Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Szukam od paru dni po sklepach repliki g36c (jg608) firmy jg. Niestety półki niemalże wszystkich sklepów swiecą pustkami :/ Obecnie broń dostępna tylko na airsoftextreme.pl (bynajmniej tylko tam znalazłem), ale ze względu na BARDZO nieciekawe opinie na temat w/w sklepu prosiłbym o pomoc w znalezieniu produktu w którymś z polskich sklepów w cenie do 420zł. I czy szykują sie jakieś obniżki w którymś sklepów w zwiazku z wakacjami tudzież nowymi dostawami?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

jeszcze jedno pytanie bo sobie przypomnialem a nie moge modyfikowac poprzedniego postu.

 

broń ma pewnie koło 400fps przy kulach 0.2 gr strzela daleko jak dla mnie za daleko i za mocno co by sie stało po użyciu kulek 0.12gr? prędkość początkowa pewnie wzrośnie do 460fps ale bezwładność kulki spadnie i zasięg znacznie zmaleje a obrażenia przez nią zadane będą mniejsze?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale to nie G36C, tylko G36. To trochę różnica.

Nie, laik nie da sobie rady z wymianą sprężyny.

Daj sobie spokój z zmianą na lżejsze, tym bardziej na tak lekkie jak 0.12. Będą Ci fruwać pionowo. Przy takiej mocy to używaj 0.25/0.28.

Link to post
Share on other sites

Heh... nie G36, a G608-2, a to o ile się nie mylę to jest G36K, czyli wg mnie najlepsze proporcje gieni. Moc spora, a wybór kulek 0,12?? :poddanie: tragiczny. Jak kolega wyżej pisze 0,25 lub 0,28 tor lotu będzie stabilniejszy. Jeżeli tuning był robiony z głową, to jest to dobry sprzęt w nienajgorszej cenie. Chociaż przy takiej sprężynie przydałyby się już łożyska stalowe i wzmocniona prowadnica sprężyny. Ciekawe jak też rozwiązano patent ze sprężyną (w stocku jest połączona z tłokiem) Czy przy okazji zmieniono głowice tłoka?? Tłoczek w tych gietach również do najmocniejszych nie należy, a m120 dosyć poważnie go nadwyręży.

Wiec jeżeli nie chcesz tego wszystkiego wymieniać, to Twój pomysł ze sprężyna m100 wydaje się rozsądnym wyjściem. Od siebie polecę Guardera, długo trzyma swoje parametry. A jak przedtem nie grzebałęś w gb, to idź do znajomego co to już robił, stracisz piwko lub dwa, ale czegoś się nauczysz ;-)

Link to post
Share on other sites

chce osłabić żeby nie uszkadzać innych ;) pomysł z kulkami 0.12 zeby wytracic wiecej mocy, ale w sumie nie sa one zbyt dobrej jakosci w sklepach czyli chyba zostane przy 0.2 teraz musze tylko upolowac słabszą sprężynę i ją wymienić może znajde kogos na forum z łodzi co by pomógł to po zakupie broni i sprężyny moze sie uda jakos to załatwić.

 

ogółem nie wiem czy dobrze wyczytałem na większosci stron ALE

Standardowo replika posiada wiele wzmocnionych cześci Gearboxa:

 

- kierunkowa głowica tłoka

- sprężyna M110

- wzmocniona prowadnica sprężyny

- stalowe zębatki z czterema zapadkami przeciwpowrotnymi

 

wiec prowadnica jest wymieniona i głowica tłoka równierz tak? nie wiem czy zmiany kontrukcyjne obejmują każdą serie produkcyjną czy tylko te nowsze :/

Link to post
Share on other sites

Tia marketing marketingiem ale rpzy tuningach prowadnica springa i głowica tłoka są do wywalenia.

 

 

Co do mocy repliki to nie wiem co robiłeś na lekcjach fizyki ale lżejsza kulka nie boli mniej bo wyleci z większą siła. Cięższe kulki zapewniają stabilniejszy lot, czyli większa celność i tyle.

 

W stoku gietka ma 340-360fps i ja bym tam nie grzebał. Jak na dzisiejsze standardy to jest względnie słaba i uniwersalna replika.

 

 

Nie chcesz uszkadzać innych to graj rozsądnie- nie siej seriami po twarzy z 2-3 metrów itp...

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

no dobra fizyke zaliczylem dosc dobrze przejżałem na forum temat o kulkach mocy itp itd ktos nieco błędnie wyliczył liceum dawno za mną wiec wzorów sie nie pamięta ale teoria do dzisiaj znam.

 

Kulka lżejsza wyleci szybciej ALE szybciej wytraci prędkość i odda mniej energi bo mniej jej skumulowała.

 

ale teoria teorią a praktyka praktyką, ogółem mam zamiar strzelać max linia barków a w sumie z 15 cm niżej ale lepiej byc przygotowanym na różne wypadki. Jesli replika w stocku ma średnio 350fps to z w/w modyfikacjami powinna dojechać do 380? jeśli sie myle poprawcie chętnie sie dowiem jak to wyglada.

 

Co do tego iż replika w stocku słaba jak na dzisiejsze realia to racja ALE dzisiejsze realia to pogoń za mocą a nie zdrowy rozsądek, ASG ma być dla zabawy a nie dla lania sie krwi i porządniejszego bólu, bynajmniej tym jest dla mnie więc wolałbym zachować bezpieczna granicę ;)

 

Ostatnie męczące pytanie jako świerzak nie wiem co wybrać do ochrony twarzy zastanawiam sie nad:

http://www.airsoftshop.pl/141,helm-wzorowa...-przylbica.html + kominiarka

 

lub:

 

http://www.allegro.pl/item1088842686_profe...well_gogle.html + coś na szyje

 

lub hełm +maska neopramowa + google

chcialbym cos na całą twarz ale nie mialem doczynienia z w/w produktami i nie wiem czy są dobre i wartej swojej ceny

 

sory za laickie pytania ale wole poradzic sie obeznanych w temacie asg

Edited by batorencjusz
Link to post
Share on other sites

Żeby nie było... wspomniałem o głowicy tłoka tylko dlatego, że w stocku jest przymocowana do sprężyny. W podanym ogłoszeniu sprężyna już została wymieniona na m120- czyli jakieś 400 fps. Normalnie gienia ma całkiem szczelny zespół cylindra (przynajmniej ja takie spotkałem) i głowicy bym nie wymienił, ale przy zmianie sprężyny to wymiana głowicy tłoka jest obligiem. Inna sprawa z prowadnicą- ta jest zupełnie do niczego-full plastik fantastik. Nawet tych bocznych łapek nie ma metalowych. Zdarzyło się, że po rozebraniu gb prowadnica się po prostu wysypała ze środka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...