Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR5-A5 [STTi/SRC]


Recommended Posts

Pytanie takie. Zastanawiam się nad przywróceniem MP5 do życia (w końcu...) i mam pewien problem. Jako że kupiłem od Nitro wydmuchę do poskładania na resztkach Cymy, nie posiadam głowicy cylindra oraz dyszy (te od CM są za długie). Co podejdzie? Nie musi to być nic wyszukanego, replika i tak ma docelowo mieć koło 300-330fps.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nie, ale.mogę ci przywieźć ostrą z zib militaria,lub jak sobie jakąś na egunie upolujesz.

 

Btw. Jak to jest z tymi kolbami rozsuwanymi w src? Dobre to to, czy brać bez i dokupić ostrą stałą? Pytam bo kupiłem całkiem okazyjnie ostry chwyt surefire, i jestem zmuszony dokupić jakieś mp5 ;)

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

@lukasb13: napisz/zadzwoń do sklepu Bohemia Airsoft (http://airsoftshop.cz/). Mają w ofercie SRC i może Ci ściągną przy następnej dostawie. MP5K PDW powinna być naprawdę tania, choć nie wiadomo bo kurs dolara jest jaki jest. Pytałem rok temu czy by mi mogli ściągnąć ale nie chcieli. Może coś się zmieniło.

 

Takie stalowe MP5K PDW z mocnym GB V2, precką i LiPo 11,1V by podchodziła pod replikę idealną :icon_mrgreen: Ech, marzenia...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Miałem problemy z losowością strzałów, tzn czasem wylatywały dwie kulki, czasem spadały bezwładnie postanowiłem wymienić komorę na cymę tak jak zrobił to Nitro (dzięki za podpowiedzi ^^). W połączeniu z gumką systemy na 0.2 i 0.25gg kulki leca jak po sznurku na 45m wszystkie bez problemu w beczkę 200l (nie nie miałem narazie jak sprawdzić większej odległości)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

@Nitro: pasuje Ci ten szkielet CNC QSC Tornado do korpusu SRC?

Przecież prowadnica zamka (?) trzyma się na prowadnicy.

 

Tak się teraz zastanawiam, czy kupić MP5 SDU wraz z szkieletem Retro Arms, czy suczkę E&L.

W wypadku MP5 wymiana szkieletu na Retro, bebechów na SHS i z zamontowaniem mosfetu by wyszło około 1570.00 zł wraz z repliką, chyba nie najgorzej. Do tego 6 midcapów Cymy za jedyne 228 zł i można nawet i na milsimie śmigać.

 

Tak btw w czeskich sklepach jest pełno części do SRC, w tym korpusy.

 

Btw2: chwyt TF Future Energy jest dostępny na Evike'u.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Nie mam na razie żadnej mp5, kupiłem na "przyszłość". Co do montażu coś wymyślę, może zrobię jak w palnej i prowadnicę przykręcę do kolby. Podrzuć linki do tych czeskich sklepów z gratami do mp5.

 

Co do mp5 vs suka. Części do jednego i drugiego jest od groma, obie są stalowe, jednak mp5 IMO dużo dużo lepiej spakowane. Okładziny się telepią, kolba też lata, w dodatku ta obsada jest z jakiegoś delikatnego staliwa, bo lubi pękać.

 

Ja się tu zastanawiam, czy brać SD, czy A.^^

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Proszę: http://www.zamerovac...it=all&q=SRC MP http://www.anareus.c...any_retezec=SRC Tylko MP5K PDW dalej nigdzie nie ma, a wątpię by SRC bezpośrednio chciało sprzedać :sciana:

 

Do MP5 jest przecież mało części i nie wszystko pasuje do SRC.

 

Czyli MP5 lepsze bo ma mniej luzów i zapewne można bawić się zamkiem przy przeładowaniu, bo jest stalowy. Czas sprzedać gietę.

 

Do tego jestem anorektykiem, więc na chest rigg'u pomiędzy szelkami plecaka zmieszczę 6 midcapów (780 kulek), a w wypadku AK tylko 2 + flashmag (800 kulek), czyli na strzelankach/milsimach z ograniczoną ilością amunicji miałbym duży problem.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Suwadło nie jest stalowe, natomiast trzpień rączki przeładowania i owszem, a to on się wyłamuje w cymach.

 

Ogólnie SRC nie jest w pełni stalowe. Suwadło, ten blok który przesuwa suwadło, gałka rączki przeładowania, podstawa muszki, lufa, obsada lufy, zwalniacz magazynka, "adapter" tłumika, podstawa bębna z przeziernikiem, ucho zawieszenia, tłumik płomienia chyba też - są znalowe.

W wersji SD podstawa muchy jest stalowa, nie wiem jak reszta.

Link to post
Share on other sites

Różnica jest taka, że te elementy nie są tak narażone na zniszczenie, jak w ak. Lufa waży tyle co piórko, zamka nie roztrzaskasz, a ucho zawieszenia w esdeku jest stalowe. Od biedy zawsze idzie coś na prostej tokarkce dorobić. Nawet się za to zabierałem raz.

 

Suwadło to najprostszy element, żeby dorobić. Wystarczą 2 kawałki blachy 1.5mm i kawałek pręta wzdłużne frezowany.

Będę miał teraz trochę luźnego czasu. Jakby się kilka osób zebrało to coś bym może wystrugał.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wowowow, SRC odpowiedziało na maila w sprawie zamówienia MP5K PDW z kolbą UMP bezpośrednio od nich.

Wychodzi aż 200 dolców, czyli 807.00 zł + przesyłka UPS'em + opłata za paypal.

W 2014 by było około 600.00zł...

Nie jestem do przekonany, szczególne, że MP5 SD z Czech kosztuje 760.00zł + przesyłka, już nie wspominając o tańszych modelach

Ale stalowe MP5K PDW z szkieletem alu cncn QSC, promykiem, na LiPolu 11.1 brzmi kusząco :icon_smile:

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś miał okazję sprawdzić czy do MP5 src podejdzie kolba teleskopowa od gaziaka vfc (po odkręceniu odbojnika oczywiście)? Swoją zakupiłem z bohemii za łączną kwotę ok.640pln - wersja A bez kolby (sfrajerzyłem się na koszcie przelewu no ale "jak głupi to płać") i dorwałem chyba ostatni chwycik FE z wgc :D

 

Teraz szukam kolby teleskopowej, lecz ta montowana przez SRC mi się nie podoba i trochę kosztuje. Jakieś alternatywy?

 

Co do MP5K - zamówiłbym to z chęcią w przeciągu miesiąca-dwóch, 2 sztuki, bo kolega też chętny. Jeśli znajdzie się ktoś na doczepkę to wiadomix - wyjdzie taniej.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o opłaty to wszystko było przejrzyste. Wziąłem i tak bez gwarancji i jeszcze odliczyli 100kč za cośtam. Gdybym poprosił o wycenę w euro zapłaciłbym za przelew 5pln a zapłaciłem 40 (ING), więc proście o wycenę w euro, bo ponoć jest to możliwe. Wyszłoby 605pln już z wysyłką.

 

Najprościej i najtaniej po prostu visą zapłacić. Bez prowizji a przewalutowanie nawet wporządku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...