Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana lufy w Steyr AUG


Recommended Posts

Czesc przymierzam sie do zakupu prec lufy i mam pytanie . Wszędzie pisze ze wymiana jest bardzo latwa , ale sam nie chce grzebać zeby czegos nie skopać . Czy ktos kto wie jak to profesionalnie zrobic (co i gdzie odkręcic ) opisał by taka wymiane.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.

 

 

 

P.S Szukalem na forum juz takiego tematu i nie znalazlem zbyt wiele.

Link to post
Share on other sites

Wydrukuj sobie instrukcje serwisowa od AUGa (dostepna np na airsoftplayers.com) i przestudiuj rysunki krok po kroku.

 

Jak to sie mawia, jeden obraz moze zastapic setke slow, tak wiec nie powinienes miec problemow z wykonaniem tej, a takze paru innych czynnosci ze swoim gunem...

 

Na marginesie dodam, ze w AUGu ta czynnosc jest podwojnie latwa, gdyz nie wymaga rozbiorki niemal calego guna, aby dostac sie lufy wewnetrznej. Lufe zewnetrzna (wraz z wewnetrzna), podobnie jak w oryginale, mozna bardzo latwo i szybko oddzielic od reszty broni. Co zreszta jest opisane w dolaczonym manualu, czyz nie? ;-)

Link to post
Share on other sites
Wydrukuj sobie instrukcje serwisowa od AUGa (dostepna np na airsoftplayers.com) i przestudiuj rysunki krok po kroku.

 

Instrukcjie mam (dostalem razem z gunem :wink: ) ale wnioskowac mozna tylko z rysunkow bo z tych krzaków aziatyckich nic nie wyczyta , a prawda jest taka ze na podstawie (jak dla mnie) niezbyt czytelnego rysunku wole nie kombinowac . Napewno niejedna osoba w polsce wymieniala taka lufe i moze krotko opisac.

 

Na marginesie dodam, ze w AUGu ta czynnosc jest podwojnie latwa, gdyz nie wymaga rozbiorki niemal calego guna, aby dostac sie lufy wewnetrznej. Lufe zewnetrzna (wraz z wewnetrzna), podobnie jak w oryginale, mozna bardzo latwo i szybko oddzielic od reszty broni.

 

Co ty nie powiesz :wink: Miedzy innymi wlasnie dlatego kupilem Aug-a , że pieknie sie rozklada :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Odkręcasz 2 małe śrubki w części plastikowej lufy zewnętrznej.

Uważaj przy tym bo całość jest napięta przez wewnętrzną sprężynę.

Odsłoni się wtedy cała komora hopupu.

W jej górnej części prawie na samym przodzie jest taki półpierścień plastikowy. Obejmuje on tak na oko 200 stopni obwodu komory hopupu.

Jak wyjmiesz ten półpierścień, będziesz mógł wyjąć lufę z komory.

Zdejmujesz gumkę hopupu, pierścień dociskowy z lufy, zakładasz to na prec lufę i składasz do kupy.

Link to post
Share on other sites
Uważaj przy tym bo całość jest napięta przez wewnętrzną sprężynę.

 

Dokładnie - na to trzeba najbardziej uważać... Przy pierwszym (i jedynym) rozkręcaniu zastanawiałem się dłuższą chwilę co mi wystrzeliło spod palców i gdzie to teraz jest...

Ta sprężyna odpowiada za dociskanie komory hop-up'a do dyszy wylotowej gearboxa, czyli uszczelania cały układ lufa-gearbox w tej replice... Tak więc to istotyny element (ja znalazłem go na podłodze już po złożeniu całości... tak to jest jak się nie zagląda do intrukcji przed demontażem, cała zabawa od nowa...).

 

Ponadto uważaj na miejsce zaznaczone strzałką na poniższym zdjęciu.

To najsłabszy element w komorze i właśnie przez niego musiałem przy hop-up'ie grzebać. U mnie pękł w momencie gdy replika spadła mi podczas transportu na betonową posadzkę. Gdzieś tak z wysokości 1,5 metra. Na samym karabinku nie było śladu wypadku, ale od naprężeń w momencie uderzenia strzelił właśnie ten plastik. Objawy są wtedy takie - wyjmujesz lufę do czyszczenia i ze zdziwieniem zauważasz, że wewnętrzna wraz z całym zespołem hop-up'a pozostała w broni...

 

Na szczęście da się to bez problemu załatać poxipolem, ale kiedyś (w bliżej nieokreślonej przyszłości...), przy wymianie lufy na precyzyjną będę miał z tym kłopot...

 

ST-44_hop-up_chamber.jpg

-

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

w domowych warunkach bez problemu mozna wymienic lufe ja tak wlasnie zrobilem i oprocz strzelajacej zprezyny trzeba uwazac na sama gumke hop-up bo mozna zgubic ten waleczek

ktos moze probowal go potem znalezc :D

ps.polecam zalozenie przy okazji silikonowego hop-upu co by go dwa razy nie rozkladac

Link to post
Share on other sites

No ok, ale czy ta silikonowa gumka ho-up'a coś konkretnego dała?

