Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Posiadam replikę mp5 navy JG . Problem polega na tym że po ustawieniu selektora na safe - spust został w takiej pozycji. Jak przestawiam na semi lub auto - spust pozostaje dalej w takiej samej pozycji ( safe ), naturalnie nie dało się strzelać . Rozkręciłem GB, wyciągnełem wszystkie pierdoły, zostawiłem cały mechanizm spustowy, który współpracuje z selektorem.

Zauważyłem, że przerywacz gdy jest na safe, ma problem ( po przełączeniu na auto czy semi ) z ustawieniem " takiej małej, czarnej kosteczki" na swoje miejsce. Mogę ją jedynie ustawić naciskając dość mocno przerywacz i dodatkowo naciskając spust.

Przerywacz nie wygląda na uszkodzony

 

 

Natomiast ta czarna kosteczka budzi u mnie wątpliwości ( nie wiem jak ona się fachowo nazywa, ale wiem że powoduje przepływ prądu do strzału ) ogólnie wygląda na nie uszkodzoną, jednak po dokładnych ogledzinach wydaje mi się że został u niej urwany mały wystający bolczyk - do końca nie jestem pewien czy wgle taki bolczyk tam się znajdował

 

Jeszcze może być coś nie tak z gniazdem gdzie się porusza ta " czarna kosteczka ", ale ten kawałek plastiku nie wygląda, żeby coś w nim było uszkodzone.

 

Może miał ktoś taki problem ? Jak go rozwiązać ? ( dzisiaj wieczorem wrzucę zdjęcia )

Edited by Wojtek25
Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi Ci o blokadę spustu, możliwe, że siedzi tak ciasno iż sprężynka nie daje rady jej odepchnąć. Sprobuj ją przyszlifować delikatnie tak, żeby się obracała lużniej. Miałem ten przypadek w szkielecie boyi, był źle zrobiony i dlatego trzeba było zrobić to co napisałem dodatkowo ja napaćkałem smar do tej dziury i na wspomniany element co pomogło.

Edited by decigner12
Link to post
Share on other sites

To jest ta czarna kosteczka, okręgiem zaznaczyłem dziwny element, który nie wiem czy się jakoś zniekształcił... :net1k.jpg

 

Która się porusza w takim czymś :net2d.jpg

 

A to jest cały mechanizm, czerwonym okręgiem zaznaczyłem przerywacz ognia, który jeśli jest w takiej pozycji spust dobrze chodzi na semi i auto :net3m.jpg

 

Ale gdy przełączę ten przerywacz ognia w dół ( tak jak śrubokrętem ), ta czarna kostka ( zaznaczona czerwonym okręgiem ) spada, co widać na zdjęciu. Żeby dalej mogła jeździć po swoim torze muszę mocno nacisnąć przerywacz ( czerwona strzałka 1 ) , a jednocześnie naciskać spust ( czerwona strzałka 2 ) net4p.jpg

 

Wydaję mi się, że ta czarna kostka powinna wchodzić gładko na swoje miejsce, gdy przerywacz swoja słasną siła ją naciska. Nie wiem, może się mylę...może ktoś wie co za problem...

 

A i co do poprzednich postów , jeśli blokada spustu jest nad ( 2 jaka, patrz zdjecie )to ona chodzi bez zarzutów...

 

Seger jak byś mógł jakieś zdjęcie z tym cyckiem wrzucić ;-) byłbym wdzięczny, bo nie wiem o którą rzecz Ci chodzi...

 

Jeszcze wpadłem na nową teorię, może końcówka spustu się wyrobiłą ( jest za krótka ) i dlatego ta kostka spada tak w dół ? Możliwe to jest ?

Edited by Wojtek25
Link to post
Share on other sites

net4p.th.jpg

 

na biało zaznaczyłem blokadę spustu. na zółto dźwignię któa opiera sie o spust, z drugiej strony masz ten ów "cycek" który ja zawsze odcinam w mp5 i nigdy nie ma problemu z trybami ognia.

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Nie to jest tu problemem mój drogi. Między wózkiem a przerywaczem powinien być taki wystający cycek, który zapobiega cofaniu się wózka, mi też się urąbał w JG. Zaznaczę na limonkowo ( w tamtej okolicy zaznaczyłem z błędem ok 2mm) ;)

 

http://img576.imageshack.us/i/net4p.jpg/

 

Trzeba dorobić, albo kupić nowy GB, ja załatwiłem to tak, że wywierciłem małą dziurkę, wbiłem w nią mały gwoździk i przeszlifowałem dremlem i działa, ale trzeba dobrze dobrać gwoździk wiertło i miejsce gdzie wiercić.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...