Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

lobomisiek

Użytkownik
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lobomisiek

 1. U mnie na m150 (SHS) wyciągnąłem około 570 fps na m140 (poseidon) mam około 510 fps. Tych komór, jakaś wadliwa partia do Polski musiała przyjść, ja dwie reklamowałem. Teraz jej nie używam. Przydałby się jeszcze bore-up - ale niestety stosownego nie udało mi się nigdzie dostać.
 2. A no działa. Tylko że nie działa z lufą promyka i fioletową gumką tegoż. Całą konstrukcja jest tak "ściśnięta" przez komorę, że nie wchodzi do niej kulka. Albo jakiś felerny odlew mam, albo tak ma być. Ogólnie rzecz ujmując komora nie jest zła. Ładnie działa z gumką flat od modify (czarną), dystanserem promyka bridge i promykiem. Różnica jest jednak w samej gumce, fioletowy promyk jest genialny, gumka modify jest tylko dobra.
 3. Dziękuję za odpowiedź. Wykombinuję w takim razie coś innego :-)
 4. Przeczytałem wątek i niby wiem, że gen 1 i gen 1+ to szrot, przy czym potrzebuję nokto tylko do przemieszczania się. Posiadam termo zamontowane na replice i zgrane z lunetą. Tego używam do wymiany kompozytu i wyszukiwania celów. (To że podświetlacz widać nie stanowi jakiegoś problemu i tak zobaczę kogoś na termo). Nokto ma służyć mi tylko, żeby idąc, widzieć, co pod nogami mam. Z waszego doświadczenia, czy w tym celu (tylko przemieszczanie) nie sprawdzi się jakieś nokto 1+ generacji, np pulsar chalenger lub jakiś inny system bez powiększenia z montażem na głowę? Z góry dzięki za pomoc.
 5. Siatka daje radę ale spada jakość detekcji. Ciekawe dlaczego nie ma tych soczewek w Polsce.
 6. Panowie posiadam termo Guide IR510-384. Aby nie uszkodzić soczewki szukam jakiegoś sposobu zabezpieczenia owej. Macie jakieś sprawdzone patenty? Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby soczewka germanowa, ale tej nie mogę dostać nigdzie w Polsce (chyba, że koś ma namiar na jakąś firmę handlującą szkłem germanowym). Próbowałem również siatki z różnych materiałów (w tym drobna siatka metalowa, siatki z tworzyw sztucznych). Chronią soczewkę, ale niestety przez nie pogarsza się jakoś detekcji. Z góry dziękuję za wszelkie rady.
 7. Od układu wymagam tego by działał i się na skaszanił. Replika ma strzelać tylko na semi, tak więc tryliard funkcji mi nie jest potrzebne. Z mojego punktu widzenia, do tej replik najlepszym rozwiązaniem byłby spust na mikrostyku z mosfetem i AB bez miliarda funkcji, którymi po kilku chwilach pewnie większość przestaje się jarać lub ich nie używa. Niestety czegoś takiego nie znalazłem. Myślałem też nad tytanem, lub gunFetem, ale te po pierwsze nie mają mikrostyku, po drugie kupić to tylko po to, by strzelać na semi - bez sensu. Nie wykorzystam nawet 5% możliwości tych układów. (Gdyby dało się
 8. Jaki mosfet z AB polecacie do sr? Na tę chwilę sprężyna m160 i lipo 11. Strzelanie tylko na semi. Zastanawiałem się nad Perunem v2, ascu2 gen 5, jefftron2, jefftron, albo gate. Idąc dalej w mosfetach z aktywnym hamulcem jak wygląda sprawa montowanie antyreversala? Niektórzy producenci tych układów piszą, że ten jest zbędny.
 9. Części są dobre, wymieniłem wszystko poza silnikiem i prowadnicą sprężyny, wszystko jest poskładane i ładnie śmiga. Chciałem wsadzić mocniejszą sprężynę stąd było me pytanie. Dziękuję za pomoc.
 10. Panowie czy LiPo 7,4 i stockowy sinik uciągnie sprężyny od m160. (Cała reszta bebechów wymieniona, gearbox został wzmocniony szynami). Jeżeli silnik jest za słaby, co polecacie?
 11. Zębatki zacięły się, bo od prowadnicy sprężyny odpadł jeden z dwóch cycków, który blokuje jej położenie w gearboxie. Dobrze, że nie połamało zębów. TDC zrobiłbym w ten oto sposób - przez górną szynę RIS oraz lufę zewnętrzną przewierciłbym się. Dziurę nagwintował i wkręcił śrubę. Śruba dociskałaby bezpośrednio ramię dystansera. Jakieś szanse, że to będzie działać?