 

Pytam z ciekawości, mam jednego elektryka któremu prawdopodobnie tak z 6-7 rok żywota stuka (nie jestem pewien, kupiłem używany) i nadal strzela dobrze na gumce, którą mu pewnie w fabryce założyli... (właściwie to wszystko ma chyba fabryczne).

 

Mój AUG zaczał 3 rok użytkowania bez żadnych ingerencji w bebechy. To tak właściwie - po co wymieniać tą gumkę, poza dobrym samopoczuciem oczywiście? :roll:

 

-

Link to post
Share on other sites
Mój AUG zaczał 3 rok użytkowania bez żadnych ingerencji w bebechy. To tak właściwie - po co wymieniać tą gumkę, poza dobrym samopoczuciem oczywiście?  :roll:

-

 

Póki hopup działa jak należy, nie zmieniaj gumki.

Naoglądałem się tyle źle strzelających replik z wymienionymi gumkami wszelkiej maści producentów że stwierdziłem że nie warto.

Szczególnie że mój AUG strzelał równie dobrze w lato jak i w zime.

Link to post
Share on other sites

Uważaj też na dystanser. To jest taka gumowa tulejka za pośrednictwem której sama gumka HU jest wciskana do lufy. Jak zgubisz to musisz nową gumkę kupić a dystanser jest malutki więc łatwo go zgubić (ja swój prawie pół godziny próbowałem namacać na dywanie). Najlepiej więc rozbierać i składać HU otworem na kulki skierowanym ku górze.

Link to post
Share on other sites

Eee, chłopaki - ja tam niczego nie chcę wymieniać. Po co ruszać coś, co działa dobrze?

Tylko byłem ciekaw, czy taka wymiana coś faktycznie daje. Wychodzi na to, że poza dobrym sampoczuciem nic konkretnego... Przynajmniej w replikach, które działają poprawnie.

 

O dystanserze i łatwości zgubienia pisał już Furiat. Mnie przy rozkręcaniu HU bardziej zaskoczyła sprężyna dociskająca go po złożeniu repliki do gearbox'a.

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Podobno silikonowa nie twardnieje w niskich temp tak jak pozostale. No i przy wiekszym strzelaniu (zwlaszcz seria) gumka bardzo sie nagrzewa, a taka silikonowa nawet przy takiej temp. zachowuje swoje wlasciwosci i np. nie ma czegos takiego ze nagle kulki leca wyzej lub nizej...

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Mój sztejerek strzela bardzo celnie, zarówno w -10 (Operacja Igloo)

jak i w +25 (Operacja Twierdza). Gumka oryginalna. Dystanserów nie zaobserwowałem, chyba w AUGu nie występuje taka potrzeba.

Co do ilości kulek to miałem w chwilach świetności zużycie 4500 kulek na strzelankę więc chyba niemało.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Eee, chłopaki - ja tam niczego nie chcę wymieniać. Po co ruszać coś, co działa dobrze?

Tylko byłem ciekaw, czy taka wymiana coś faktycznie daje. Wychodzi na to, że poza dobrym sampoczuciem nic konkretnego... Przynajmniej w replikach, które działają poprawnie.

 

O dystanserze i łatwości zgubienia pisał już Furiat. Mnie przy rozkręcaniu HU bardziej zaskoczyła sprężyna dociskająca go po złożeniu repliki do gearbox'a.

 

-

 

w AUGu zeczywiscie wymiana gumki hopup nie jest konieczna bo stokowa sprwdza sie znakomicie

 

ale preclufe polecam jak najbardziej

przy naprawdze niezlej celnosci na stoku

na prec to prawdziwy gun do strzelania precyzyjnego :)

Link to post
Share on other sites
Mój sztejerek strzela bardzo celnie, zarówno w -10 (Operacja Igloo)  

jak i w +25 (Operacja Twierdza). Gumka oryginalna. Dystanserów nie zaobserwowałem, chyba w AUGu nie występuje taka potrzeba.  

 

zmiana temperatury nie wplywa prawie wogole na bron

poza tym zadko kiedy trzeba powtornie regulowac hop-up

 

co do dystansera to na bank jest bo przy zakladaniu preclufy go zgubilem i wogule nie moglem regulowac hop-up dopiero po godzinnych poszukiwaniach rzeczonego waleczka(dystansera) hopup dzialal

Link to post
Share on other sites

Też zmieniałem lufe na precyzyjną i niespecjalnie dbałem o wylatujące wałeczki z komory hopupu. Więc albo u mnie jakoś się ten dystanser przykleił do dzwigni wypychającej gumkę, albo go tam nigdy nie było skoro po zmianie lufy mogę nadal regulować hopup w pełnym zakresie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...