Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zidentyfikować system Hop-Up ??


Recommended Posts

Kiedys napisalismy, ze Hop-Up to lekki gwint lufy gdyz tak nas w tedy

poinformowano.

Jednak teraz tego textu nie ma poniewaz doszlismy do tego co to jest

rzeczywiscie (sam sie zdziwilem bo niemoglem dojrzec zadnego gwintu a w swoim sprycie nie wierzylem, ze jest tam mikrogwint tak znacznie wplywajacy na lot kulki :))

 

Hop up to z reguly specjalna uszczelka, ktora dzieki swojemu wyprofilowaniu podkreca kulke tak aby leciala do gory. W niektorych broniach, tych lepszych jest mozliwosc jego regulowania, przez

przesuniecie odpowiedniej wajchy (wiekszosc AEG) lub podkrecenie srubki (np. Beretty z i bez Blow Back KWA(Western Arms)).

 

Tak wiec Hop-Up istnieje i naprawde dziala :)

W sprezynowkach slabo go widac (dopiero w tych lepszych za 300zl - mowie o pistoletach STTI lub KWC) a raczej jego efekt jednak w lepszych broniach zapewniam, ze trodno nie zwrocic uwagi na roznice w locie kulki (jesli sie przesadzi z regulacja, kulka w koncowej fazie lotu doslownie "nabiera skrzydel" i leci drastycznie do gory !!!).

 

Jednak jak juz wspomnialem w tanich pompkach nie ma co szukac zbyt ambitnego Hop-Upu :) Ubolewam nad tym gdyz oprocz gazowej Beretty KWA (o ktorej chyba wszyscy wiedza, ze mam ;)) posiadam rowniez juz mocno wyeksploatowana sprezynowa MP5 SD3 UHC i mysle jakby tu podrasowac zurzyty Hop-Up.

 

Z reguly jesli pisze, ze jest hop-up to powinien byc :) Widac go po locie kulki bardziej dlugim na wprost a nie leci zastraszajaco w dol po luku.

Ocen zasieg i lot kulki a bedziesz wiedzial czy masz hop-up. Mozesz go poszukac w uszczelce znajdujacej sie w komorze. Jesli ma ona taki nie wiadomo skad i po co wystep vel cycek ;) to to jest wlasnie hop-up :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

tez mam ten model sig sauera. na pudełku zaintrygowala mnie dodatkowa nalepka STTi. odkleiłem to i okazalo sie tak jak myslaem - zasłaniala ona napis hop up . czy w tym modelu w końcu jest ten hop up ? jak patrze w lufe (po uprzednim zablokowaniu zamka i wpuszczeniu swiatla) to za bardzo nic nie widze... w moim waltherze P99 dokładnie widac taki pierscien na początku lufy a tu nie...

Link to post
Share on other sites

Hop-Up to nie jest pierscien i na pewno nie na koncu lufy. Jest to rodzaj jakby gumowego wypustka i raczej nie bedzie widoczny od wylotu lufy. Lufe trzeba wyjac i popatrzec od przodu lufy pod swiatlo. Jesli bedzie takie wystajace "cos", to raczej nedzie to hop-up.

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites

a moglby ktos powiedzic czy hop-up powinin byc na dole czy na gorze lufy?

 

ja mam kwc s&w sigma, wczoraj rozebralem mechanizm i okazalo sie (IMHO) ze jest zle zmontowany (srobka dociskala metalowa lufe a nie wypustke gumowa). tak czy inaczej mam pytanie... czy istotne jest gdzie jest gumka hop-up'a (u mnie jest na dole lufy) czy po prostu chodzi tu o sprawienie aby kulka sie krecila. jak na razie moje przemyslenia sa takie ze jakis baran konstruowal ten pistolet bo jesli podkrecamy kulke od dolu to ruch wirowy skierowany jest w kierunku lotu a chyba powinien byc odwrotny? i wtedy kulka w koncowej fazie bedzie leciala troche do gory... u mnie ewidentnie leci do dolu.

 

a jak jest w waszych gunach?

 

Pozdrawiam

Uki

Link to post
Share on other sites

heh...

 

hopup w mojej sigmie jest ale jego dzialanie nie nalezy do powalajacych na kolana.

 

system zrealizowany jest tak ze srubka napiera na metalowa lufe. dokrecajac ja lufa jest wciskana (zbyt mocne okreslenie) w gumowa uszczelke tym samym wypustka gumowa (na gorze lufy) jest minimalnie regulowana.

 

problem w tym ze sruba umieszczona jest w plastikowym elemencie i napierajac na metalowa lufe moze uszkadzac gwint. jak na moje oko troche slabe wykonanie.

 

a co gorsza wczoraj dowiadywalem sie u importera - jest klopot z czesciami zamiennymi. tak wiec pozostaje domowa manufakturka jakby cos sie zepsulo :(

 

pozdrawiam

Uki

Link to post
Share on other sites
do góry znaczy , odwróć do "gory nogami"prawda? Nie  do nieba :P

 

Powiedzmy do góry rączką ;) Moj gun jeszcze nóżek nie dostał :P :P :P

 

Uki - z częściami zamiennymi jest porażka - od 2 miesiecy próbuje dostać w Military.pl zaworek do magazynka bo mój nie trzyma gazu :( Porażka na całej linii. Może kiedyś jak ASG będzie bardziej popularnym sportem to coś sie zmieni. Na razie jest drogo i do bani :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...