Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mój drogi Zelber-ku napisałem przecież "ewentualnie" czyli nie kazałem mu tam jej włożyć, czytanie ze zrozumieniem. Nawet przy m110 powinien wymienić, głowicę tłoka, łożyska, prowadnicę sprężyny.

Hmmm... idiotę? Widzę że masz dziwny tok myślenia. Ja nie będę wypowiadał się na twój temat, szkoda mi czasu.

Link to post
Share on other sites

Kolego Zelber widziałeś kiedyś tego 1 aega na oczy? Dokładnie to jest 1 wyrób firmy Tokyo Marui w dziedzinie pełnowartościowych aegów.

Silnik jest tam niestety mniejszy niż normalne silniki do aeg, łożyska ok. 5,5mm (zamiast 6mm) i zębatki coś ala hi-speed. Co do tłoka to można jak najbardziej zostawić bo TM ma mocne dosyć tłoki, gł. tłoka trzeba razem ze sprężyną wymienić (standard TM a nie CA czyli sprężyna i gł. tłoka połączone w 1 całość), prowadnicę jakąś można dopasować. Największy problem stanowią zębatki i łożyska - zębatki da się jakoś dosztukować ale łożyska trzeba piłować. Przy jakimkolwiek tuningu trzeba mieć na uwadze silnik który przy jakimkolwiek tuningu może się usmażyć. Tak więc sztukowanie zębatek, piłowanie łożysk, wymiana prowadnicy i gł. tłoka i można max m120 wstawić. Zębatki muszą być z serii już torque do słaby silnik dużo nie uciągnie. Szkielet można pominąć bo jest wytrzymały, gł. cylindra plastikowa m120 powinna uciągnąć a dysza w TM jest tak samo szczelna jak uszczelnione (chyba że zjechana).

Pozdrawiam

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Jak kolega powyżej napsiał

Famasa Tm nie zrobisz na m130, po pierwsze za slaby silnik, po drugie głowica cylindra jest inna niż standardowe, z wzmocnionych części dedykowanych do famasa jest chyba tylko jedna, nie pamięta jaka( bodajze prowadnica sprezyny) , jest chyba dostępna na specu.

 

Jak masz możliwość kup Gb z chińskiego famasa JP, w nim jest mega mocny silnik na neodymowych magnesach,sadzę że pociągnie prawie wszystkie sprężyny

Do wymiany pozostaną zebatki,tłok,głowica tłoka,prowadnica sprezyny.

Ale niestety pozostaje ten sam problem co w famsie tm,niestandardowa głowica cylindra

i dysza, sprawdzałem głowice z Gbv3 i v2 - nie pasuję.trzeba sobie dorobić u jakiegoś tokarza - rozchodzi się o rozmieszczenie tych 2 otworków mocujących

Link to post
Share on other sites

Wolfran ty bardzo lubisz wytykac bledy jezykowe i inne pierdoly plus musisz sie pojawic w kazdym topiku mimo ze zupelnie nie wiesz o co w nim chodzi ?

Temat jest o Famasie o ktorym widac nie masz zielonego pojecia. Znajdz sobie zajecie i przestan sie udzielac.

Zwlaszcza ze Kermit doskonale odpowiedzial na pytanie i wiecej tu pisac nie trzeba.

Link to post
Share on other sites

Kucur666 a jednak wiem o co w nim chodzi, możesz to zauważyć w powyższych postach, a może akurat ChOmik nie zna się dobrze na firmach i szukałby silnika od "JP", zamiast JG.

Wolfran ty bardzo lubisz wytykac bledy jezykowe i inne pierdoly plus musisz sie pojawic w kazdym topiku mimo ze zupelnie nie wiesz o co w nim chodzi ?

 

Tak, lubię, ponieważ chcę aby na forum było pięknie i pachnąco, aha i nie udzielam się w tematach o których nie mam pojęcia, jeżeli bym tak robił w każdym temacie bym się wypowiadał.

 

I dlaczego myślisz że nie mam lepszego zajęcia od pisania na forum i skąd wiesz że nie znam się na Famasach, mój kolega ma Famasa i przy nim często grzebiemy, więc wiem co w nim siedzi.

Edited by Wolfran
Link to post
Share on other sites

Kucur666 a jednak wiem o co w nim chodzi, możesz to zauważyć w powyższych postach, a może akurat ChOmik nie zna się dobrze na firmach i szukałby silnika od "JP", zamiast JG.

 

I dobrze by szukał bo tu chodzi o kompletny gearbox z silnikiem od Famasa z firmy Jing Peng czyli JP. JG Famasa nie robi....

Konkretnie chodzi o tego:

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=832

lub tego:

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=833

Link to post
Share on other sites

Wolfran znowu sie osmieszasz... Twoja znajomosc tematu juz skomentowal fuko.

Pieknie i pachnaco ? Jedyne co potrafisz to czepiac sie innych, do tego coz ... nieudolnie.

Mistrz cietej riposty z ciebie zaden, a nikt nie dal ci tez prawa moderatora.

Jedyne co ci sie udaje to stworzyc wrazenie dla nowych uzytkownikow forum ze pelne jest ono idiotow, ktorzy wytkna ci kazda pierdole zeby pokazac jak to ociekaja zajebistoscia.

