Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LittleBird

Użytkownik
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by LittleBird

 1. Przyczyna może być bardziej prozaiczna niż się wydaje. Tradycje "Zośki" przejął pion dowodzenia Jednostki. Czyli prędzej zobaczysz ich jak operują długopisem i zszywaczem. Choć nie wykluczone że panowie na fotach są w trakcie "podstawówki", stąd szpeje i te pe.
 2. Korekta. Na zdjęciu są panowie z Poole, nie z Hereford. Ukazuje wydarzenia z końcówki 2001, dokładnie z grudnia. Fota pochodzi z książki napisanej przez d-cę Zespołu Szturmowego szwadronu C Delty. W miarę aktualne zdjęcie trzech panów z Boat Troop szwadronu A 22nd SAS. Jak dasz rade rozróżnić 'co i jak' to masz na czym bazować.
 3. Też pytanie czy chcesz bawić się w "regularny" ODA czy bardziej "seksowny" CIF Team. Wówczas szpej musiałby być bardziej... "Deltowy" że się wyrażę.
 4. http://www.dvidshub....ry#.UQEAwmdP5_Q Te same foty ale w lepszej rozdzielczości. Ekipy z 1 batalionu 10 Grupy. Ta sama jednostka często ćwiczy z panami z Lublińca (stamtąd też L. przejął kilka ciekawych patentów).
 5. Mam oryginał książki Owena i generalnie polecam. Nie wiem jak ją przełożyli, bo nie znoszę rodzimych tłumaczeń, ale jeżeli jesteś ciekaw jak wygląda nabór do Dev i kilka smaczków z codzienności to warto. Maniacy nawet będą mogli sobie "zreko-ować" jego szpej w którym stuknął UBLa - od hełmu i HK po skarpety i latareczkę.
 6. To bardziej charakterystyczne dla poszczególnego plutonu. Jest ich troszkę w każdym Teamie. Naszywki "DevGru-podobne" też stały się popularne.
 7. SEALs śladowo posługiwali się karabinem G3: Choć nie ma fot to nie wykluczone że mogły być wersje z optyką.
 8. Czytałem oryginał: sporo walenia się w pierś. O Grzmotach nie wiele.
 9. Jest fota plutonu SEALsów ochraniających Laurę Bush podczas wizyty POTUS w Iraku. Krótkie M4 z ACOGami.
 10. Jeżeli zdjęcia faktycznie są z 2010, to był to okres gdy pion bojowy (a przynajmniej ci, którzy byli wówczas za górami) byli całkowicie wyposażeni w 416stki.
 11. Nie odrazu cały pion bojowy otrzymał nowe pukawki. Ale na oficjalnie wypuszczonych materiałach raczej nie znajdziesz na to dowodów.
 12. Dzieciaki bawiące się w Armię też: http://www.js2028.pl/photogallery.php?album_id=6 Sam termin faktycznie powstał w Bragg, a tylko po to aby w kwitach odróżniać żołnierzy pionu bojowego Delty (operator), od agentów operacyjnych CIA (operative). Teraz każdy jest na "O", w sumie modne.
 13. Poza tym, żaden szanujący się SFer nie nazwałby siebie "operatorem" (nie wiem skąd Wy to bierzecie).... Co najwyżej gdy opuści szeregi US Army i zacznie pracować jako provider telefonii komórkowej, albo na koparce :biggrin:
 14. http://thelibertyguardian.com/2011/05/SEAL-team-six-memoirs-of-an-elite-sniper-author-howard-wasdin-lied-about-his-childhood/ Mała dywersja. Dla tych co umieją czytać po "ichnemu".
 15. Nie znamy kontekstu sytuacji w jakich zrobioną tę fotę, więc nawet rozbijanie jej na części pierwsze, o atomach nie wspomnę, jest jałowe. Przyjmij że to koleś z ładną pół-opalenizną. Btw, Kiwi na innym forum stwierdził że gość nie jest Amerykaninem - a autor jest w jednej z omawianych ekip.
 16. W MC jest Kiwi nie Dev. A co do MC, jest fota z przygotowań rezerwowego SEAL Teamu, są w MC. Była nawet na oficjalnej stronie Navy.
 17. To są trzy różne rzeczy.... Pierwsze jest jest jednostką wojskową, drugie to specjalność/umiejętność, trzecie jest nazwą dowództwa.
 18. SPECWAR, Irak. Fota ze strony US NAVY.
 19. Nic nie widać praktycznie, tylko wielką kanciasta figurę MH-60A i plamki będące desantującymi się chłopakami z 75th.
 20. Vanilla Teams to określenie 'zwykłych' Teamów, czyli nie SDV i nie Dev. Ecek zalecam ponowne przeczytanie przytoczonego przez Ciebie cytatu. Skoro tak uważasz....
 21. Vanila Team, nie Dev. Jest jakiejś dziwne przekonanie że AOR1 albo MC odrazu oznacza Navy SMU. Jeżeli chcesz szukać fot Dev, wypatruj 416stek.
 22. Tour of Duty, serial o SOTG w Afganistanie (Kangurowe SOF czyli SASR i 1 i 2 Commando):
×
×
 • Create New...