Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana prowadnicy na łożyskowaną.


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam. Posiadam replike Mk12 MOD1 SPR. Zakończłem tunning repliki i okazało się że włożona do niej prowadnica sprężyny JBU złamała się.

Co do tuningu bo to chyba się przyda do udzielenia odpowiedzi to mam tam borka SP130 zęby XYT i tłok JBU.

I teraz musze zakupić nową prowadnice upatrzyłem sobie trzy i teraz prosze was żebyście wskazali mi tą możliwie najlepszą i tą która mnie prawie na pewno nie zawiedzie.

Oto one:

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2330

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=4250

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=621

 

Z góry dzięki za pomoc!;)

Link to post
Share on other sites

Guarder. Po prostu masz 100% pewności że będzie ok i wytrzyma dużo mocniejsze springi.

 

EDIT: Janek ubiegł. Łożyskowanie prowadnicy ma za zadanie poprawić zwijanie się sprężyny i przez zajęcie jej trochę miejsca, bardziej się ona zacieśnia i mocniej rozpręża, co ofc. skutkuje kilkoma fpsami więcej.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Mam co prawda prowadnicę v.3, ale właśnie Guardera, i wygląda na obłędnie przyzwoitą konstrukcję. Na SP120 nie dam rady jej chyba nigdy zamęczyć :P specshop oferuje je ponad 10zł tańsze, ale chyba są chwilowo niedostępne. Może napisz maila do sklepu, a nóż uda się trochę zaoszczędzić... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Poszukuje prowadnicy sprężyny v.2 już wcześniej upatrzyłem sobie Guardera ta za 70 zł i zauważyłem na stronie asgshop.pl nową oferte prowadnicy a mianowicie tą KLIK i mam pytanie czy ktoś ma doświadczenie z tą prowadnicą czy dała by rade na SP130 guardera? bo ostatnia jaką miałem z JBU się złamała;)

Link to post
Share on other sites

Napisz proszę coś więcej na temat tego złamania się prowadnicy. Prowadka JBU jest stalowa?? Generalnie na prowadnicę nie działają jakieś wielkie przeciążenia, jedynie na "skrzydełka". Jestem strasznie ciekaw gdzie Ci to pękło.

 

Nie miałem do czynienia z prowadnicą Ultimate, ale w tej cenie bym się pokusił. Ciekawe czy stalowa czy shitmetal??

Link to post
Share on other sites

Tzn zdjęcia dodać nie moge bo ja tam nie mam wiedzy i umiejętności żeby rozkręcić GB ale moge pokazać to

jbprowadnv2.jpg

tak mniej więcej się złamała. z tego co wiem to jest metal + tworzywo. No to jak z tą ULTIMATE? ryzykować czy napisać do asgshopu i się tam ich zapytać?

Edited by Adamorg
Link to post
Share on other sites

Mam taką prowadnicę i śmiga u mnie na m150.

Narazie przebieg niewielki ok 1K kulek, więc trudno mi coś powiedzieć o jej trwałości.

Jest to prowadnica typu vortex, rdzeń na którym się wszystko obraca wyglądał na stalowy, natomiast zewnętrzna warstwa wyglądała na ALU ale dosyć solidne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...