 

Pz! W.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam na forum, sorki za odświeżenie tematu, przeczytałem cały ale mam jeszcze pare pytań do obecnych oraz byłych posiadaczy Beretty firmy KJ Works - M9 Full Metal GGB .

 

Jestem początkujący w te klocki, budżet mam mały (ok. 400zł) a zależy mi na pełnym metalowcu - więc myślę że się skusze na ten model po przeczytaniu topicu, no ale przejdźmy do pytań:

 

1. Jaki gaz najlepiej kupić do tejże Beretty (tu już cena nie gra roli), czy są jakieś podziały - np. gaz na lato, zimę pozwalający chociaż troche zmniejszyć ryzyko tych całych syfonów :D

 

2. Co to są te Syfony :P

 

3. Na co najbardziej należy uważać lub najlepiej odrazu to ulepszyć/umocnić.

 

4. Jeszcze pytanko odnośnie mocy tej broni - Z jakiej maksymalnej odległości będzie można strzelać w szklane butelki (skutecznie - czyli tak, że jeśli się trafi to sie poczaska :D ), 4 metry chociaż będą :P :?:

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

 

[ Dodano: 23 Mar 2006 14:48 ]

Halo, użytkownicy :D Niech mi ktoś odpowie :P

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

wiec *VKR* jesli chodzi o ta replike to jako "metalowca" bardzo go Tobie polecam. Wedlug mnie nie dostaniesz teraz w PL lepszego. Ja mam osobiscie m9 full metal z HFC ale patrzac na zdjecia:

http://www.858airsoft.com/reviews/m9rev.html

W zasadzie nie widze wielkich roznic pomiedzy tymi modelami. A moj z HFC jest bezproblemowy. Zadnych syfonow w umiarkowanych temp. a w zimie nie miej zludzen i nie sluchaj sie bajek ze np. gaziak mi strzela jak marzenie w -5 stopni. Na zime lepiej go odloz :wink: Jesli chodzi o model KJW to jak ktos juz tutaj wczesniej napisal jest naprawde bezproblemowy [opieram sie na koledze]. A to ze nie ma bajeranckich oznaczen jak np repliki z KSC to wedlug mnie kompletnie nie potrzebny bajer.

 

Ah i nie ulepszaj lepiej gaziaka :wink: Ostatecznie pobaw sie z lufa i hop-up`em [zamiast sprezynki przyklejonej tasma wklej cos bardziej stabilnego o podobnych wymiarach] a zawory zostaw w spokoju. Kolega wstawil sobie zawory o wiekszej przepustowosci [czy jak to sie fachowo nazywa?] i z zamka [mimo ekhem! "metalu" zwyczajnie sie skruszyl na dole].

 

Ale pamietaj zawsze jest mozliwosc trafienia na felerny model.

 

A tak to jak najbardziej polecam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Rowniez jestem posiadaczem w/w repliki.

Syfony (wywalenie całego gazu z maga - @VKR) trafiły mi sie 2-3 krotnie,

temp -7 lub przy szybkim strzelaniu - przy szybkostrzelnosci Rodżerka (MKI/II) mieknie :/

Jednak po dobrym nasmarowaniu olejem silikonowym (nie w areozolu! - mam nieco takiego gestrzego:) ) nie zauwazylem tego (syfona).

 

Ogolnie bron oceniam dobrze:] warto czasem kogos przestrzaszyc i dzwiekiem i siłą :D:D

 

pozdry

mrd

 

EDIT:

 

Dzis testy sprawnosciowe:] tzw rozgrzanie gnatów po zimie - hiehie

 

temeratura: 12st C

kulki: 0,25g

odległosc: 20m

cel: puszka po napoju wyskokowym :] 0,5l

warunki: lekki wiatr/ zmienny, boczny, wieczor

 

Po korektach na wiatr cel osiagalny:] ,

dorobienie kropeczek bardzo skutkuje:]

na jednym nabiciu (gaz HFC super power) pełne 2 magazynki (2x25) wystrzelone,

3ci z bólem :/ po 7-8 zamek ma problem przeskoczyc:/

wystrzelono ok250 kulek (tj.~10) Syfona nie zauwazono :]

nawet przy czestszym pociaganiu za spust:]

slowem smarowanko pomogło:]

 

pozdrawiam

zyczac celnych trafien:)

mrd

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jesli komus przeszkadza schodząca w różnych miejscach farba (zazwyczaj zamek i magazynek) zdecydowanie polecam wersję chromowaną tego guna. Nie dość że wygląda zajefajnie to jeszcze nie ma mowy o żadnych zadrapaniach ! Fakt faktem zadrapań się nie uniknie ale dzięki chromowaniu nigdy ich nie zauważysz ;) Guna odkupilem od kogos kto uzywal go rok czasu - wygląda jak nówka ! Co do wad i usterek to potwierdzam problem z bezpiecznikiem - po zablokowaniu często w ogóle nie blokuje - skończyło się to krwiakiem na małym palcu :evil: Po takim niekontrolowanym wystrzale zamek zacina się w połowie drogi i trzeba się troche mozolić żeby go zwonić do pozycji wyjściowej. Kolejny problem z bezpiecznikiem to to ze się często rokręca - trzeba co jakiś czas dokręcić taką małą srubeczkę. Myślę ze jak sie o tym zapomni to moze to skutkować jego zgubieniem się w czasie akcji;] Osobiście po strzelance wyciągam zawsze magazynek zeby sie ktos przez przypadek nie postrzelil. Kolejny problem to to ze wewnatrz magazynka wypadla z prowadnicy taka miedziana rurka - trzeba bylo magazynek rozkrecic i wprowadzic ja (rurke) na swoja pierwotna pozycje. Jak tak sobie latala wewnatrz to bron lubila syfonowac co 5 minut no i pomijam efekt grzechotki;] Cala naprawa trwala 5 minut wiec nie jest zle. Po tej operacji syfony sie nie powtorzyly a jedno ladowanie starcza na 1,5 magazynka (w sumei słabo jak na inne egzemlarze tu opisane). Magazynek jest przy tym totalnie szczelny. Poza wspomnianymi wadami broń zdecydowanie polecam - zajebisty wygląd, waga, zasięg (20-25m) i moc. No moze blowback jak dla mnie troche słaby ale jest ;) That's all folks 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...