Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Pomoc] CM 028S vs M5-S6 [JG]


Recommended Posts

Witam, zaczynam grę w ASG, na razie gram z kumplami na pożyczonej sprężynówce, chcę kupić sobie AEG. Przeglądając allegro i sklepy wybrałem dwa modele:

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow..._028_s-173.html

 

http://www.taiwangun.com/pistolety_maszyno...-s6_jg-800.html

 

Z wad i zalet jakie zauważyłem to to, że AK jest cięższa i stosunkowo długa, natomiast ma 2x dłuższą lufę od MP5.

Link to post
Share on other sites

W działach technicznych na forum znajdziesz bardzo rozległe wątki na temat tych replik, ponieważ sprawa była już wielokrotnie wałkowana.

 

Ja napiszę w skrócie, bo nie chce mi się pisać tego samego po raz n-ty.

 

CM.028 (to AK), to jedna z najlepszych chińskich replik w tej cenie. Ma lepszy zasięg, lepszą celność, większą bezawaryjność i sporo innych zalet nad tym MP5. Jedna z niewielu prawdziwych zalet tego MP5 nad AK, to nieco lepszy akumulator (ale ten z AK również daje radę). Możesz śmiało wziąć AK i nie powinieneś żałować. Tylko jedna uwaga - koniecznie kup wersję ze stałą kolbą. Kolba składana w tym modelu jest naprawdę badziewnie wykonana i szybko się łamie. Druga zaleta stałej kolby, to możliwość wsadzenia do niej znacznie mocniejszego akumulatora niż ten, który da się wsadzić pod pokrywę w wersji z kolbą składaną.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolego bzdury opowiadasz. Najpierw sam trochę poużywaj i poczytaj o replikach, a dopiero potem doradzaj, bo jeszcze sprawisz, że ktoś przez Ciebie będzie żałował wydanej kasy, a tego jak rozumiem byś nie chciał.

 

Naprawdę uważasz, że na przewagę zasięgu i celności, którą ma AK wpływa ta różnica 20 FPS? To ja Ci odpowiem - nie, ona nie wpływa.

 

MP5 może i będzie trochę poręczniejsze w CQB niż AK, co nie zmienia faktu, że jakość produkcji AK z Cymy nie pogorszyła się przez ostatni rok, czego nie można powiedzieć o MP5 z JG, które ostatnimi czasy znane są z awaryjności.

 

@Sunmile - nie patrz nawet na to MP5. A jeśli faktycznie zależałoby Ci na dość poręcznej replice do budynków, to zerknij sobie na G36C od JG (G-608). Następnie wejdź w dział dla zielonych i przejrzyj tematy, które tam są, bo ta replika (podobnie jak i to AK) są tam wymieniane w co drugim temacie.

 

Temat niezgodny z regulaminem działu. zamyka.

J.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...