Link to post
Share on other sites

Czasami lepiej milczeć, niż zrobić z siebie idiotę...

 

Powodzenia we wkładaniu m120 do stockowego tma.

Zębatki też nie pociągną;)

Wstawiając do stocka m120 zarżnął by go od razu.

Wstawienie m110 bez wymiany połowy gb( jak napisałeś dopiero w 2 poście) też by nie przeszło bez echa.

Mój drogi Zelber-ku napisałem przecież "ewentualnie" czyli nie kazałem mu tam jej włożyć, czytanie ze zrozumieniem. Nawet przy m110 powinien wymienić, głowicę tłoka, łożyska, prowadnicę sprężyny.

Hmmm... idiotę? Widzę że masz dziwny tok myślenia. Ja nie będę wypowiadał się na twój temat, szkoda mi czasu.

 

Tak? mam P90 TM z M120 na pokładzie, śmiga jak dzika z li-po 11,1V 20C dając 25k/s

Teraz jak się zepsuje to przez was :wink:

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Marcinek83 czy ja wyraźnie napisałem? Tam nie są standardowe zębatki TM tylko zębatki coś ala hi-speed - jak chcesz powiedzieć chłopakowi by włożył m120 i wysadził w kosmos silnik który za chiny nigdzie nie dostanie w Polsce i zębatki których NIGDZIE nie dostanie to bardzo proszę... Może coś to jeszcze podpowie.... tam też nie ma standardowej sprężyny TM tylko nieco słabsza dlatego tam nie ma 290 fps tylko bodajże 270-280

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Jeszcze dla wyjaśnienia:

 

W Famsie JP są :

- standardowe zębatki XYZ,

- prowadnica sprężyny w standardzie TM do Famsa,

- inny korpus GB, coś ala P90, silnik w środku korpusu,standardowy small jak np.do AK( neodymowe magnesy),

- sprężyna m110

- Głowica cylindra w standardzie TM do Famsa,

- Głowica tłoka i tłok standard gbv 2-3,

- łożyska standard gbv2-3,

- dysza chyba pasuje z m16,

- cylinder coś ala bore up,

Link to post
Share on other sites
W Famsie JP są

- standardowe zębatki XYZ,

Jeśli CG to tak na prawdę JP tylko z oznaczeniami cyber guna to muszę powiedzieć że jedna z zębatek jest mniejsza niż standard.

Wkładałem do CG m125 bez żadnego tuningu i nic się nie stało przez jakieś 100 strzałów. Wyciągnąłem z niego wtedy 430fps.

Potem jednak wróciłem do stockowej sprężyny bo famas jest dla mnie fajny do CQB gdzie 350fps spokojnie starcza a słaba sprężyna zapewnia dobry roF na 9,6V.

Link to post
Share on other sites
100 strzałów to żadna wyjściowa, przemiel chociaż 5k.

Wiem, i z tego powodu o tym wspomniałem by nie sugerować się do końca moją wypowiedzią.

Sprężynę zmieniłem na stockową bo nie zadowalał mnie ROF na m125 oraz dla tego że famasa używam głównie na mniejsze dystanse.

Ale mimo wszystko muszę powiedzieć że Famas z CG to udana konstrukcja i śmiało nawet na stockowych częściach może konkurować z replikami mającymi 100fps więcej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wiem, i z tego powodu o tym wspomniałem by nie sugerować się do końca moją wypowiedzią.

Sprężynę zmieniłem na stockową bo nie zadowalał mnie ROF na m125 oraz dla tego że famasa używam głównie na mniejsze dystanse.

Ale mimo wszystko muszę powiedzieć że Famas z CG to udana konstrukcja i śmiało nawet na stockowych częściach może konkurować z replikami mającymi 100fps więcej.

Mniejsze dystanse i mocniejsza sprężyna :) Rozumiem ze snajpera macie z UZI za 8zł?

Famas CG to udana konstrukcja? mając te 400FPS w Famasie i obok jakiś Chiński AK z 500fps na pokładzie, nie będzie różnicy?

Mam pytanie - Czy ty jesteś jak ten koleś z filmu Kung Pow z wielkimi sutkami, który myśli że jak przegrywa to wygrywa?

Link to post
Share on other sites
Mniejsze dystanse i mocniejsza sprężyna :)

 

Przeczytaj jeszcze raz mój post. Napisałem że zmieniłem spowrotem na STOCK między innymi dla tego że używam go na małe odległości.

 

Należę do Gildii Serwisantów.

 

Serwisant a nie wie że fps to nie wszystko?

 

Mam pytanie - Czy ty jesteś jak ten koleś z filmu Kung Pow z wielkimi sutkami, który myśli że jak przegrywa to wygrywa?

 

Bez komentarza..... Nie mam powodu by kłamać. Co prawda famasa już nie mam ale nie była to moja jedyna replika. Mam też giwery warte sporo więcej od niego, mające więcej fps ale po prostu famas dobrze się u mnie spisywał.

 

Rozumiem ze snajpera macie z UZI za 8zł?

 

Takiego uzi używamy jako wsparcia.... :bialaflaga: \

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...