Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kaducki

Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 1. Zastanawia mnie jeszcze jednak rzecz - propan-butan jest używany w autach na gaz i ma oczywiście bezpośredni kontakt z uszczelkami. Pytałem trzech znajomych mechaników i każdy dziwił się skąd pomysł, że butan niszczy uszczelki. Kategorycznie zaprzeczyli. Zatem, czy to nie jest jakiś mit, który urósł w airsofcie? Czy ktoś z Was empirycznie doświadczył różnicy w replikach między propanem a propanem-butanem?
 2. Sklaniam sie ku opcji z butla turystyczna. Gdzie mozna taka napelnic propanem w Trojmiescie? Ewentualnie, gdzie w Trojmiescie kupic butle o podobnej wadze z propanem, ktora mozna potem ponownie napelnic/wymienic na pelna?
 3. asas, dzięki za tak szczegółową rozpiskę. Chciałbym trochę temat doprecyzować: "- napełnianie butli po green gazie za pomocą własnej instalacji, co wiąże się ze smrodem propanu w pomieszczeniu i odpada w bloku." Opcja 1. Mam butlę turystyczną napełnioną propanem, pustą puszkę po Green Gazie i przejściówkę. Napełniam puchę z butli turystycznej i używam na strzelnicy tej samej puszki co wcześniej, nie używam w domu, bo śmierdzi. O to Ci chodziło? - zakup adapteru Mad Bulla (url=http://www.evike.com/products/31514/) oraz kartuszy mieszczących 465g propanu od firmy Colleman Opcja 2
 4. Dobrze zatem rozumiem, że dla klamki do AIPSC w ramach reperowania budżetu nie wymyślono póki co nic lepszego niż butla turystyczna z propanem?
 5. Myślałem raczej o niezbyt pociągających (chociaż niektórzy ponoć lubią) wrażeniach zapachowych :)
 6. Widzę, że otworzyłem jakąś puchę Pandory... Ok, celem jest AIPSC i oszczędność na gazie. Wciąż z tego co widzę w tym wątku, najlepszym rozwiązaniem pod tym kątem będzie butla turystyczna nabita propanem technicznym. Z tym że strzelamy na wstrzymanym oddechu, zgadza się?
 7. Ok, tutaj moja znajomość fizyki okazuje się mocno zwietrzała. Czy w takim razie będę mógł wystrzelić tyle samo kul z jednego maga na propanie i tyle samo sprężonym powietrzu? Oczywiście pod warunkiem, że napełniam gazami z takim samym ciśnieniem.
 8. Z jakiegoś względu uczestnicy tego tematu odradzają używanie CO2, dlatego nie analizowałem tej opcji. Chyba że butle HP mogą być napełniane innymi gazami niż CO2?
 9. Jeszcze inaczej - używam Hi-capy do treningu AIPSC, oczywiście nie codziennie. Mam na to czas jakieś 2h raz w tygodniu.
 10. Cześć Wam, Mam Tokyo Marui Hi-capa 5.1. Wg instrukcji dedykowany gaz dla tego modelu to 134a, ale wiem, że to dość popularny model, więc może będziecie znać temat z praktyki - czy ten patent z butlą turystyczną i propanem można również stosować w tym modelu? Liczę się z tym, że w końcu plasticzny oryginalny zamek pęknie po paru tysiącach strzałów i będzie go trzeba zmienić na metalowy, ale czy oprócz tego grozi to innymi uszkodzeniami?
 11. Ok, przerylem glebiej temat i wybor zaweza mi sie do tych trzech: http://allegro.pl/swiss-arms-celownik-laserowy-micro-na-szyne-ris-i5966397531.html http://www.taiwangun.com/latarki-laserowe-wskazniki-celu/uniwersalny-celownik-laserowy-na-szyne-do-pistoletow-karabinow-mod-2-czerwony-acm?from=listing&campaign-id=19 http://gunfire.pl/product-pol-1152204592-Laserowy-wskaznik-celu-RDS-002.html Dlatego te, ze patrze na klase lasera - najchetniej wzialbym drugi link - ale obawiam sie o jakosc wykonania. Mieliscie z nimi do czynienia?
 12. A co sadzicie o tym Waltherze? Mozna sie po tej firmie spodziewac konkretnej jakosci w kwestii akcesoriow?
 13. Witam, Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem Hi-capy i oprócz typowych treningów chcę urozmaicić rozrywkę laserem. Jakie ustrojstwo można by na tej dolnej szynie zamontować, by było toto dostrzegalne do 20 m i dało się to w miarę skalibrować? Dopatrzyłem się trzech głównych rozwiązań, ale temat jest dla mnie zupełnie nowy: http://allegro.pl/swiss-arms-celownik-laserowy-micro-na-szyne-ris-i5966397531.html http://allegro.pl/celownik-laserowy-walther-z-latarka-led-ris-ras-i5801190938.html http://allegro.pl/laser-celownik-laserowy-na-szyne-22mm-weaver-ris-i5961885273.html Najp
 14. Witam, Jakie kulki należałoby stosować w TM Hi-capa 5.1?
 15. Ok, dzięki za utwierdzenie w tym pomyśle. Czy do Hi-capy potrzebna jest szybkoładowarka czy to zbędny wydatek?
×
×
 • Create New...