Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie dla snajpera


Recommended Posts

Chyba tutaj pisałem wcześniej o kombinacji: balonik dmuchany + żyłka = "roztiażka" = "розтяжка" (wybaczcie, nie znam PL odpowiednika).

Lekkie, proste i skuteczne, kiedy np nie masz możliwości pilnować tyłu.

https://drive.google.com/open?id=0BxtynEAnpbHsM2V4R1FfdEo1eHM&authuser=0

https://drive.google.com/open?id=0BxtynEAnpbHsV0Y2QjVGa3NmSWs&authuser=0

Warto tylko dobrać żyłkę, aby nie była zbyć cieńka, bo się urwie zamiast pociągnąć balon.

Ale i nie zbyt gruba, aby nie była widoczna.

Teraz mam 0.25 mm zieloną - prawie nie widoczna ale zbyt cieniutka.

Baloniki też są różnych rozmiarów.

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje oporzadzenie jest duzo bardziej rozbudowane niz te wszystkie prezentowane tutaj. Mianowicie Podklad wraz z pasem Miwo, specjalnie poszerzany nad tylkiem pod 4 rzedopalsowy buttpack, tez z Miwo. Do tego po bokach buttpaka 2 duze pionowe cargo, jedno na 1 litrowa butelke wody, jedno na apteczke zrywana (wymog ekipy), oraz 2 ladownice na magazynki SR. Na plecak mam palsowy plecak hydracyjny MBSS. Jest to dosyc obfity zestaw, ale gramy glownie na milsimach 24/48h. Nierzadko zdazaja sie misje patrolowo zwiadowe na 15/30 h ciagiem poza baza, rowniez przy -20, wiec musze nosic ze soba duzo rzeczy. dodatkowo mam miny sterowane pilotem, co zabiera mi cale kargo. Nie zabieram nigdy ze soba plecaka, bo uwiera mnie w lewe ramie, jaki by nie byl. Jutro wkleje zdjecia calego zestawu.

Link to post
Share on other sites

Tak, plecak mnie uwiera. wiem, ze to dziwnie zabrzmi, ale to fakt. i niewazne czy to plecak'' militarny'' 30 litrowy, czy profesjonalny 85 litrowy trekingowy, z Bog wie jakimi systemami nosnymi. Mam po prostu wrazliwy lewy kaptur, i on wtedy cierpi. A pasoszelki bardzo grube i z mocna wysciolka ten dyskomfort niweluja/drastycznie zmniejszaja, bo wiekszosc sie opiera na biodrach, a ze jestem postawny chlop to ma sie na czym opierac. Barki nosza tylko ciezar MBSS-a.

Link to post
Share on other sites

Nic szczegolnie mistycznego. Odbiornik, do ktorego podlaczam 2 granaty rozpryskowe z zapalnikami w srodku, oraz nadajnik, czyli pilocik. Zapalniki sa wetkniete w petarde. Po nacisnieciu przycisku na pilocie po okolo 0,5 sec oba granaty wybuchaja. Zasieg pilota to okolo 150 metrow, ale zazwyczaj uzywam na 30-50, bo dalej nie widze, gdzie sa umieszczone. Posiadam 3, czyli 6 granatow wywala naraz. Dobrze umieszczone pozwalaja na ubicie 3-5 graczy milsimowych, jebankowych to i 10 :) Reszte dopelnia przerazenie co sie dzieje i strzaly z SR.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hej.

Nie wiem, czy nie przegapiłem gdzieś wcześniej.

Chodzi o deszcz.

Tak sobie myślę:

jest np pogoda zmienna. Pada a potem przestaje, lub zaczyna padać nagle... Mam targać ze sobą strój chemiczny jak niektórzy doradzają? To 4-6 kg wg Allego. Skłaniam się ku 2 wersjom:

1. Zestaw gore-tex (spodnie+kurtka) z demobilu. Nie chcę tego targać bo też waga a przede wszystkim - ogromna przestrzeń w plecaku, ale daje to przewagę w np czołganiu. Za 150 zł kupię flek`a

2. Ponczo w moim CamoGromie. Lekkie, można pod min ukryć broń, plecak, zdjąć i ukryć rannego czy jakiś sprzęt, ... Ale czołgać się w tym gorzej. Ale ponczo mogę nosić ze sobą zawsze.

W 1 i 2 i tak będę doklejać jutę/liście, ... lub zrobię "ghillie-narzutę"

Jak wy radzicie sobie z deszczem?

Plusy / minusy...

Dzięki.

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja też kupiłem sobie karabin MB4411A ale nie mogę znaleźć ładownic do niej pomóżcie jakbyście mogli.

Ja jako broń boczną kupuję sobie R4 i ładownice do niego pasują do MP7, a więc mogę kupić pas patrolowy czy jakiś inny. Więc teraz pytanie czy mam szukać ładownic czy jakiegoś Utility Punch?

 

Proszę pomóżcie.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Siemka 10 miesięcy bez wpisów nie dobrze:)

W asg siedzę już jakiś czas do tej pory pełniłem funkcje szturmowca ale pora zmienić profesję.

Mam pytanie kto z was używa ghillie? opłacalne to czy nie? czy lepsza peleryna? jak z oporządzeniem przy używaniu ghillie? kamizelki raczej nie założy, ale chyba lepiej ukrywa postać niż peleryna. za to peleryna nie będzie problemem z kamizelka.

Czy replikę lepiej maskować identyczna siatka jak ghillie, czy lepiej pomalować a możne oklejać taśmą?

