Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur Helikon SFU/TCU rozmiar+ proszę o opinie/rady


Recommended Posts

Witam

 

Przygotowuję się do zakupu munduru Helikon SFU

http://www.e-militaria.pl/p-302/bluza-spec...nd-ripstop-nyco

 

Obmierzyłem się i zarówno w spodniach jak i w bluzie wychodzi mi rozmiar L. jednak czytałem opinie jednego z nabywców, który napisał aby mundur kupić w rozmiarze o 1 mniejszym od obmierzonego( w moim wypadku z rozmiaru L na M). zastanawiam się jednak czy mundur nie będzie wtedy zbyt obcisły i nie ograniczy ruchów podczas noszenia grubszej odzieży pod mundurem w zimniejsze dni.

 

zastanawiałem się także nad mundurem w kroju TCU, ale wydał mi się on nie odpowiedni do polskich realiów.

 

na koniec dodam, że jestem nowicjuszem i zaczynam swoją karierę z air-softem

 

Pozdrawiam

Filip "Mizz"

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście kupiłem wszystko(MC w kroju SFU, NYCO Rip-Stop). W takich romiarach jakie wymierzyłem i wszystko leży na mnie w najlepszym porządku ;-) Więc nie przejmuj się, tylko bierz takie rozmiary jakie wymierzyłeś.

Edited by Mimrod
Link to post
Share on other sites

Dzięi za radę

 

Zamówiłem Helikon SFU NYCO Rip-stop Rozmiar L + L Regular

 

zrobie taki offtop jeszcze : moze wiecie gdzie mozna kupic polskie buty pustynne ( nie wiem jaki to model jest wlasciwie) na allegro patrzylem ale jest tylko kilka sztuk i brak rozmiarów. moze zle szukam poniewaz wpisuje niewlasciwa nazwe

Link to post
Share on other sites

hehe nawiązując do poprzedniego postu ze spodniami wynikł ten sam problem.

 

Bluza L pasuje idealnie natomiast L Regular spodnie byly workowate i duzo za duże w pasie. wysłałem je i czekam teraz na rozmiar M Long. mam nadzieje ze beda dobre

 

Dodatkowo zamowiłem bonnie hat, kominiarke i koszulke w maskowaniu pantera wszystko od Helikona

 

materiał gatunkowo wydaje mi sie bardzo dobry ; jedyny mankamet to bonnie hat wydaje mi sie troche "sztywny" tak samo jak bluza od munduru ale moze to kwestia 1 prania lub używania,

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Masz jakąś dosyć małą ładownicę np. na STANAGi? Jeżeli tak to wyjmij z niej przegrodę, namocz kapelusz wodą, zegnij go w różne dziwne kształty i wepchaj go tam na siłę na kilka godzin. Później znowu namocz i powtórz operację kilka razy. Rondo kapelusza stanie się miękkie i falowane, a komfort noszenia wzrośnie. W kapeluszu Helikona i Kamy zdało egzamin. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Krótka recenzja munduru tej firmy

 

http://www.koalicjapolnoc.pl/news.php?readmore=777&y=2012&m=3

 

Recenzja recenzją, a może ktoś z forum podzielić się opinią na temat tego munduru ?

Chciałbym się jutro wybrać na zakupy, dlatego prosiłbym o jakieś opinie "możliwie szybko" :biggrin:

 

Link do spodni:

http://www.sprzetmilitarny.pl/index.php?z=&m=&id=1711

 

Link do bluzy:

http://www.sprzetmilitarny.pl/index.php?z=&m=&id=1686

 

Czy w tym mundurze nie ugotuję się latem? Jest dość przewiewny w porównaniu do innych ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam spodnie w TCU Camogrom i nie polecam - kolory swoją drogą - spierają się. Ale Helikon nie szyje dobrych spodni - mam je od sierpnia 2011 i już puszczają mi szwy w niektórych miejscach ( przy codziennym użytkowaniu ). Przy cenie około 150zł za spodnie lepiej dołożyć trochę więcej i kupić coś, o co nie będziesz się bał o szwy.

Link to post
Share on other sites

z helikona mam: sfu w rip stopie i twillu + marpata w twillu. rip stop się minimalnie rozpruł jak przeleciałem tyłkiem z górki po piasku, korzeniach i kamieniach [rozdarcie wielkości paznokcia, więc w sumie nic wielkiego]. twill sfu sie trzyma, używam go do codziennego chodzenia i nie moge nic zarzucić. ciepłe, nie czuć tak wiatru, jak dla mnie super skrojone, tylko trzeba sie przejść do sklepu i dobrać odpowiedni rozmiar [mam 190 i 95 w pasie i mam Mlong]. marpata mam Llong, są troche workowate, po ok 2 latach używania zaczął puszczać jeden szew, ale mimo kilku gleb w terenie nic sie nie rozdarło. kolory też się trzymają, chociaż pewnie to zasługa prania ręcznego.

Link to post
Share on other sites
tylko trzeba sie przejść do sklepu i dobrać odpowiedni rozmiar [mam 190 i 95 w pasie i mam Mlong]. marpata mam Llong, są troche workowate, po ok 2 latach używania zaczął puszczać jeden szew, ale mimo kilku gleb w terenie nic sie nie rozdarło.

 

O co już wiele razy apelowano: warto zmierzyć przed zakupem. Dokładnie te same modele w tym samym kamuflażu i kupione chwilę po sobie potrafią różnić się rozmiarem. To uroda Helikona.

Link to post
Share on other sites

To może napiszę jak sprawa z tymi spodniami wygląda u mnie.

Spodnie TCU w kamuflażu Multicamo mam na stanie od sierpnia 2011r. Co rzuca się w oczy? Zdecydowanie sprany kamuflaż. Fakt spodnie użytkuję bardzo często - strzelnica,różnego rodzaju strzelanki oraz na co dzień. Nigdzie się nie prują,rzepy przy kieszeniach dalej trzymają. Ogółem jestem z nich zadowolony poza faktem szybkiego tracenia żywych kolorów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...