Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Andej997

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja też przepraszam, jeśli uraziłem kolegę Wanię.
 2. SturmFJ oj czyma się czyma :D FG42 nawet nie tykam, jest tak niestabilne emocjonalnie, że szok. Już większą radochę mam z rozbierania Madsena :D
 3. Witam kolegów :D Można prosić o namiar na Zeb'a? Byłbym wdzięczny. Od siebie chciałem napisać, że jeśli ktoś potrzebowałby dokładnych zdjęć typowo 2 wojennej broni, wymiarów itd. To raczej będę w stanie pomóc ;) Praktycznie 90% co bardziej znanych konstrukcji, co mniej też ;)
 4. Witam wszystkich serdecznie, chciałem prosić o pewne rady związane z Customizacją M14 socom do "standardu" Coltomonitoro podobnego. Chodzi o stworzenie repliki pod kątem larpów. Nie musi być idealnie odwzorowana. Wstępne porównanie wymiarów M14 i Bara 1918 daje pewne nadzieje. (zdjęcie poniżej), największa różnica to grubość. M14 jest grubsze o całe 4 mm (plus blacha 2 mm z której chcę zrobić "komorę zamkową"). Teraz moje pytania do kolegów. 1. Czy po wywaleniu znacznej części łoża z M14 bardzo "zdestabilizuje" konstrukcję? 2. Czy jest sens na front "nowej komory" dać kawałek aluminium (taki 5-7 mm), nawiercić otwory, nagwintować, dopiero w to dawać lufy? 3. Jak oceniacie szanse wykonania komory z giętej blachy jako "nadbudowy", wiem, że w barze jest monolit, zdaję sobie z tego sprawę, ale jedyne co przychodzi mi do głowy żeby wyglądało jak monolit to a) rzeźbienie w twardym drewnie (zły pomysł z natury) b) druk 3d (obawiam się co do wytrzymałości tworzywa) Mój pomysł go gięcie blachy aluminiowej 2 mm na ciepło i nitowanie, nie będzie to "wyglądać" ale może będzie działać. Jeszcze jedną opcją jaką zaproponował mój kolega to zrobienie "nowego BAR'a", choć przyznam się bez bicia, aż tak mnie nie urzeka jak staruszek Monitor. Czysto teoretycznie nie jest to mój pierwszy Custom, ale ten poziom trudności lekko mnie przerasta, do tej pory wykonałem tylko prostą pojedynkę myśliwską na bazie zdezelowanego Dan wessona (która i tak po larpie się rozleciała w trakcie transportu... tak bardzo Polskie drogi) i dubeltówki na łuskach gazowych (ale to akurat nie była filozofia, użyć obrzyna Denixa). Pozdrawiam! p.s czy znacie człowieka który na terenie Mazowsza wykonywał Enfieldy sprężynowe/gazowe? Wiem, że rozmawiałem z nim kiedyś w Cytadeli ASG, ale niestety nie pamiętam jego nicka, mówił że udziela się tu albo w dziale ASH.
×
×
 • Create New...