Poczytałem trochę o snajperach pooglądałem zdjęć sporo i nie widzę na żadnym gdzie mając na sobie ghillie maja magi, repliki krótkie itd

Link to post
Share on other sites

Odsyłam jeszcze do przemyśleń na czym polega snajperstwo w ASG.

 

1. Marzenia a realia:

Snajper w ghillie jest przydatny gdy mamy duże połacie tereny, dużo czasu (min. 24h), wróg nie spodziewa się zbytnio kontaktu "w tej chwili". W praktyce niemal nigdy nie byłem na manewrach gdzie można wykorzystać tego typu maskowanie.

 

2. Ghillie a płaszcze, vipery i bajery:

Ghillie przegrywa niemal w każdym aspekcie na typowych manewrach

 

3. Realia gry

- snajper to osoba, która najczęściej się nabiega 10x tyle co szturm. Gry są krótkie, a przedostanie się na pozycję czasochłonne. W ghillie się zapocisz... weźmy sobie takie manewry 12h i 3km od wroga w linii prostej. W praktyce idziesz 6-8km po wertepach, a w razie wpadki (bo wróg jest czujny na krótkich grach) masz przerąbane, bo nie uciekniesz w "krzaku".

- ja chodzę w zwykłym MTP i ew. płaszczu. W razie wpadki spieprzam razem z resztą ekipy na 400-1000m i czekam na rozwój wydarzeń. Dotąd nie znalazłem lepszego sposobu...

 

4. Snajper dla innych graczy

- niemal każdy dowódca uważa, że mamy być pierwsi na miejscu.... przy czym szturm idzie w linii prostej, a snajperowi poleca się obejście od drugiej strony. W praktyce znowu mamy inną rolę niż zakładaliśmy.

 

5. Jojojczenie o fps

- większość orgów i graczy wymaga bocznej, którą możesz łatwo dobyć. W ghillie to karkołomne.

 

6. Co do oporządzenia

- LEKKA kamizelka zwiadowcza. Ma być leciutka i projektujesz jak chcesz. Ja mam 2x ładownice na granat (mieszczą się 4 snajperskie magi), ładownica potrójna na maga do AK (boczna)/ ładownica na pistolet, admin + ładownica na krótkofalę, na plecach plecak (musisz mieć przy sobie wszystko na całą grę). Ew. pasoszelki+ plecak, ale to trochę mi gorzej pasowało. Musisz być w stanie biec z tym szpejem. Inaczej masz przerąbane.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Czasem przylatują do ciebie i proszą o ściągnięcie wskazanego przeciwnika i już się z ciebie robi strzelec wyborowy. Na nic maskowanie jak kolega z drużyny zdradzi twoją pozycję. Wg mnie na dynamiczne kilkugodzinne rozgrywki przydaje się bonnie hat z jakąś siatką maskującą i jakieś drobne maskowanie, żeby np. nie wymachiwać czarnym wiosłem, bo to się rzuca w oczy.

Link to post
Share on other sites

To zależy czym strzelasz, jaki montaż itp. ma być wygodnie i nie wchodzić w kard lunety/celownika mechanicznego. Na niskich montażach mam problem z ghillie i wtedy wolę taśmę.

Miltecowskie są ok (oprócz koloru coyote- który wpada pod kolor... ludzkiej skóry).

Taśmy BW(wojskowe naprawcze) - nie są fajne,

Patton robi dobrą taśmę w kolorze drzewnym - jak dotąd moja faworytka.

 

Jak masz możliwość to kombinuj z maskowaniem ghilllie na replikę - ale jak mówiłem, nie zawsze się ono sprawdza jeśli chodzi o wygodę. Zwłaszcza przy niskich montażach i dłuuugich lufach (59+ cm).

 

 

Płaszcz potraktuj octem i potem możesz farbować na pod kolor. Ja dzisiaj będę ten zielony płaszczyk robił na coyote, bo taki mam teren.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

radzenie sobie z deszczem:

jako ze my glownie w deszczu gramy (Bergen)

mamy rozne metody w zaleznosci od intensywnosci:

*lekkie poncho

*lekka kurtka membranowa (taka ok 10 000) pod spod munduru. kolega co ogarnia rowniez survival poleca bardzo, sam wlasnie szukam podobnej cos w takim stylu http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Lurker-Shark-skin-Soft-Shell-TAD-V-4-0-Outdoor-Military-Tactical-Jacket-Waterproof/2038973459.html

*impregnat wash it do munduru typu 50bawelna/50polimery

*welna na dupsko i dluga termobielizna nawet jak przemoknie to nie jest zle(nie mowie o milsimach tylko parogodzinnych akcjach)

, jak przymrozi nieco to spodnie snowboardowe swietnie sie sprawdzaja (jesli na gore nosisz nieco szersze spodnie typu leo explorer)

Link to post
Share on other sites

Nie snajperzę, ale muszę potwierdzić, że lekka, "cywilna" membranowa kurtka (moja ma chyba 15000) pod bluzę mundurową świetnie się sprawdza w deszczu i przy grze np na mokrym mchu. Gdy są przejściowe pogody, tak jak teraz, daje trochę ciepła i nie przemaka.

 

Spodni snowboardowych (też cywilnych) używam zimą od 3 lat pod zwykłe spodnie BW (tylko w za szerokim rozmiarze). Nie jest to może najwygodniejsze do biegania, ale działa. Zeszłej zimy przeleżałem ciągiem ponad 2h w topniejącym śniegu i błocie pośniegowym i nie przemokłem ani nie zmarzłem jakoś dotkliwie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...