Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR5-A5 [STTi/SRC]


Recommended Posts

Ooo jak dobrze, szukałem tego tematu od dobrych 2 tygodni, wyszukiwarka nie pomogła :P

 

Panowie,

Myślałem na repliką sporo czasu, miało być EvolutionAirsoft i ich Mk18 Mod 0, ale pole airsoftowe na którym gram się skurczyło :D

Pomyślałem o MP5K-PDW od Cymy, ale dostałem info, że znal, że nie warto, że jest SRC.

Pogrzebałem, poszukałem i znalazłem w końcu repliki SRC(mają tego trochę) i skoro jest możliwość zakupu, a w temacie pojawiło się potwierdzenie pancerności(HK slap) uznałem, że warto się podpytać i ewentualnie ustalić jakiś wybór.

 

Zacznijmy od bazy, myślę o PDW, A4/A5 i SD5/SD6, ale

PDW(z klasyczną, nie kolbą z UMP) muszę "przymierzyć", nie chcę by było za małe, a i HK slap będzie mnie kosztował jakieś 400zł, dlaczego? Front RIS dla MP5K i puszka PEQ z baterią, aluminiowy RIS koszt dobrze 300 zł, reszta to reszta.

A4/A5 jest najbardziej bezpieczne.

SD5/SD6 są fajne, ale ani to RISa dedykowanego nie ma, ale tracera w przyszłości nie dokręcę(bez zabawy)

 

Patrząc po dostępności(dare-gun, Bohemia), PDW nie ma nigdzie, A4/A5 są w dobrej cenie chyba, a SD raczej poza moim zainteresowaniem.

Mam do czynienia na co dzień z A4 od JG, operuje mi się tym przyjemnie, ale myślę czy do cqb nie wybrać A5 za względu na kolbę.

W przyszłości interesuje mnie tylko tłumik tracer, chwyt z latarką(TLF) i perfekcyjnie zrobione wnętrze na batce 7,4v, ASCU i jakimś 330-350 fps.

Zasadnicze pytanie, brać z Dare-gun i nie pieprzyć się, czy może wziąć od biedy tego Mk18 :P

I tak nadal nie wiem czy A4 czy A5 ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Odświeżę kotlecika. Replika MP5K z tego co pamiętam kosztowała jakoś ~150$ + przesyłka drugie tyle. Wyjdzie lekutko 1500pln.

 

Ja mam inne pytanie. Przewinęło się tovw temacie, lecz bez odpowiedzi. Mam zrobiony tuning na ok 350fps i zabójczym rof'em ale ta dziadowska stopka silnika jest jakaś dziwna i silnik jest lekko przekrzywiony w stosunku do gb przez co strasznie głośno rzęzi. Czy cymowska lub inna (jaka) załatwi sprawę?

 

Nie chce ktoś zamienić stałej kolby lub teleskopowej od SRC na ramową, składaną na bok? ^^

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Witam, wrócę do tematu dyszy może, ktoś będzie jeszcze szukać odpowiedzi na to pytanie.

 

Zamówiłem dyszę http://gunfire.pl/pr...-AK-krotka.html, długoiść 19,73.

 

Pierwszy problem jest taki, że na stockową głowice cylindra jak i cymowskie owa dysza nie wejdzie choćbyś nasmarował ją jak cnotke przed analem... Gdzieś na forum wyczytałem, że chińskie głowice cylindra mają większą grubość od markowych, więc na dzień dobry musiałem wywalić o-ringa z dyszy, dopiero wtedy weszła i poruszała się jak należy. Następny problem polegał na tym, że dysza była nadal deko za długa i kulki nie wchodziły do komory hop-up, minimalnie podpiłowanie załatwiło sprawe.

 

Na zakończenie dodam, być może będzie się ktoś nad tym głowił czy piłowanie dyszy nie spieprzy szczelności? Spieprzy, ale nie przy tak minimalnym podpiłowaniu, fps 418-423, z uwagi na na większość chińskich części w gb uważam, że 5fps różnicy to akceptowalny margines błędu.