 12. Dzień Dobry Tuninguję swoje sr25 i pojawiły się następujące problemy. Pierwszy z nich to problem z flat-hopem. Na gumce modify z dystanserem prometeusza typ t-bridge tak chyba się to nazywa) ramię nie ma wystarczającego nacisku i nie podkręca kulki do góry. Zębatkę dociskającą ramię dystansera owinąłem kilka razy taśmą. Zaowocowało to zwiększeniem nacisku na dystanser, widać różnicę w podkręcaniu, niestety nie da się takiej "konstrukcji" wyregulować. Pytanie me, czy ktoś ma jakiś patent na flat-hopa w tej replice (poza rzeźbieniem własnego dystansera?). Zastanawiałem się jeszcze nad
 13. Więc tak - przyczyna odnaleziona. Komora Elemental była źle odlana i kulki przez nią nie przechodziły (jutro reklamacja). Założyłem stockową i wszystko działa. Swoją drogą to ostatnia rzecz, która przyszła mi do głowy. Dziękuję wszystkim za pomoc. Dla wszystkich po browarku :-) Temat do zamknięcia.
 14. no nic na razie zamontuje zębatki z A&K i zobaczymy. Dysze maja tę samą długość. Z tym opóźniaczem muszę spróbować.
 15. Wyglądają identycznie różnią się tym, że na zębatce z AK dyszę popycha bolec a na zębatce z SHS dyszę popycha łożysko, które ma większą średnicę niż bolec.
 16. Założyłem wszystko tak jak było w stoku, zostawiłem tylko nowe zębatki dysza nie chowa się wystarczająco w gearboxie by kulka swobodnie mogła wejśc do komory. Czym to może być spowodowane? Zębatką tłokową?
 17. Dzień Dobry Nabyłem sr25 PJ A&K. Wymieniłem w nim łożyska na kulkowe, do tego zębatki na dedykowane do SR25 SHS oraz dyszę na dyszę z guardera bore-up (polecaną do tej repliki), komora hop-up ELEMENTAL. Wszystko wypodkładkowałem, przesmarowałem złożyłem i problem w tym, że dysza nie cofa się wystarczająco by do komory weszła kulka. Ktoś wiec w czym może leżeć przyczyna problemu. Z góry za wszelką pomoc dziękuję.
 18. Barekson zakosiłeś mi pytanie :-) Ogólnie rzecz ujmując czy warto tego klocka nabyć? Czy lepiej kupić vsr10 TM lub coś innego?
 19. A jakie sprężyny zaaplikowaliście swym zabawkom? Macie jakieś obawy co do wytrzymałości spustu?
 20. Na filmie, do którego link dałem fajnie to jest rozwiązane, nie potrzeba żadnych sprężyn. Jedyny problem to ramie, które trzeba wydrukować.
 21. Waga mnie nie przeraża. Przerobiłem AUG A3 od JG na DMR. Ten bez bipoda waży tyle samo. Kocham go z serca całego, niestety nie jest tak cichy jak chciałbym. Osiągów też już mu raczej nie poprawię bo są limity fps dla AEG-ów a poza tym AUG A3 to nie DMR prawdziwy i czasem na imprezach są zgrzyty. Mało w necie info jest na temat tej snajpy. Jeżeli piszecie, że jest dobra to ją nabędę. Do tego poproszę Barta o jego zestaw tuningowy i zobaczymy jak będzie działać. Przynajmniej odpadnie mi zakup lufy precyzyjnej.
 22. Mario a mógłbyś wrzucić zdjęcia swojej modyfikacji? Planuję jej zakup i zanim mamona popłynie do kolejnego właściciela chciałbym poznać ją od każdej strony. Idąc dalej, z linku, który wrzuciłem powyżej, ramię w tamtej modyfikacji zostało wydrukowane na drukarce 3d.
 23. Zastanawiam się nad zakupem tej cymy. Znalazłem no yotubie filmik jak zrobić tdc, przy czym jest po rosyjsku, a w szkole niestety nie uczyli. Na filmie, ramiona regulacji nie są sklejone tylko jest jedno duże ramie. Zastanawia mnie skąd on go wytrzasnął? http://tiny.pl/gn119 Idą dalej może ktoś wrzucić zdjęcia swojej modyfikacji?
 24. To wszystko zrobiłem. Komory są niby podobne tyle, że w ASP dźwignia dociskająca dystanser jest odrobinę wyżej mocowana (chodzi o trzpień) niż w stoku i ta odrobina powoduje, ze dystanser jest za cienki. Na zwykłej gumce z wypustką w środku wszystko ładnie działa, w dedykowanej gumce do flat hop już nie. Przerobię dystanser i powinno wszystko śmigać. Na razie dziękuję za pomoc.
 25. Stock komora ma jeden mankament, po jakimś czasie się rozregulowuje. W Air Soft Pro regulacja jest lepsza, spróbuję coś podłożyć zobaczę jakie będą efekty. Dziękuję.
×
×
 • Create New...