Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

zastanawiam sie czy ktos juz to nabyl droga kupna i moze opowiedziec jak sie sprawuje

 

zapewne nie bedzie to popularny pistolet ze wzgledu na pochodzenie ale to samo moznaby powiedziec o AK-47... a jednak :)

mi wpadl w oko i zastanawiam sie czy ktos juz go nabyl lub zamierza to zrobic

 

jak dla mnie wyglada nieziemsko i kladzie na plecy wszystkie beretki i glocki :)

 

no i duzo dotatkowych bebechow na michinegunie mozna dostac

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wlasnie rozpakowalem to cudenko :-) jak dla mnie (wielkiego fana Beretki) cudenko kladzie na plecy Berette, Glocka, SW 945 :-)

 

20041221131926644.jpg

Ide postrzelac , napisze wieczorem cos wiecej.

 

Jakos wykonania nie budzi na pierwszy rzut oka zastrzezen, brak czerwonej koncowki lufy (tak ostatnio popularnej w naszych PL sklepach) dodaje jeszcze bardziej uroku.

 

Napisy na broni prawie identyczne jak na oryginale. Waga :-) perfekt.

 

pozdro,

Frugo

Link to post
Share on other sites

chopin - no mam z CAMO i nie mam czerwonej koncowki, przeciez pisze.

 

 

 

jak dla mnie na te dwa dni pistolet bardzo fajny, rewelacyjnie lezy w dloni. wywarzenie bardzo dobre. waga .. to juz bylo.

 

:-)

 

wada jedna juz zauwazylem:

dla osob leworecznych bardzo latwo przez nieuwage spuscic sobie magazynek ze wzgledu na bardzo czuly mechanizm , a moze w mojej tylko, musze porownac z innymi

Link to post
Share on other sites

Frugo, mam CZ od ponad roku i nie zauwazyłem przypadłości o której piszesz, chociaż nie jestem leworęczny i sprawdzałem tylko ot tak, ale nie ma nawet mozliwości, żeby dotknąć lewą ręką zwalniacza magazynka, przynajmniej u mnie. Może mamy inne modele. Co z wad: trochę słaba sprężyna powrotna i zamek wraca troszeczkę zbyt ospale. To tyle z wad, nie biegam z nią po polu, więc nie powiem nic o bojowej eksploatacji. Jako egzemplarz kolekcjonerski - bajka!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Z tego co zauwazylem, to CZ 75 KSC wystepuje w dwoch wersjach... Czy ktos sie orientuje, czym rozni sie wersja II od wersji pierwszej? Czy chodzi o wykonanie zewnetrzne czy tez o inna mechanike?

 

http://www.airsoftcore.com/reviews-34.html

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/r...cz75_review.htm

 

W skrocie: v1 to replika Cz75 Model 1, a v2 analogicznie jest replika Model 2(Jednakze KSC najpierw wypuscilo v2, podobnie jak w przypadku 93R).

v2 ma matowe wykonczenie, a v1 blyszczace. Inna jest tez budowa magazynka(choc mozna uzywac magow od v1 w v2 i odwrotnie), oraz pewne detale typu napis "Made in Czechoslovakia" na zamku v2 nieobecny w v1. Kompletne porownanie obu wersji w znajdziesz w podanych recenzjach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzieki Kat za linki. Cezete juz mam, w wersji II, bo jedynka jakos mi sie mniej podoba, a poza tym z dostepnascia u nas krucho... Co ciekawe, w moim egzemplarzu byl magazynek bez widocznego naciecia z przodu, w review opisany jako magazynek od wersji I.

 

Poza tym moge tylko potwierdzic, ze gun jest wykonany przepieknie i jest niezwykle mila odmiana dla oczu znudzonych Berettami, Glockami i klonami Coltow!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

no cztke juz troche uzytkuje ... podziele sie uwagami.

 

Jesli o mnie chodzi to jestem z niej bardzo .... nie zadowolony.

Wypadajacy magazynek (jestem leworeczny) to wina moich łapsk.

 

Ale co do samego guna. ... Jest wykonany bardzo ladnie to trzeba przyznac. Ale sprezyna od blowbacku jest dla mnie lekko denerwujaca. Jest tak slaba ze przy chlodniejszych dniach wraca jakby chciala a nie mogla.

To nieweluje jak dla mnie wszystkie plusy, gdyz w trakcie walki potrafi sie albo przyciac albo trzeba zamek dopchnac. ... Kicha.

