Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ołkej, jest co prawda temat, w którym popadały pytania odnośnie pistoletów USP, jednak postanowiłem stworzyć odrębny temat skupiony na gazowej replice HK.45 z SYSTEM-7/NS2. Nie chce mi się pisać czego innego, więc przekopiowałem swojego posta ze wspomnianego tematu.

 

Krótko: piękny pistolet :icon_biggrin:. Grawerowane oznaczenia zgodne z "oryginałem", wypełnione białą farbą, metalowy zamek, korpus z wysokiej jakości tworzywa, czytelna i pomocna instrukcja z dokładnymi objaśnieniami odnośnie "dzyndzli" na pistolecie, osiągów (jakkolwiek zapis "strefa zagrożenia: do 150m" mnie rozbawił) i ładny lakier. Działający Hop-Up, lufa wewnętrzna wypolerowana na lustro (średnica raczej większa od 6.04, możliwe, że 6.08), dwa działające bezpieczniki (jeden obsługiwany kciukiem, drugi - wewnętrzny, znajduje się w tylnej ściance magazynka. Obsługiwany specjalnym kluczem, dostarczonym wraz z pistoletem). Gustowne pudełko sprawiające wrażenie jakby było przeznaczone na coś lepszego niż replikę z jedną wzmianką o Umarexie, mianowicie bleblanie o oznaczeniach udzielonych na wyłączność Umarexowi. Magazynek cięższy od samego pistoletu co przekłada się na scentrowanie wagi w dłoni. Sama dźwignia zatrzasku magazynka jest umieszczona na kabłąku, tuż przy chwycie. Obsłużyć ją można zarówno kciukiem jak i palcem spustowym, z czego ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, przez co zmniejszona jest szansa na przypadkowe "pozbycie się" magazynka. Sprawny Hop-Up także regulowany kluczem. Świetnie działa mechanizm spustowy, samonapinacz jest niestety ciężki, jakkolwiek po strzale (lub przeładowaniu) kurek zostaje w tylnej pozycji i siła do oddania strzału jest nikła. Szkoda tylko, że trzeba przesmarować zamek, bo czuć i słychać tarcie na szynie trakcyjnej.

 

Jako gaz kupiłem Green Gas od Protecha 1100ml. Na nieznanej jakości kulkach i nieznanym dokładnym wagomiarze (podobno 0.2g) chronometr pokazał 310-340FPS, będąc nastawione na kulki 0.23g (ach, to lenistwo :icon_razz:). Wynik więc dobry, zważywszy na mocny blow-back. Kopie naprawdę mocno i pierwszy ruch zamka mnie zwyczajnie zaskoczył i aż uciekły mi ręce :icon_biggrin:. Później z kolegą poszedłem sprawdzić osiągi pistoletu. Na tych samych kulkach udało się zmierzyć zasięg skutecznego ognia +-25m przy bardzo niskim dokręceniu HU, gdzie kulki zaczęły już bardzo różnie lecieć. Wystrzeliliśmy 6 magazynków (28 kulek) i jakoś pistolet na mocy nie stracił. Dopiero w domu po kilkunastu jeszcze strzałach chwalenia się gaz w magazynku się skończył.

 

Podsumowując:

Zalety:

-Gustowne, efektowne pudełko

-Instrukcja wykonana na dość wysokim poziomie (nie zawarto informacji o sposobie zdejmowania zamka, jedynie zasugerowano oddanie pistoletu w ręce serwisu Umarexa...)

-Zadbano o szczegóły konstrukcyjne na zewnątrz

-Pistolet sprawia wrażenie solidnej "zabawki wyższej klasy"

-Celność oscyluje na poziomie "w sam raz do CQC"

-Chwyt wykonany z wysokiej jakości polimeru

-Grawerowane oznaczenia, zgodne z oryginałem

-Dobre wyważenie

-Mocny Blow-Back z zamkiem zatrzymującym się po wystrzeleniu ostatniej kulki

-Działający bezpiecznik

 

Minusy:

-Cena (w stosunku do faktycznych potrzeb) wysoka jak na polskie realia (800zł po sprowadzeniu z wgcshopu)

-Brak instrukcji rozkładania pistoletu w celu, na przykład, oczyszczenia z piasku

-Bardzo słabo nasmarowane prowadnice zamka

-Strasznie szeroka lufa wewnętrzna, co przy krótkiej lufie nie może dać porządnego skupienia

 

Teraz moje doświadczenia z użytkowania pistoletu:

 

ZAMEK JEST WYKONANY Z BARDZO KRUCHEGO METALU!! Powoduje to, że z każdym zatrzaśnięciem się zamka odłupywany jest rowek na zatrzask, kawałek po kawałku. Szczęściem trochę tych zatrzaśnięć potrzeba, zanim przestanie się zablokowywać, jednak już po dwóch miesiącach przestał się blokować po ostatniej kulce. Zalecam zaopatrzenie się w zapas pasujących zamków. Na WGCShopie jest dostępny zamek od Shooters Design, podobno Aluminium CNC, co powinno wyeliminować niszczenie się rowka. Nie mam niestety tego zamka, więc nic więcej nie jestem w stanie o nim napisać. Zdjęcie jest ze stycznia, obecnie skruszenie jest pod kątem około 40 stopni.

