Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Mam małe pytanko. Czy nie orientuje się ktoś czy ta komora http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...arder-2015.html pasuje także do HK 416 P&J. Jak nie to jaka by pasowała poza stokową.

 

W sumie to czemu ma nie pasować? :)

Ja niedawno zmieniałem w HK 416 AGM z dwu częściowej na taką jak w twoim linku, 15 min zabawy z wycinaniem body i po sprawie.

Jeśli masz w stoku jednoczęściową to już żaden problem z wymianą, po prostu wyjmujesz jedną a wstawiasz drugą.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz wymienić komorę na jednoczęściową to musisz wymienić dole body na przystosowane to takowej, ewentualnie wypiłować, ja w moim hk JG piłowałem plastykowe żeby wsadzić komorę jednoczęściową, nie wiem czy z metalowym jest sens się w to bawić.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego brak sensu?

Chyba lepiej zrobić to samemu niż kupować dolne body?

Przerobienie body to max. 15 min jeśli masz sprzęt (np. szlifierka kątowa + tarcza do cięcia metalu jak w moim przypadku).

Po tej przeróbce masz body do którego można zamontować zarówno jedno jak i dwuczęściową komorę.

Jutro zrobię zdjęcia jeśli interesuje cię przeróbka.

Link to post
Share on other sites

Przy braku szlifierki kątowej to jest bez sensu, to miałem na myśli, ręcznie się tego nie zrobi.

Można też sprzedać swoje i kupić inne używane i wyjść na 0. Jak bym raczej tak zrobił z powodu braku dostępu do szlifierki i braku kasy w mojej kupie.

Edited by kobejn669
Link to post
Share on other sites

Czyli body masz z plastyku, jeśli otwiera się łamiąc.

 

Jest specjalny sposób składania repliki, próba normalnego złożenia skończy się uszkodzeniem głowicy cylindra i dyszy. Musisz najpierw wsunąć dolne body w górne patrząc czy dysza wchodzi w komorę, tylne uszy górnego body muszą być na zewnątrz dolnego)uważej żeby nie połamać). Jeśli już Ci się to uda musisz delikatnie"złamać" replikę tak aby dało się wsadzić uszy na miejsce, potem już tylko wbiaj piny. Rozkładanie musisz zacząć od wyjacia uszu. Na pocątku trochę uciążliwe, ale szybko się człowiek przyzwyczaja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra, nie czytałem całości bo oczy mnie rozbolały.

Możesz wymienić komorę jednak pamiętaj że to tylko skorupa i będziesz potrzebował pierwszego trzpienia trzymającego największe pokrętło, jak już przez to przebrniesz to pewnie wszystko się uda.

Przy wpasowaniu komory przyda się pilnik ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...