Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

komora KA - tnie kulki, nie trzyma szczelności


Recommended Posts

Cześć!

 

Niedawno zmieniłem w emce komorę hu z stockowego boyia na sławną KA i pojawiły się problemy - kulki tną się w komorze - pierwszy strzał zazwyczaj wiąże się z zaklinowaniem kulki, następny ją wypycha. Dodatkowo komora chyba nie trzyma szczelności - zasięg nawet przy udanym strzale wynosi 30m, później spadają tylko bliżej.

 

Martwi mnie ta komora i zastanawiam się co może być przyczyną - składałem sam, ale to nie jest moja pierwsza wymiana komory. Inne komory (boyi, CA) mocowane w tej replice nie robią problemów i dają o niebo lepsze osiągi.

 

Testowałem różne gumy (oba guardery, stock, systema) i bez poprawy. Mój niepokój budzi natomiast mocowanie lufy - niby wszystko jest ok, ale plastik zaciskający lufę odstaje jakoś dziwnie od komory.

 

Może macie jakieś pomysły?

 

Dziękuję!

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś jak wchodzi dysza do komory !!

U mnie stockowa dysza Boyi zacinała się w połowie w komorze CA

Przez to nie dochodziła do kołnierza gumki(brak szczelności)

Strzelało kilkoma kulkami bo dusza nie "zatrzaskiwała" kulek z maga, o ile można było to nazwać strzelaniem xD

 

Sprawdź to na sucho jak to wchodzi z oporem czy bez?

Dysze Boyi są szersze w porównaniu do Well'a, G&G i JG

 

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites
Martwi mnie ta komora i zastanawiam się co może być przyczyną

 

Problem nie leży w komorze, tylko w replice. Moja rada - wsadź CA jak dobrze działa i nie kombinuj.

 

Podpowiedź: obejrzyj dokładnie dyszę. Jeśli coś nie hula, to może być zarysowana w problemowym miejscu. Problem polega na niepasowaniu komory do reszty układu.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że CA jest pożyczona :)

 

Ale wsadziłem tę komorę do repliki CA (pełen stock) i niestety pojawia się ten sam problem :/ Kulki przycinają się zarówno na pełnym skręceniu hu, jak i bez niego.

 

Jutro rozkręcę ją (komorę) na części pierwsze i złożę jeszcze raz. Coś gdzieś musiałem spieprzyć.

Link to post
Share on other sites

A skąd masz tę komorę KA? Jesteś pewny, że ktoś Cię w jajo nie zrobił?

 

Osobiście problem, który opisujesz miałem jedynie w chińskich składakach z chińskimi komorami. W jednym wypadku pomogła wymiana dyszy, w innym wymiana gumki, w jeszcze innym odrobina piłowania wewnątrz komory.

 

King armsa odradzam piłować, bo na 99,5% nie ma takiej potrzeby.

 

Jaką masz gumkę HU?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź dystanser, może jest za duży/twardy? Wczoraj miałem taki problem ze swoją m4 też na KA i lufie promyka. Zobacz jak ciężko przepycha się kulkę przez komorę. U mnie było strasznie ciężko, więc wsadziłem inny dystanser i hula.

Link to post
Share on other sites

Komora może źle siedzieć w gnieździe. Odkręć lufę zewnętrzną od body, pozostaw tylko komorę z lufą wewnętrzną. Podepnij magazynek i przytrzymując komorę z lufą wewnętrzną oddaj parę strzałów, pamiętaj aby komorę lekko dociskać do gear-boxa.

Link to post
Share on other sites

@Viamortis - komora jest raczej "pewna" bo kupiona w ASG shopie ponad pół roku temu - od tamtej pory leżała na półce bo zima była :) Teraz ją zainstalowałem i pojawiły się problemy.

 

Zrobiłem test "dmuchawki" do komory z zainstalowaną lufą wsadziłem kulkę, wpakowałem dyszę do M4 (BU od DF) i dmucham.... kulka nie wylatuje, choć zrobiłem to bardzo intensywnie - za to powietrze wydostaje się przez wylot lufy - zatkałem wylot palcem i nic nie mogłem wydmuchać :) puściłem palec i z lufy wydostawało się powietrze - kulka utknęła na dystanserze. Dopiero po skręceniu HU na zero - kulka wylatuje z lufy.

 

Dla porównania stockowa komora wypuszcza sporo powietrza zarówno lufą jak i gniazdem maga (przy tej samej dyszy), ale kulka wylatuje nawet jak HU jest skręcone do jakichś 50-60%!

 

W obu wypadkach zastosowałem dystanser i gumę przezroczyste Guardera. Lufa to stock boyia.

 

Powtórzyłem test z pożyczoną dyszą G&P (też do M4) - wyniki takie same :/

Link to post
Share on other sites

Pewnie w komorze KA masz za duzy dystanser skoro kulka nie chce wyleciec ?

Albo zle zalozyles gumke i jakos kolnierz blokuje kulki ?

Na hopie zero powinienes miec tak ze kulka sama przelecie bez zatrzymywania i dmuchania. No jak bedzie maly gzubek to bedzie tez ok - wtedy tez z niewielkimi oporami powinna wyleciec.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Miałem dokładnie te same objawy z nową komorą KA (jakoś rok temu kupioną w sklepie) i też kombinowałem na różne sposoby, różne gumki (systema, madbull) tak i siak, ale zawsze było to samo - wypluwanie kulek na kilka metrów i blokowanie w komorze, niezależnie od ustawień hopka. W końcu dałem sobie spokój i włożyłem stocka CA, a KA leży i się kurzy... Może ktoś w końcu znajdzie przyczynę to wznowię próby, bo na razie się poddałem :???:

Link to post
Share on other sites

mam ten sam problem co koledzy , kulka blokuje sie na kolnierzu gumki HU , nie pomaga wymiana gumki , nawet lufy. zrób tak.. złóż komore z lufa tak jak trzeba , i pociagnij lekko za lufe do siebie , tak zeby jakies minimalnie wyszla, i tyle. a co do komór KA to juz pisano duzo itp. samemu zauwazylem ze lufa jakby za bardzo sciska / dociska kołnierz gumki do komory ( nie wiem jak to opisac ) i nawet śrubokrętem przepchnac czasem kulki nie da rady .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...