Edited by kopcer00
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jeszcze chwila i wreszcie zamówię swojego SD'ka z Czech ale już mocno dumam nad tuningiem. Komorę hop-up od Cymy przezornie już mam, wnie wiem ugryżć temat układu głowica tłoka-dysza. Nie wiem jaką dyszę dobrać do komory Cymy (krótką AK 19.73mm?)jaki cylinder gdyż chciałbym wsadzić krótszą lufę tak by po zdjęciu tłumika nic nie wystawało na czas transportu w plecaku i jaky typ głowicy cylindra dobrać. Wpadł mi w oko zestaw cylindra od Lonexa, tylko pytanie czy ten cylinder będzie odpowiedni, a dyszę nie problem dokupić. Jaka gumka najbardziej lubi się z hopem Cymy, Systema Energy?

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Zestawu cylindra nie opyla się kupować. Głowica cylindra jest zajebista w tych replikach. Kup sobie dyszę super shooter( nie shs) krótką ak. Jest ona podwójnie uszczelniona, i całkiem stabilna. Luzy dyszy są mniejsze na głowicy src, anieżeli na shsie.

W zależności od wersji będzie ona płaska, lub z oringiem. Ta z oringiem nadaje się świetnie pod wyciszone głowice typu e&l itd.

 

Co do cylindra. Typ 2, lub jak chcesz mieć ultra krótką lufę to typ 3. Lufa zewnętrzna w sdeku jest dość krótka, i sama lufa zew wystaje z niej jakieś 5cm. Nie wiem czy gra warta świeczki, żeby ją skracać. Najlepsza guma do komory cymki, zresztą jak do każdej komory to czarna systema.

 

Jak szukasz jakiś gotowy secik, to wejdź w mój profil. Mam w sumie 2, jeden na zwykłym szkielecie, drugi na retroarmsie.

Link to post
Share on other sites

Skoro mówisz. Nie wiem, czy skrócenie lufy o te 5cm tak by po zdjęciu tłumika nie wystawała spowoduje konieczność wymiany cylindra na typ 3, zmierzy się, choć zakłądam, że lufa dedykowana do MP5 229mm nie będzie wystawać. Lepiej by nic nie wystawało jak będzie przenoszona w plecaku, wolałbym walizkę w plecaku treningowym, ale to w swoim czasie. Rzuciłem, planuje dosłownie identyczny set z Retro Arms'em, miło słyszeć, że pasuje, taki airsoftowy Graal widzę powstał ^^, jeszcze tylko jeszcze mikrostyk wsadzić i będzie idealnie.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Stockowej nie żal będzie skrócić. Oczywiście, że lufą do góry, ale cykam się, że przez napieranie materiału coś złego się stanie. A szkielet jakiej generacji montowałeś? Bo one niby z generacji na generację coraz lepiej pasują do większości replik.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Będę dziś i na dniach licytował pierdoły g3/ mp5, w tym muszki, szczerbinki, ucho zawieszenia. Średnia cena to ok 10-20 zł za sztukę.

Ktoś chętny? Grupowo taniej za wysyłkę.

 

http://www.egun.de/m....php?id=6283259

http://www.egun.de/m....php?id=6281740

http://www.egun.de/m....php?id=6304555

http://www.egun.de/m....php?id=6283533

 

Dodatkowo jest opcja na ostrą stałą kolbę oryginał H&K

 

http://www.egun.de/market/item.php?id=6175778

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej, ze specną różnie bywa. Jakieś 2 miesiące temu włożyłem do mp5 specne enter and cover na 140 doszczolnioną i bangla 20k kul bez oznak zużycia szkieletu. Jak części wewnętrzne? Ano nie wiem bo GB nie rozbierałem aczkolwiek mam emke od specny i wypluła na 130 trochę więcej kul i w środku jest jak nowa. Trzeba wziąć pod uwagę, że to jednak chińczyk i różnie mogą części trzymać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...