Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mechanizm BV klasycznego Airsoft (duża grafika - animacja)


Recommended Posts

Temat powinien nazywac sie " To bylo juz dawno temu !" :).

 

Ta strona traktuje o klasycznych "ajersoft ganach" zasilanych gazem z zewnetrznego zrodla najczesciej i nieposiadajacych hopapu.

Mechanizm zasilania BV zostal prawdopodobnie opracowany zanim sie urodziles drogi kolego :).

 

pozdrawiam

piok

Link to post
Share on other sites
8O Wszystko super' date=' tylko nie za bardzo rozumiem na jakiej zasadzie to działa :roll: (co porusza tym podajnikiem i skąd bierze się powietrze, które wypycha kulkę :?: )[/color']

 

Powietrze bierze się z "Air source" na schemacie i to ono porusza podajnikiem i napędza kulkę jak i przesuwa kulki w magazynku. Swoją drogą bardzo ciekawa propozycja, wymaga tylko bardzo precyzyjnego dobrania sprężyn za pomocą których możemy też regulować prędkość początkową kulki. Gdyby obie, albo przynajmniej jedna sprężyna miały regulację płynną (np. za pomocą gwintu) możnaby dosyć precyzyjnie zestroić całość, w innym przypadku pozostają tylko podkładki pod powierzchnie oporowe sprężyny (i najlepiej nie te które stykają się z częściami ruchomymi)

 

Jak jeszcze czegoś nie rozumiesz - pytaj, to odpowiem (ale dopiero jutro).

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Po kolei działanie mechanizmu:

Sprężone powietrze (albo inny gaz, ale piszą, że to powietrze) wchodzi przez Air Surce. Poprzez przewód z kulkami (jednocześnie popychając kulki) dostaje się do komory podajnika podając jednocześnie kulkę. Kulka zamyka otwór lufy z pomocą uszczelki (na schemacie w kolorze zielonym) której średnica wewnętrzna jest mniejsza niż średnica kulki. Powietrze dostaje się do komory podajnika powodując, że podajnik przesuwa się do przodu (tutaj taka drobna uwaga: żeby układ dobrze działał, sprężyna na lufie musi być silniejsza niż sprężyna podajnika jednak siła uzyskiwana z sumy sił sprężyny podajnika i sprężonego powietrza musi być silniejsza niż sprężyny lufy dlatego tak ważne jest zbalansowanie sprężyn) i osiągając maksymalnie przednie położenie ciśnienie wzrasta do poziomu w którym siła z ciśnienia oddziaływującego na kulkę jest wyższa niż siła potrzeba na pokonanie oporu uszczelki i kulka wylatuje przez lufę. Wykorzystując to, że siła sprężyny lufy jest wyższa niż podajnika podajnik wraca w położenie początkowe i kolejna kulka jest pobierana. Pobierana jest tylko jedna, ponieważ uszczelka nie pozwoli jej się przemieścić dalej.

 

Uwagi dodatkowe:

Kulki są ładowane do układu po odkręceniu źródła zasilania przez tę samą dyszę co doprowadzane powietrze..

Spust musi być połączony z zaworem odcinającym podawanie sprężonego powietrza (zawór normalnie zamknięty)

Na prędkość początkową kulki wpływają cechy: ciśnienie robocze sprężonego powietrza, siła potrzebna na pokonanie oporu uszczelki i różnica w sile uzyskiwanej ze sprężyn.

Na szybkostrzelność i straty powietrza wpływa różnica sił sprężyn i robocze ciśnienie sprężonego powietrza.

Układ nie jest wyposażony w Hop Up, ale aż się prosi by uszczelka nie miała wewnętrznego przekroju okrągłego, ale w górnej części posiadała występ na który można by dodatkowo naciskać regulując siłę podkręcania Hop Up.

Aby warunki strzelania były jak najbardziej powtarzalne (szybkostrzelność i prędkość początkowa kulki) sprężone powietrze powinno wcześniej przechodzić przez zawór regulujący utrzymujący stałe ciśnienie za zaworem.

 

To chyba wszystko, jeśli coś jeszcze nie jest zrozumiałe – pytajcie.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...