 

Zasięg SKUTECZNY na kulkach G&G 0.25g/0.28g przy hopie skręconym do jednej trzeciej/połowy wynosi 40m, kulki plasują się bez problemu w kartkę A4. Kulki lecą po prostej, nie ma zjawiska lobu. Gumka jest dociskana przez kawałek metalu, niestety po prawie rocznym używaniu gumka nadaje się do wymiany (rozcięcia od metalu).

 

Bezproblemowe działanie w zimę i temperaturach -14C.

 

Ani blow-back ani donośność pistoletu nie zmalała ani trochę przez cały okres użytkowania. Uszczelki i inne części są w bardzo dobrej formie.

 

Nie pasują kabury IMI, przeznaczone do USP.40/.45 ani uniwersalna od NFM.

 

Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami z HK.45 od KWA/Umarłexa :D.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Kabury fobus (quick draw) do HK 45 można ściągnąć z Izraelu ze strony zahal (dystrybutor izraelskiego wyposażenia) i całkiem tanio 30-40 dolców bodaj (nie pamiętam) za kaburę+adapter molle i wysyłka.

 

Ogólnie świetna replika, blowback naprawdę nieźle kopie, jest całkiem celny (przetestowany w warunkach CQC), a o mankamentach, o których piszesz nie zauważyłem na mojej replice, która już z 20 magazynków do 30 przemieliła. Czytałem na zagranicznych forach, że wczesne modele były wadliwe: lufa zewnętrzna z ABS-u się łamała, dysza z ABS-u też łatwo się wyrabiała, ale o zamku nic nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o tej replice http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=UMA-PS-HK45&search=searchItem&rs=hk45&catid=&cat=

 

to posiadam ją od około dwóch tygodni i mogę powiedzieć, że to najlepsza replika jaką miałem do tej pory. Miałem ich 3 :D

Teraz widzę, że gnaty TM są moim zdaniem przereklamowane, plastikowe zamki pękaja, koniecznośc stosowania gazu o obniżonym ciśnieniu co oczywiście zmniejsza moc i zasięg.

 

Tutaj nie ma o tym mowy. Pistolet bardzo ładnie wykonany, aczkolwiek nie do końca poprawne spasowanie/wymodelowanie zamka przez co obciera trochę.

 

Niewiem tylko jak kolega SirHawk wystrzelił 6 magazynków na jednym nabicu gazem. Ja ładuje po ok. 10-12s i udało mi się wystrzelić 3 pełne magi po 28kulek( gaz 101 inc), dalej nie było sensu strzelać bo zamek nie miał siły cofnąć się do tego stopnia, aby kulkę załadować. Strzelałem też wczoraj wieczorem i po kilku magach, zauważyłem efekt strzelania co druga kulka. Podejrzewam, że to od niższej temp. powietrza bo w domu w wyższej temp. strzeła normalnie. Może ktoś coś wie na ten temat ?

Wystrzeliłem do tej pory ok. 1500 kulek i jestem mega zadowolony, mój egzemplarz osiąga 362fps na kulkach 0.20g - tak wynika z naklejki z WGC na pudełku ;)

 

Wiecie może ktore części pasują do tego modelu z innych pistoletów KWA ? np. gumka Hopup.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wiem ze temat jest stricte odnosnie HK.45 z SYSTEM-7/NS2 ale mam pytanie odnosnie magazynkow. czy np magazynek z hk.45 bedzie pasowal do wersji Compact i na odwrot?Moj compact tez jest z tego co widze system-7 ale nie jestem pewien czy zadziala mag z hk.45 a takiego mam akurat mozliwosc zamowic po powiedzmy okazyjnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie pistolet rewelacyjny, szczególnie jego gazożerność, a raczej jej brak. Ciekaw jestem tylko dlaczego po kilkunastu wystrzelonych magach przestał działać numer, że po włożeniu maga do pustego pistoletu pistolet nie strzelał dopóki nie załadowało się kulki ruchem zamka. Aktualnie po prostu pistolet wykonuje strzał na sucho (dlaczego?).

 

I jeszcze pytanie, jakie macie metody na bardzo luźno chodzącą blokadę zamka? U mnie chodzi na boki z dużo łatwością i przy ustawieniu zamka do rozkładania, żeby wyjąć ją wystarczy w zasadzie przechylić replikę.

Link to post
Share on other sites

Blokada zamka u mnie nie lata luźno, po przechyleniu repliki też nie ma z nią problemów.

 

Aktualizacja - serwisant stwierdził przełamanie w pół blokady spustu (część nomier 29).

 

Edyta: Magazynki są wymienne między modelami HK.45 i Mk.23. Info z forum KWA.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Generalnie z racji, że klamka sporo kosztuję, chętnie podzielę się informacją, że żeby była "sprawna strzelankowo", wyłożyć na nią trzeba ok 450 zł więcej. Materiał, z którego zrobiony jest zamek przypomina wytrzymałością na otarcia plastelinę, więc bez zamka CNC klamka po paru dniach, tygodniach, miesiącach (zależnie od używania) nie będzie blokowała zamka w tylnej pozycji. Z zamkiem CNC i zaworem high output natomiast jest cudowna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...