Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]G3A3 -warto??


Recommended Posts

Mam od niedawna karabinek g36c i podczas walki zauważyłem że można z nim snajpić... Wymiatam kumpli jak sie da ale przydałby się celniejszy sprzęt :wink: Ten post nie powinien tu być bo my się strzelamy na pistolety sprężynowe i dopiero zaczynamy. Ale jesli pytanie jest o snajpe to nigdzie indziej go nie mogłem wścibić :)

1. Czy warto kupować G3A3 (sprężyne)?

2. Jaki ma zasięg skuteczny? (Jakie kulki polecacie?)

3. Czy można na nim zamontować lunetke?

4. Jeśli tak to jaką? (Po ile?)

5. Czy wymaga tuningu aby określać go "snajpą"?

6. Czy jest na tyle wytrzymała aby tuningować?

7. Co tuningować??????

 

PS: Gdzie można kupić rurkę aluminiową o średnicy wew. 6,04 mm za nie wielką cene?? Mam zamiar tuningować tego mojego G36C. Czy hop-up z:

http://military.pl/s/m/CAP077P.html

bedzie się nadawał do sprężyny?[/url]

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

w mojej okolicy bylem w takich sklepach jak castorama, praktiker, obi, leroy merla - czy jak sie to pisze :) i w zadnym nie mieli rurek o srednicy mniejszej niz 12 mm :!: :evil: :evil:

mam wiec pytanko czy ktos wie gdzie w okolicy sosnowca, katowic, dabrowy g. lub bedzina mozna by dostac rurki 6mm

 

Pozdrawiam

Bocian.

Link to post
Share on other sites

1. Czy warto kupować G3A3?

 

Na to pytanie sam sobie powinieneś odpowiedzeć, jeśli ci się podaba i uważasz że spełni twoje oczekiwania to warto.

 

2. Jaki ma zasięg skuteczny? (Jakie kulki polecacie?)

 

Z uwagi na większą lufe od standardowych AEGów jest nieco celniejszy a przytym i zasięg skuteczny nieco większy ale w metrach nie podam bo nigdy nie mierzyliśmy. A kuli wg. mnie najlepsze 0,25 , 0,28.

 

3. Czy można na nim zamontować lunetke?

 

Tak.

 

4. Jeśli tak to jaką? (Po ile?)

 

Do ASG najlepsze są wg. mnie: 3x-7x lub 3x9x , ze średnicą soczewki 40mm-56mm. Ceny zaczynają się już od 100zł, sprawdź na allegro.

 

5. Czy wymaga tuningu aby określać go "snajpą"?

 

Niektórzy uważają że bycie snajperem to umiejętność kamuflażu, podchodzenia itd. i wg. mnie mają racje nawet z zasięgiem 30m można być snajperem. Nie ma ścisłego metrażu od którego zależy czy karabin jest snajperką czy nie.

 

6. Czy jest na tyle wytrzymała aby tuningować?

 

Części od TM są nieco słabsze od CA, ale przy większych upgredach i tak trzeba wymieniać większoć części lub wszystkie.

 

7. Co tuningować??????

 

To zależy ile fps'ów chcesz wyciągnąć, jeśli ponad 400 to wszysko. ODSYŁAM DO DZIŁU UPGRADE tam napewno dowiesz się wszystkiego.

 

Pozdrawiam

SzpadeL

Link to post
Share on other sites

Dzięki Szpadel!!!!!!

To była doskonała odpowiedź na mojego posta.

Przekonałes mnie... Biore G3A3 (podoba mi sie :) )

A co do snajperstwa to masz racje, ale każdy chciałby razić przeciwnikaz jak największej odległości.....

Postaram się z tym na co mnie stać.

Jeszcze raz: Dzięki Wam wszystkim

Link to post
Share on other sites

Bocian:

Bądź cierpliwy. U mnie w castoramie też wiele razy szukałem tych rurek. Nie było i nie było aż wreszcie któregoś pięknego razu pojawił się cały stojak z rurkami w tym także z tymi 6 mm. Skoro w twojej okolicy jest castorama to już połowa sukcesu. Może akurat nie mają danego towaru ale pojawi się w następnej dostawie. Najlepiej zapytaj sprzedawcę. Jeśli ci to w czymś pomorze to tych rurek były 2 „serie” jedna to rurki aluminiowe o grubości ścianki 1 mm (były np. średnice wewnętrzne 6 mm, 8 mm itp.) i długościach 1 i 2 m a druga to rurki miedziane(nie jestem pewny ale kolor jak miedź ewentualnie mosiądz) i one miały ścianki 0,5 mm. Wszystkie były razem w jednym stojaku więc jak podasz sprzedawcy te informacje to na pewno wskaże ci odpowiednie stoisko(bo na hasło rurka 6 mm nie bardzo reagują). Życzę powodzenia!

 

 

I jeszcze podepnę się do tematu ze swoim pytaniem: czy ktoś mógłby podać wymiary tłumika płomienia od G3? Wystarczy mi długość i średnica zewnętrzna(pomiar nie musi być super dokładny, wystarczy od linijeczki).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zapewne gdzieś ktoś o tym już pisał, ale jakoś znaleźć nie mogę ;) Panowie, kto jeszcze (poza TM oczywiście) robi jakieś sprężyny G3? Na allegro sprzedają dwie (jedna bardziej "odpustowa" od drugiej). A czy ktoś powiedzmy bardziej "sensowny" robi tą giwerę?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

hmmm

czyli kupując tą replikę, lekko ją ulepszając można posnajpować??:>

 

Polecam lekturę działu Upgrade/Tuning w celu rozeznania się co w sprężynowych replikach można przerobić by zyskać na zasięgu/mocy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...