Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, posiadam G36 firmy JG, w którym zmieniłem(dawno temu) gumkę HopUp na systemkę. Strzelałem wtedy z kulek PJ. Jednak celność repliki była dla mnie żenująca. Zakupiłem kilka dni temu lufę Guardera 6.01 oraz kulki G&G 0.20 na Specshopie, spodziewając się że z 30m nie będzie problemów z trafieniem kartki A4. A celność repliki praktycznie nie uległa zmianie. Kulki nadal lecą z niską precyzją, przy czym jedna na kilka leci gdzieś zupełnie gdzie indziej. Porównałem ją z stockiem CM.28 kolegi, na tych samych kulkach która jak wyszło strzelała nawet odrobinę celniej.

Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam G36 firmy JG, w którym zmieniłem(dawno temu) gumkę HopUp na systemkę. Strzelałem wtedy z kulek PJ. Jednak celność repliki była dla mnie żenująca. Zakupiłem kilka dni temu lufę Guardera 6.01 oraz kulki G&G 0.20 na Specshopie, spodziewając się że z 30m nie będzie problemów z trafieniem kartki A4. A celność repliki praktycznie nie uległa zmianie. Kulki nadal lecą z niską precyzją, przy czym jedna na kilka leci gdzieś zupełnie gdzie indziej. Porównałem ją z stockiem CM.28 kolegi, na tych samych kulkach która jak wyszło strzelała nawet odrobinę celniej.

 

Widzisz, mam ten sam problem :)

 

zmieniłem gumke hopup na systeme, lufe na jbu 6.03 mm i cylinder na typ 1. Podobno wina kulek. Odsyłam do wątku: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=88048 Powinny być cięższe kulki. Niedługo spróbuje na 0.25 gg ;) powiem co i jak. U mnie jest tak, że jedna leci na prawo, jedna na lewo a jedna tam gdzie powinna <rotfl>

Edited by maczo007
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem, nie jest. Mam kilka teorii, dotyczących niskiej celności:

 

1) Felerna lufa.

2) Zużyta gumka- była ściągana i zakładana wiele razy, mogła się przetrzeć.

3) Lipność 0.20 G&G- kilka kulek leci na 30m w skupieniu na A3, a jedna na kilka gdzieś swoim torem.

Edited by kaleka
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaka to wersja ale w giecie g36k problemem jest często tłumik płomienia. Gwint przy zdejmowaniu się wyrabia i tłumik nie trzyma osiowości+ jakaś odrobina syfu i kulki latają jak chcą bo obcierają się o tłumik...

 

Kulki 0.25 sa trochę za lekki moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites

Różnica jest na 100%, ale skoro celność jest 'żenująca', to zapewne nie jest tylko ich wina. Wymyj dobrze komore, gumke i lufe, potem ładnie wysusz. Złóż wszystko najładniej jak potrafisz, kup kulki 0.25 dobrej firmy (G&G, Excel) i spróbuj znowu. Jeśli sytuacja się powtórzy to sprawdź na chrono czy nie masz jakichś wahań fps, a potem spróbuj postrzelać na innej gumce, albo na innej lufie. Coś musi wyjść po takich testach. Zerknij jeszcze na dystanser tak jak kolega wyżej radził. Jeśli nic nie pomoże, to zaczniemy się martwić bardziej.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem gumkę na stockową. Okazało się że systema miała pod tum wybrzuszeniem takie jakby nacięcie. Skupienie odrobinę lepsze, ale strzelałem w deszczu na 3 letniej gumce HU.

Jaką gumkę poza systemą polecacie, najlepiej żeby była dostępna na specshopie. Wyczytałem w odpowiednim temacie że zielona gumka G&G jest dobra. Brać ją śmiało?

Link to post
Share on other sites

Nacięcie mogło spowodować coś ostrego, i należy wyeliminować kontakt gumki z tymże właśnie czymś ostrym. A tak na poważnie, to może jakiś zadzior na lufie, może niedobra kulka zawiniła, a może po prostu stało się to poza repliką, kiedy ktoś obchodził się barbarzyńsko z tą gumką zanim jeszcze zobaczyła ona na swoje oczy sprzęt, w którym przyjdzie jej strzelać. Co do gumki, to ja bym zaryzykował z tą G&G. Dopasuj do niej dobry dystanser i będzie wszystko okej.

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu rozebrałbym komorę i sprawdził tą gumkę. Może czegoś się jeszcze w niej dojrzysz. A jeśli zasięg jest dobry to możesz spróbować z amunicją jeszcze większej wagi, ale ona jest raczej przeznaczona do replik o ogromnej prędkości wylotowej kulki. :killer:

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu rozebrałbym komorę i sprawdził tą gumkę. Może czegoś się jeszcze w niej dojrzysz. A jeśli zasięg jest dobry to możesz spróbować z amunicją jeszcze większej wagi, ale ona jest raczej przeznaczona do replik o ogromnej prędkości wylotowej kulki. :killer:

 

Może 30 06 Sako Super Hammerhead? Jest bardzo ciężki. 14,8 gr o ile dobrze pamiętam. :F

O ile kaliber pasuję. Z 223 to gamehead jest w miarę dobry. Jak coś tańszego i nie strzela matchowo to sugerowałbym Barnau'a.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Narysuj sobie koło o średnicy 20cm i odejdź 30m. Gwarantuję Ci, że to nie jest dużo. Tym bardziej, że precka to nie promyk ani KM, a być może nie było strzelane przy idealnej czystości lufy, czy też zupełnie bezwietrznej pogodzie. Jak na moje - wynik już jest okej. O ile oczywiście po tych 30. metrach nie zaczynają dziać się cuda.

Link to post
Share on other sites

Dzisiejszy test:

Cel: kartka A4

Kulki: 0.28 G&G

Odległość: 25m

Pogoda: bezwietrzna

Strzelanie z podpory.

Wynik: połowa kulek trafiła, niektóre trafiły nieco obok, a jeszcze niektóre poleciały w kosmos. Pojawił się dodatkowo problem podwójnej kulki, na 300 kulek wystąpił 14 razy.

 

Co dolega temu cholernemu karabinowi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...