 

Moja pierwsza Berettka z KWA bez blowbacku (nie moge do tej pory odzalowac ze sprzedalem) chodzila bez zarzutu no i strzelala przy ujemnych temperaturach. O tym w pistoletach z BB mozna zapomniec.

Link to post
Share on other sites

No, ja CZete tez juz mam pare miesiecy i jestem bardzo z niej zadowolony. Co prawda zbyt czesto jej nie uzywam, bo jako bron boczna wole raczej ze wzgledow praktycznych marujowskiego Glocka 18C AEP, ale z cezety lubie sobie rekreacyjnie postrzelac i sporo strzelalem, w roznych warunkach...

 

1) O wykonaniu juz bylo - jest piekne!

2) CZ75 to bron dla PRAWORECZNYCH i jak ktos sie decyduje na ten model, to warto o tym pamietac. Byc moze z czasem pojawi sie na rynku model "dwustronny", czyli CZ85...

3) Sprezyna jest faktycznie dosc slaba, ale uzywajac green gazu nigdy nie mialem problemow z powrotem zamka podczas strzelania! Czasem zdarza koniecznosc lekkiego dopchniecia zamka po malo energicznym przeladowaniu pierwszej kulki, to fakt - choc z drugiej strony przy odrobinie wprawy ten problem znika!

4) Gun nie ma tendencji do syfonowania - mnie sie nie zdarzyl ani razu syfon, nawet po dosc szybkim oproznieniu magazynka! Choc przyznaje, ze nie strzelalem w temperaturze nizszej niz 10st C...

5) Magazynek wypial mi sie tylko raz i to z kabury. Szczesliwie udalo sie go odnalezc, ale teraz przezornie nosze guna w kaburze bez magazynka! :D

6) Nie mialem do tej pory najmniejszych problemow technicznych z tym gunem, strzela mocno i daleko, a celnosc ... no coz - to juz zalezy od strzelca! :wink: Jak dla mnie najlepiej sie strzela kulkami 0,25, choc mozna pewnikiem uzywac i ciezszych, bo hop-up jest tylko minimalnie podkrecony przy 0,25 i jest duze pole do dalszej regulacji. Aha - moim zdaniem 0,20 sa za lekkie do tego guna!

 

Na koniec chcialbym jeszcze raz podkreslic, ze CZ75 traktuje czysto kolekcjonersko, na strzelanki trafia rzadko, tak wiec moje opinie nie musza byc miarodajne. Zreszta miedzy poszczegolnymi egzemplarzami tej samej broni tez moga wystepowac roznice...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dwie rzeczy pomagaja na ten klopot ze slaba sprezyna:

1) trzeba pasmarowac obficie prowadnice zamka silikonem, najlepiej pasta o stalej konsystencji, ktora latwo nie wyparuje. Dzieki temu jest znacznie lepszy poslizg zamka, niemal bez oporow i nawet slaba sprezyna powrotna daje sobie rade bez zarzutu...

2) Trzeba dbac szczegolnie o czystosc prowadnic, co jest dosc trudne, bo po wykonaniu punktu 1) silikon z jakims cudownym magnetyzmem przyciaga wszelkie drobiny kurzu czy ziarenka piasku, poza tym tworzywo tez sie lekko sciera tworzac z pasta silikonowa brudną maź.

 

Jesli ktos probowal wymienic sprezyne powrotna, to niech opisze jak mu sie to rozwiazanie sprawdzilo, choc jak wczesniej napisalem, u mnie ten problem praktycznie nie wystepuje...

Link to post
Share on other sites

Witam,

ja wymienialem sprezyne powrotna! :) Wyciagnalem ja z P8 HFC, pasowala jak ulal do CeZetki. Zamek wracal o wiele szybciej, przy czym kopniecie wydawalo sie mocniejsze i strzela sie przyjemniej :) Jak sprzedawalem go kumplowi to dorzucilem mu ta sprezynke od HFC, bo to naprawde dobre rozwiazanie :) Napisalem w czasie przeszlym bo juz niestety jej nie mam, a to naprawde jedna z lepszych replik na rynku :)

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam podobny problem, zamek przy pierwszych 5 kulkach nie dochodzi do końca, potem działa normalnie.Po rozebraniu zauważyłem ,że jak koledzy zauważyli standardowa spręzyna jest jakas dziwna,wychodzi na boki i może przez to zamek sie blokoje.Po przesmarowaniu zamek wyrażniej ma większą swobode ale dalej sie blokoje.Za radą Mazaka sproboje zamienić sprezyny.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...