Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prelude to the European Campaign WW2 2010


Recommended Posts

Racja, lepsze by były ograniczenia amunicji.

Amunicji? Nie raz widywałem ludzi którzy z ograniczeń amunicji sobie nic nie robili. Z doświadczenia wiem ze łatwiej jest zrobić ograniczenia fps, a te opisane przez orgów są dość sensowne. Jeżeli ma być realistycznie to pistolet maszynowy nie powinien np strzelać dwa razy dalej niż karabin. Takie jest moje zdanie.Pozdro

Link to post
Share on other sites

Do pewnych rzeczy niestety trzeba dorosnąć, jedni będą uwzględniać limity ammo inni będą to mieli w szacunku, niestety replik broni nikt nie będzie męczył by mieć mniej fps w świecie gdzie jeden przez drugiego robi ze swojej repliki szatana.

Sam używam od dłuższego czasu Thompsoa M1A1 TM / 280Fps(rozgrywki ash strona US) i mi to w zupełności wystarczy, miło jest czasem popatrzeć na twarze jak się mówi że ma się tyle i tyle :wink:.

Prawda jest zawsze po środku i to od nas samych tak naprawdę zależy jak rozgrywka będzie wyglądać.

pozdrawiam Ahmed

Edited by Ahmed
Link to post
Share on other sites

"stg44 ma w stocku 450fps i nikt raczej nie będzie zmniejszał tej wartości na imprezkę 1 w roku, wystarczy że ludzie będą używać mocy z głową"

Racja szanownego kolegi, zgadzam się w 100 procach

 

p.s lipa, ja mojego stg-a niestety nie przerobie na słabszy, ale 430fps u chinoli to pewnie z 380fps realnie :) więc nie panikował bym z tą mocą , z resztą towarzystwo będzie starsze więc bezpieczeństwo powinno być zachowane.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z przedmówcami. :-F

Niema najmniejszego sensu osłabiac giwery.Liczy się zdrowy rozsądek uczestników.

Zreszta nawet te 280 Fps z 5 metrów też może zrobić brzydkie ślady na twarzy,tak więc nie to się liczy a myślenie.

Również jestem szczęśliwym posiadaczem STG44 :lol: i nie mam zamiaru go osłabiać.Strzelam nim juz prawie rok i jeszcze nikt nie miał do mnie pretensji ze strasznie ucierpiał z mojej winy :poddanie: .

A druga sprawa że grono ASH jest i tak mało liczne, wiec lepiej nie pomniejszac go jeszcze bardziej.

No i termin czy nie mógłby być bardziej letni np. miesiące wakacyjne?

moze było by więcej chętnych a i zabawa ciekawsza niż taplanie się w błotku. :-P

Tak czy inaczej dwóch niemiaszków jest bardzo chetnych...tylko dlaczego trzeba czekac tak długo,nie mogło by to byc za miesiąc?

Pozdrawiam HerGuli

Link to post
Share on other sites

dzień dobry.

Jak a propo fpsow, to jeszcze sami nie wiem gdzie dokładnie średnia jest tutaj w Polsce i dlatego na razie założyliśmy te oto reguły, będą one owszem modyfikowane, zależności od dyskusji która tutaj będzie toczona i czy one są warte uwzględnienia według organizatorów. :)

A wiec, reguły fps będą zmienione na pewno, nie chcemy przecież aby tylko 20% grona ASH przyszło :)

 

Jak na temat terminu, to oryginalnie miał być on w sierpniu, ale ze względu na to ze dużo innych osób tez nie mogło przyjść, bo są inne zloty, miedzy innymi na które tez jesteśmy zainteresowani by przyjść, a wrzesień to jak wiadomo jest tak naprawdę miesiącem offlimit bo dużo jest grup rekonstrukcyjnych które będą uczestniczyć w rożnych bitwach, a z tych grup tez sporo osób jest zainteresowanych, wiec dlatego postanowiliśmy na październik, a no i oczywiście ważne jest tez do dodania ze skoro zapraszamy kolegów z innych krajów, to oni tez muszą mieć trochę czasu aby zaplanować co i jak, by jak najbardziej komfortowo wyjechać, lub wylecieć z ich krajów. :)

 

W następny rok, jeżeli wszystko pójdzie jak zaplanowane, to planujemy mieć to w wakacje letnie, i zameldować jeszcze wcześniej by wszystkim lepiej to wyszło :)

 

Pozdrawiam

Miko

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. Z radością przyjmujemy inicjatwe tej imprezy. Postaramy się być w jak najliczniejzym gronie angażując także jak najwiecej kolegów z sekcji Wehrmachu i innych zaprzyjażnionych grup rekonstrukcyjnych. Sporo ludzi ma broń ASG i z checią by postrzelali się na imprezach ASG, ale własnie historycznych. Nie ukrywam że my również myślimy o imprezie 2 dniowej z wykorzystaniem pojazdów pancernych i szerokim zaangażowanie grup rekonstrukcyjnych. O szczegółach bedę informował.

 

Z przyjemnością zaprezentujemy również nasz nowy nabytek karabin maszynowy MG42 firmy Shoei. Dla nas ASH jest ciekawym i naturanym rozwinieciem rekonstrukcji, i myślę że chcemy ten kierunek eksplorować, przynajmniej w sporej częsci członków naszej grupy.

 

Pozdrowionka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...