Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasłona Dymna


Recommended Posts

Witam, ostatnio dużo czasu poświęciłem na doskonalenie taktyki teamu i nad wyjściem z tzw. "przyszpilenia" z możliwie najmniejszymi stratami :P

Wpadłem na pomysł wykorzystania wytwornicy dymu do postawienia zasłony dymnej

(granaty też się nadają, ale to nie byłby nowy pomysł :D)

Poszperałem trochę i obmyśliłem prototyp

Wygląda to tak:

-Akumulator 12V

-Przetwornica 12/220V moc ciągła 1500 W

-Wytwornica dymu 1000W

-środek transportu (na razie taczka, ale planuję "opancerzyć" mojego buggy i zrobić na bagażniku trochę miejsca na wyjmowaną platformę z tym wynalazkiem)

 

Wszystko to zamontowane na małej płycie nawet jakoś wygląda i da się bez problemu przenosić, ale tu liczy się funkcjonalność.

 

Wytwornica może posłużyć też do osłony atakujących jakiś budynek, halę

 

Najważniejsze problemy z którymi mam zamiar się uporać to:

-długi czas nagrzewania się przetwornicy (7 min)

-mała mobilność zestawu :D (może np. na quadzie?)

 

Co sądzicie o tym pomyśle?

Liczę na jakieś podpowiedzi :P

Link to post
Share on other sites

Z buggym trochę kombinowałem i nie da się tam miniguna zamontować (może po całkowitej przebudowie) - co najwyżej m60 albo m249 - nie mogę znaleźć bezpiecznego miejsca na pojemnik z gazem

 

I jeszcze jedno pytanie - ktoś wie jak można zrobić albo kupić obrotnicę na dach? :D

 

Link do buggy: http://www.youtube.com/watch?v=YvSW6IR6XuM (u mnie dach jest zdejmowalny)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jak nie pokażesz nam, jakiego kolwiek progresu w projekcie to ja osobiście biorę cię za dzieciaka, który pisze drumy aby nabić sobie kolejnego posta. Skłaniam się bardziej do pomysłu profesionalnej świecy dymnej - wyjdzie taniej, szybciej i prościej. A wytwornica jest wariantem zbyt skomplikowanym i $. Zresztą gdybyś posiadał umięjętności i $ to nie pisałbyś tu co myślimy a jedynie przedstawił byś wyniki swoich prac, a jak sam widzisz tych wyników jest brak pzd Łukasz

Edited by lukasp
Link to post
Share on other sites

Rafcio, przeczytaj artykuł o środkach pirotechnycznych, powinien Ci pomóc w podjęciu decyzji, mam nadzieje że dobrej ;)

Teoretycznie możesz wziąć suszarkę, albo dmuchawę do zamiatania liści i zamontować jakiś worek z proszkiem (np.mąką).Mobilne, lekkie i QD :D Wszystko można zgrabnie zamontować pod lufą karabinów systemu AR-15 :)

Koniec OT

 

Pozdrawiam forzamilan ;)

 

EDYTA : Literówka

Edited by forzamilan
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...