Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A2 [CA] - nie strzela


Recommended Posts

Otóż, jestem szczęśliwym (dotąd) posiadaczem Mp5A2 Classic Army. Problem pojawił się już długi czas temu, ale od tamtego czasu replika długo stała nieużywana. Teraz postanowiłem sprawdzić jak działa, ale problem się nie rozwiązał ;)

 

Do sedna: Gearbox stoi. Naciskam spust, słychać silnik próbujący przekręcić, ale stoi nadal.

-Na mojej baterii, Intellect 8,4 1400mAh (wiem, że szajsowata bateria, ale niekoniecznie to jej wina). Czasem udaje się przekręcić, po kilkakrotnym naciśnięciu spustu. Może chwile postrzelać, ale znowu się tnie. Słuchać wyraźny spadek obrotów, czy tam jak to się mówi, znaczy, strzela coraz słabiej.

 

-Na baterii pożyczonej, też Intellect, ale 9,6V 1400mAh (w podobnym wieku co i moja) działa niby lepiej. Na pełnym naładowaniu śmiga wszystko, ale potem dzieje się to samo, z tym, że dochodzi jeszcze grzanie się baterii i silnika. Chociaż teraz podłączyłem na pełnym naładowaniu i nie chciał przekręcić, dopiero po chwili ruszył.

 

-w gb wszystko wygląda w porządku. Zębatki są całe, zęby na tłoku też w dobrym stanie, jest prawidłowo wypodkładkowany i ogólnie wszystko wygląda mniej-więcej jak trzeba. Najgorzej wygląda coś, co według niektórych sklepów nazywa się "listwa dosyłacza"- wydaje mi się, że się na to mówi po prostu popychacz. Był wyrobiony trochę w miejscy, gdzie bolec na zębatce od tłoka łapał ten popychacz, ale lekko go spiłowałem i chodzi normalnie. W sumie to niezwiązane z problemem, bardziej jako ciekawostkę napisałem.

 

- Blokuje się w różnych momentach, najrzadziej na rozciągniętej sprężynie. Wygląda na to, że po prostu nie ma siły go ruszyć.

 

- Jak jest zablokowany i naciskam spust, to napięcie spada z powiedzmy 9,6V do nawet 2,5V. jak już ruszył, to spadało do 5,7V

 

- Na porządnej baterii Sanyo, 9,6V ruszył bez problemu.

 

 

Tak jak mówię, podejrzewam że to bateria, jednak prosiłbym o wszelkie rady, czy instrukcje co jeszcze powinienem sprawdzić ewentualnie.

Link to post
Share on other sites

Tak się właśnie domyślam, ale chcę wyeliminować wszystkie inne możliwości. Po prostu nie wiem, czy nie potrzebne mi coś więcej niż nowa bateria.

 

W tym momencie napięcie na w/w baterii 9,6 wynosi 6V, po naciśnięciu spustu z kolei spada do 0,8V

 

Na baterii 8,4 wynosi 7,6V, po naciśnięciu spustu spada do 1,9V

 

GB stoi w jednym i drugim przypadku.

Link to post
Share on other sites

elektryka w Ca jest kiepska szczególnie styki, albo oczyscic albo zmienic chocby na chińskie któe sa spooooro lepsze, okablowanie to daj kable modelarskie i deansy Panie bez deansów nawet nie rób nic i dobra batka choćby nawet li-po 7,4v. :)

Link to post
Share on other sites

elektryka w Ca jest kiepska

Chyba widzieliśmy dwie różne firmy CA. Te CA, które miałem w rękach (stocki) z silikonowym okablowaniem nie ustępującym modelarskiemu. Styki w świetnym stanie i dobrej jakości. Jak dla mnie, to do elektryki nie ma się co czepiać.

 

szczególnie styki, albo oczyscic albo zmienic chocby na chińskie któe sa spooooro lepsze,

Szczerze w to wątpię.

 

okablowanie to daj kable modelarskie i deansy Panie bez deansów nawet nie rób nic

Tamiya w tysiącach replik daje radę, więc nie ma powodu, żeby akurat w tej wymieniać wtyczkę w celu cudownego uzdrowienia.

 

Zanim będziesz kupował nową baterię, to pożycz najpierw od kogoś jakąś sensowną i sprawdź.

Link to post
Share on other sites

naprawiałem kilka replik CA głównie emki i giet ze 4 sztuki, okablowanie fakt jest dobre ale styki sa tragiczne, przepalone, zwęglone, dziurawe wręcz i beznadziejne silniki... blacha w chińskich jest dośc dobra i jakos nie miałem nigdy ja z nimi problemu. tamiyę nie jedna widziałem rozerwaną ;) szczególnie jak konektor miał ok 4 lata to rozpadał sie i wiecej było tasmy i kleju niż przewodnika ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...