Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bluza ABDU - obszycia


Recommended Posts

Witam,

zakupiłem niedawno bluzę ABDU woodland z nomexu, na zdjęciach była obszyta naszywką "big red one - subdued" na lewym ramieniu, taśmą U.S.Army i flagą amerykańską - odwróconą, na prawym ramieniu.

 

naszywek nie mam ale mam po nich miejsca ;)

 

i mam pytanie do speców od obszywania itp, czy w ogóle bluzy ABDU uzywają US Marines? np pilosci helikopterów itp? bo chcę ją obszyc na USMC ale nie chce zeby było to jakies świętokradztwo bo nikt w USMC nie uzywa bluz ABDU ;)

 

a po drugie mam pytanie o naszywki stopnia wojskowego, bo z tego co wiem naszywa się je na obydwu ramionach i na kołnierzyku.

i tu mam pytanie, bo na bluzie ABDU na lewym ramieniu na wysokosci tej gdzie normalnie widuje sie naszywki stopnia jest taka "flyerowska" kieszeń na suwak z zewnętrzną klapą zasłaniającą miejsca na ołówki itp. Czy zatem na bluzach ABDU naszywa się inaczej stopnie na ramię czy, jaką mam hipotezę, wśród pilotów - załóg nie ma szeregowych, sierżantów tylko załogi lotnicze składają się z oficerów- 2nd Lt, 1st Lt, Cpt, Mjr... - i obowiązuje ich jedynie obszycie kołnierzyka stopniem wojskowym?

a skoro obowiązuje ich takie obszycie czy naszywa się stopień na zewnątrz wyłożonego kołnierzyka czy inaczej - pytam bo kołnierz w ABDU mozna postawić i spiąć z przodu specjalnym zapięciem na rzep tworząc jakby "golf" osłaniający dokładnie szyję

 

i ostatnia kwestia - jak dużym świetokradztwem jest założenie do bluzy ABDU spodni M-65? bo dlatego je zakładam zeby mi tyłka nie odmroziło bo jako ze spodnie od ABDU są z nomexu to nie wydają mi się najcieplejsze na aktualną pogodę :/

 

z góry dzięki za rzeczowe i treściwe odpowiedzi/rady :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Z tego co wiem, to w załodze może być podoficer (strzelec, mechanik) chorąży (CWO) jako pilot lub oficer -też w roli pilota.

 

wiem, ze czesta praktyka w czasie drugiej wojny swiatowej, iz podoficer byl pilotem samolotu. najczesciej doswiadczeni instruktorzy, ktorzy z roznych przeczyn (np. trudne zadanie) zostali przesunieci do jednostek liniowych.

 

dodatkowo prawie zawsze instrulktorzy lotnictwa to podofcerowie.

Link to post
Share on other sites
Poza tym marines mają taki zwyczaj, że na bluzach na kieszeni (czapkach itp) mają pieczątkę ze swoim godłem. To jakbyś chciał być super dokładnym :)

 

Zeby byc super dokladnym to robia to tylko na zwyklych mundurach polowych (HBT,TCU, BDU) a nie na nomexach... :evil:

Link to post
Share on other sites

Mając tak pokaźną liczbę postów powinno się odróżniać post od tematu, i znowu robisz to samo forum to nie czat nie odpisuj a co do abdu to polecam nauczyć się poszukiwać na google, jest to niezwykle przydatna umiejętność, niedługo może trzeba będzie ją dopisywać w podaniach o pracę ;)

 

ABDU czyli Aircrew Battle dress Uniform,

 

o obszyciu znalazłem tyle:

 

tutaj troche o fladze na różnych mundurach :

https://134.11.61.26/CD8/Publications/USARE...%2020040220.pdf

 

trochę tutaj : http://www.tioh.hqda.pentagon.mil/FAQ/FAQ.htm

 

 

 

ale napewno jest więcej wystarczy się pofatygować

 

i polecam pooglądaj tyczy się też Ciebie: http://www.trials-shack.co.uk/Posting.

 

A w sumie to na jakiego komu mundur obszyty tak jak prawdziwy, stopnia i tak nie posiadasz, a jak sobie przyszyjesz to też ci on nie przybędzie, a

 

Jak ktoś chce poczuć się jak prawdziwy żołnież to niech idzie do wojska, najlepiej na wojne.

Asg to nie wojna, uff na szczęście, jeżeli dalej ktoś pragnie takich wrażenie niech poogląda np. Black Hawk Down (helikopter w ogniu) i zaręczam wojny się odechce.

 

No racja racja jest coś takiego :D, ale przydałoby się coś latającego do rekonstrukcji Airforce :D (do postu nizej).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

LameBoy wiem od kogo kupiłeś te ABDU. Na allegro od kolesia "Kuba Bosski" też myślałem żeby to kupić bo cena jest ciekawa. Za górę i duł 150zł. Tylko ja bym chciał Rangersów rzeczy skopletować a oni chyba nomexu nie używali?

Link to post
Share on other sites

To prawda. Widziałem za tyle. Cena kusząca, ale ja lotnika rekonstruować nie chcę. Tylko Rangersa.... Ma ktoś może maniereczke Lc2 Alice na zbyciu niedrogo? Albo naddupnik. Sorki to nie ogłoszenie, trochę się rozbujałem. 8) :?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...