Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

savique

Użytkownik
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

 1. Arafatki - nie są atrybutem talibów. Nakrycie głowy to turban ( najczęściej czarny). W ASG jest dużo uproszczeń jeśli chodzi o image "na taliba". Mylą się wątki. Obecnie każdy z brodą, kałachem i drący się Allah Akbar to talib :icon_confused3: Jeśli interesuje was, jak można wyglądać "po afgańsku", zapraszam na stronę: www.facebook.com/grhhindukush
 2. Poniżej link do profilu facebook'owego Grupy Rekonstrukcji Historycznej HINDUKUSH https://www.facebook.com/GrhHindukush enjoy :-)
 3. savique

  M16

  Classicowe M15a4 po wewnętrznym i zewnętrznym liftingu
 4. Z tego co ja wiem, nie ma czegoś takiego jak kompania D w 1szym batalionie. Każdy batalion SF posiada 3 kompanie i tak np. ODA 574 to kompania A, 3ciego batalionu, piątej grupy SF. To tylko tak na marginesie.
 5. No i poza tym to już podpułkownik a nie major :wink:
 6. pierwsze primo - nie specjalności tylko przeszkolenia drugie primo - kolejność dowolna, powiedzmy w kolejności ukończenia kursów
 7. Tak fotka super..ale piesek nie siedzi w susteinmencie tylko w radio pouchu/bagu. Taka dygresja :wink:
 8. Po pierwsze jeszcze raz 100lat dla Gęsiorów!!! Strzelanie baaardzo udane i satysfakcjonujące. Wielkie pozdro dla Kruków, z kt órymi przyszło nam wspólnie działać. Zwłaszcza dla Patryka i Pawła z którymi zleżliśmy we trójkę cały las i żywi dotarliśmy do sztabu:-)
 9. Matim obejżyj sobie to : www.usapa.army.mil/pdffiles/r670_1.pdf I pamiętaj żeby flagi zawsze były przyszyte gwiazdami do przodu. Tak jak na niesionym sztandarze podczas szturmu :wink:
 10. Osobiście wolałbym naszyć na lewe ramię naszywkę którejś z dywizji liniowych. Co do przeszkolenia medycznego to możesz naszyć experta.
 11. Oficerowie maja na kołnierzyku stopień i korpusówkę. Dwie naszywki dystynkcji noszą podoficerowie i szeregowi żołnierze, tak więc albo zmień korpusówkę na medyczną, albo przyszyj stopień podoficerski. Ja sugerowałbym podoficera, ponieważ oficerowie korpusu medycznego (lekarze) służą raczej w szpitalach wojskowych a nie w polu.
 12. Co do obszycia, to z tego co napisałeś na masz bluzę pułkownika korpusu inżynieryjnego (orzeł ze strzałami w szponach to stopień pułkownika). Sugeruję to poodpruwać i zastąpić powiedzmy stopniem specjalisty (dwie sztuki). Tutaj link http://ranger.pl/stop_usa.htm . Skrzydełka spadochronowe możesz jak najbardziej zostawić. Dodatkowo możesz nad nimi doszyć odznakę przeszkolenia medycznego. Znajdziesz tutaj http://ranger.pl/przeszk.htm. Co do naszywki dywizji, to już twój wybór. Byle na lewym ramieniu. Wszak chodzi ci o obszycie medyka, a nie lekarza wojskowego, który zwykle jest oficerem i człon
 13. Na spodniach to Marines naszywają nametape'y. Nad kieszenią na tyłku.
×
×
 • Create New...