Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.040+Guarder SP140+FireFox LiPo 1200mAh 11.1V 20C


Recommended Posts

Witam, Chciałem trochę podciągnąć osiągi mojej repliki. Wiem, że M140 to dość mocna sprężyna, ale chciałem Was zapewnić, że jestem doświadczonym airsoftowcem i repliki używam z głową.

 

Tu podaje linki do elementów, których chciałbym użyć do tuningu repliki.

Sprężyna Guarder SP140

LiPo 1200mAh 11.1V 20C

 

Bateria oczywiście miałaby za zadanie zwiększyć ROF bo w chwili obecnej na stockowej baterii przy sprężynie M125 nie jest zachwycający, macie może jakieś inne propozycję co do obu tych rzeczy, np. jakiej firmy sprężyna, jakaś inna bateria (koniecznie stick).

Proszę Was o jakieś rady :)

 

Ps. Replika będzie również wyposażona w okablowanie sylikonowe 1,5mm2 oraz mosfet.

Link to post
Share on other sites

Szczerze poleciłbym lipola gepower 1350 15c 11.1v. http://www.casg.pl/product-pol-597-GE-Powe...-15C-Stick.html Firefoxom nie byłbym w stanie zaufać.

 

Replika spokojnie wytrzyma m140, radze jeszcze dyszę wymienić - stockowe są nieszczelne. Mam dyszę JBU i mogę z czystym sumieniem do replik Cymy polecić.

 

Dobrze złożysz, dodasz mosfet i kable, bedzie fajnie chodziło :)

Link to post
Share on other sites

Lipo alarm przydaje sie tylko wtedy jezeli nie masz ladowarki i ladujesz u kogos.

Wtedy mozesz latwo sprawdzic czy juz ci pada aku czy nie.

Kumpel tak robi ... aku styka mu na 4-5 strzelanek i raz na 2 miechy laduje mu batke.

 

Ladowarke jak juz kupowac to porzadna a nie jakies wynalazki tanie...

Za 150 zl masz accucela 6 wiec lepiej doplacic te paredziesiat zlotych niz kupowac jakies dziwne ladowarki typowo do asg.

 

Niestety ale dobrego sticka lipola modelarskiego nie kupisz.

A te do asg sa zazwyczaj sredniej jakosci.

Link to post
Share on other sites

Ladowarke jak juz kupowac to porzadna a nie jakies wynalazki tanie...

Za 150 zl masz accucela 6 wiec lepiej doplacic te paredziesiat zlotych niz kupowac jakies dziwne ladowarki typowo do asg.

 

 

Chyle czoła, faktycznie ten Accucell 6 jest niezły :) Dzięki za info bo właśnie miałem kupować tego co podałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

Ludzie, przecież to szajs za zbójecką cenę ... :roll:

http://www.allegro.pl/item993808809_pakiet...nowy_tanio.html

Stawiam głowę pod gilotynę że ten pakiecik pobije ten szajs od Firefoxa, że już o tej porażce z bron.pl nie wspomnę. A cena bajeczna.

 

Nie mówie że ta z bron.pl jest dobra tylko że na m150 daja radę. Zreszta są to jedne z pierwszych lipoli wiec czego można sie spodziewać. Chociaż z drugiej strony ostatnio na tej bateri tylko 7.4 wystrzeliłem na m 110 3000 kulek.

 

Tak, przepraszam za brak znaku zapytania :) to jak byś przypadkiem widział jak kolega strzela na auto to daj znać co i jak :P

 

Gadałem ze znajomym i mówi żę strzelać na auto się da, ale jak wiadomo szybkostrzelność zależy jeszcze do silnika i zębatek.

Link to post
Share on other sites

Nie mówie że ta z bron.pl jest dobra tylko że na m150 daja radę. Zreszta są to jedne z pierwszych lipoli wiec czego można sie spodziewać. Chociaż z drugiej strony ostatnio na tej bateri tylko 7.4 wystrzeliłem na m 110 3000 kulek.

Ja rozumiem, ale sam widzisz że stosunek ceny do parametrów jest nieporównywalny. A Turnigy to całkiem dobra firma.

Link to post
Share on other sites

C to oznaczenie jaka wydajnosc pradowa ma akumulator.

20 C oznacza ze bateria 1000 mAh - ma wydajnosc 1 A (1000 mAh) x 20 C - czyli 20 A

taka sama bateria 1000 mAh ale 30 C - daje 30 A pradu.

Jak latwo policzyc zamiast mocna batke 1000, bardziej oplaca sie 4000 mAh ale 15 C - wtedy to jest 4 x 15 - 60 C.

Z drugiej strony 1500 mAh i 15 C to tylko 45 A, a tania batka 2200 mAh i 25 C - daje 62.5 A

Z innej beczki - malo ktory tuning wymaga wiecej niz 40 A stalego.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie nie pomyślałem że kolega potrzebuje sticka. Niemniej, LiPO są małe więc pakiecik można włożyć w kolbę ramową i owinąć ją czymś. Wypuścić kable w kolbę też nie problem, chwila roboty. Tyle że jak ktoś jest bardzo estetą to owinięta kolba nie będzie mu się podobać.

Link to post
Share on other sites

C to oznaczenie jaka wydajnosc pradowa ma akumulator.

20 C oznacza ze bateria 1000 mAh - ma wydajnosc 1 A (1000 mAh) x 20 C - czyli 20 A

taka sama bateria 1000 mAh ale 30 C - daje 30 A pradu.

Jak latwo policzyc zamiast mocna batke 1000, bardziej oplaca sie 4000 mAh ale 15 C - wtedy to jest 4 x 15 - 60 C.

Z drugiej strony 1500 mAh i 15 C to tylko 45 A, a tania batka 2200 mAh i 25 C - daje 62.5 A

Z innej beczki - malo ktory tuning wymaga wiecej niz 40 A stalego.

Dzięki bardzo za konkretną odpowiedź.

 

Na marginesie to kupuje tak baterię, bo większa może mi się nie zmieść do kolby w Scarze.

 

P.S. Dlaczego koniecznie potrzebujesz mieć sticka ?? Nie lepiej kupić kolby stałej ??

Edited by Rechot
Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie chcesz zwykłej LiPO w kolbę tylko NiCD?? LiPO bije pod każdym względem batki tradycyjne więc nie rozumiem czemu w przypadku batki w kolbie chcesz wziąć tradycyjne NiXX. Nie zje Ci repliki, M140 to już spora sprężynka potrzebująca całkiem solidnego zapasu prądu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...