Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ja tak skromnie tylko zauważę, że to czy wtyk jest posrebrzany czy pozłacany, to ma znaczenie co najwyżej w przesyłaniu sygnałów. Ta cieniutka warstewka (i to wątpliwej jakości) złota czy srebra nie poprawi osiągów repliki, a co najwyżej ułatwi życie lutującemu przewody.

Link to post
Share on other sites

Nie muszę teoretyzować, bo badałem podobne rzeczy w szkole. Ale ok, przeliczyłem to dla takich założeń:

 

2 wtyki, jeden złoty drugi aluminiowy przyjąłem że cały wtyk jest ze złota lub aluminium ażeby wynik był bardziej widoczny.

 

Wtyk to kawałek drutu o wymiarach: dł - 8mm; Pole przekroju - 3mm.

(Mało ważne, bo i tak chodzi o porównanie rzędu spadków napięcia na dwóch jednakowych wtykach wykonanych z innych materiałów)

 

Poszczególne rezystancje:

Wtyk ze złota: R=6,51x10^-8

Wtyk z glinu: R=7,52x10^-8

 

I teraz spadki napięć dla obwodu w którym płynie prąd I=30A przy napięciu U=12V

Wtyk ze złota: Uw=1,95x10^-6

Wtyk z glinu: Uw=2,256x10^-6

 

No i możemy teraz obliczyć jakie napięcie pojawi się na silniku:

Złoto: Us=11,99999805[V]

Glin: Us=11,99999774[V]

 

Wątpię ażeby 310[nV] pozwoliło silnikowi na większy ROF, oczywiście trzeba pamiętać że wtyki w rzeczywistości są miedziane i mają tylko napyloną cieniutką warstewkę "protektora" (złoto będzie dużo gorszej jakości, niż to dla którego podaje się rezystywność w tabelach) tak więc różnica w spadkach napięć, śmiem twierdzić będzie mniejsza.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

Napisz mi jeszcze, że przekrój kabla też nie ma znaczenia i masz super rof przy 0,000001mm kablu z chinskiego superplastiku.

 

Nie znam sie na fizyce i nie podam ci wzorów, ale jakos kable i wtyczki daja lepszy rof. Może nateżenie jest lepsze przy tych wtyczkach?

 

Jak zrobilem zwarcie na lipolce (zeby nie bylo - celowo do testow) to z jakiegos powodu zjarał sie zwarciowy kabel głośnikowy i TAMYIA, a kable od pakietu nie.

Link to post
Share on other sites
Napisz mi jeszcze, że przekrój kabla też nie ma znaczenia i masz super rof przy 0,000001mm kablu z chinskiego superplastiku.

Widzę że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Pomijam fakt że przewód ma ok. 1 metra długości (cały obwód) a nie 8mm, a materiał izolacji nie ma wpływu na impedancje przewodnika.

 

Druga sprawa, przewód głośnikowy spalił się najpewniej dlatego że jest to przewód głośnikowy a nie przewód typowo zasilający (wbrew pozorom jest różnica).

Link to post
Share on other sites

Moron skończ bo piszesz dużo ale widać że pojęcie masz małe w tym temacie, starajcie się zrozumieć dlaczego jest lepiej a nie powtarzajcie to co inni piszą czy mówią.

 

Z tym zwarciem na Lipo tylko udowodniłeś że nie masz pojęcia co robisz, przewody głośnikowe są zaprojektowane do głośników, Tamiya się spaliła ale np z mojego lipo i Deansy by się stopiły.

Link to post
Share on other sites

Moron problem w tym że nasza teoria i wiedza podparta jest nauką i wieloletnią praktyką. Gdyby zmniejszanie rezystancji nie miało sensu to nie zakładał bym tranzystora do każdej repliki wraz z odpowiednimi do zastosowania typowo prądowego przewodów, wiem tylko że jest granica której nie ma sensu już przekraczać bo efektów trzeba by z sprzętem laboratoryjnym szukać.

 

Chcesz to będziesz sobie zakładał przewody zaprojektowane i przystosowane do przesyłania sygnałów muzycznych, w adidasach też można po górach chodzić ;)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...