Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szybkostrzelność, body do AK


Recommended Posts

Guest gecko123

Zostałem szczęśliwym posiadaczem repliki CM.031 (dzięki ZNIW!), jeśli śledzicie komis to może go widzieliście. Skrócony, drewienka, ale to nie ma nic wspólnego z tematem. Przejdę do sedna. AK służy głównie do CQB, czyli tam gdzie M'ką haczę lufą :P. Według mnie najlepszą taktyką dla takiej repliki jest zasypanie przeciwnikia chumrą kulek. Zamierzam wstawić słabszą sprężynę, M90 lub M100, włożyć lepszą baterią. I tu pierwsze pytanie. Jaka batka wejdzie? Czy mogę wstawić nawet 12V, czy są jakieś ograniczenia? Myślałem nad 11.1V. Czy nie spowoduje to jakiegoś zwarcia? Na elektryce znam się o tyle, że umiem przylutować kabel. Ile FPS będzie miała broń na sprężynie M90, a ile na M100?

 

Teraz pytanie z innej beczki. Poszukuję dobrego body do mojego kałasza. Jest to AK74. Jakiej firmy najlepiej kupić body? Poszukuję z składaną kolbą. Czy body od AKS47 będzie pasowało, bez większych modyfikacji (coś tam podpiłować mogę :-F)? Gdzie mogę dostać dobre body w miarę przyzwoitej cenie (do 200zł wraz z kolbą)?

 

Jeśli to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu to działu "Jestem zielony".

Link to post
Share on other sites

teoretycznie

m90 - 300fps

m100 - 330fps

w praktyce może być mniej lub więcej w zależności od tego jak to zostanie złożone i jakiej firmy weźmiesz springa.

 

musisz wiedzieć że do aku 11,1V trzeba inną ładowarkę. Lipole ładuje się inaczej niż aku w technologii Nixx. Dobry pakiet lipol da ci zabójczy rof leprzy od tego co uzyskasz na NIxx ale ciężko o taki o wymiarach sticka

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2079

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123
leprzy

 

God help us all!

 

Dzięki za pomoc w kwesti baterii. Ten korpus widziałem i o mało go nie kupiłem, bo ubówstwiam tę markę, jednak jeden szczegół. Jest on przystosowany do montażu kolby stałej nie składanej bocznie/pod body. A do Lipo'li potrzeba coś zmieniać, kable, czy po prostu ładowarke :P? Zapomniałeś o pewnej i dla mnie dość istotnej wadzie lipo. Podczas gdy dobrą batkę NXXX dostanę za 90-120 zł, na lipola muszę wydać około 200zł. Jest możliwość jakiegoś tańszego kupna?

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

przepraszam najmocniej. Mea culpa.

 

jaki dobry pakiet Nixx kupisz za owe 90-120zł?

W asgshop.pl kupowałem za 110 zł pakiet na ogniwach Sonayo. Fakt, faktem, że to 9.6V, ale nie jest to chińskie gówno :P Po za tym podałem średnią cenę sticków, a jak każdy wie, żadko spotykamy sticki pasujące do AK mające więcej niż 10.8V.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

M90, dobra szczelność (nie jakaś kosmiczna), aku 7,4V i będziesz miał odkurzacz produkujący ponad 20 kulek na sekundę. Po co komu do CQB więcej? Ja bym nawet dał M80, aku NiMh 8,4V, tłok JBU ze stalowymi zębami, ciche głowice, nowa guma systemy + kulki 0,20g Guarder/G&G. Zniszczenie do CQB.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...