Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gareth

Użytkownik
  • Content Count

    29
  • Joined

  • Last visited

  1. Apropos tego sztucerka, to od paru ładnych lat się zastanawiamy z czego ten arab strzela.
  2. Muszkieter z XVII w miał na sobie od 12 do 20 "pulwersaków" (czyli ładunków gotowych do wsypania w lufę), i 6 kul w pysku + kilkanaście w sakwie na bandolierze i to mu w zupełności wystarczało na bitwę. Gdzieś czytałem taką ciekawostkę o wojnie domowej w Angli naprzeciw siebie w odległości 600 stóp (ok 200m) stały dwa regimenty muszkieterów, każdy w sile paru tysięcy strzelców i strzelały do siebie przez 3h, potyczkę przerwano gdyż pole bitwy było tak zadymione że konnica jednej ze stron rozjechała własną piechotę. Następnego ranka te same dwa regimenty kontynuowały ostrzał w prawie nienaru
  3. P.S.2 - dodam jeszcze, ze bandolet to wbrew powszedniej opini nie jest pas służący do przenoszenia (przewożenia) broni, - "Bandolet" jest to pewien konkretny typ XVII wiecznego karabinka kawaleryjskiego najczęściej z zamkiem kołowym.
  4. Oczywiście ze wozili broń nabitą. Takiej zabawki nie naładujesz w 5 sekund, a wożenie w olstrach nieprzygotowanej broni mijało się z celem. Co do obsypywania się prochu - bzdura, nie ma takiej opcji - proch ubity i zabity przybitką, na tym jeszcze kula owinięta flejtuchem, a czasem jeszcze zabita dodatkową przybitką - nic nie ma prawa się ruszyć. Sam parokrotnie na własnej skórze doświadczyłem jak ciężko jest usunąć z lufy ładunek, nawet używając grajcara, a o mimowolnym obsunięciu się ładunku nie ma mowy (no chyba że ktoś jak ostatnia dupa nabił) - raz jeden podsypałem do lufy zawilgocony pro
  5. Gareth

    g36c czy nie?

    Pracuję przy obróbce fotek od parunastu lat, i jakos wierzyć mi sie nie chce, żeby grafik prasowy poświęcił kilkanaście godzin pracy (a tyle by potrzebował do uzyskania takiego efektu) tylko po to żeby w artykuliku na 1/8 szpalty zrobić fotke ukazującą jakąś tam broń. Tym bardziej ze to jest zwykła gazeta - a nie wydawnictwo hobbystyczne poświęcone broni. Reporter prasowy nie robi jednej czy dwóch fotek - z takiego fotoreportażu przywozi ich kilkadziesiąt (jak nie więcej - fotografia cyfrowa naprawde to umozliwia :wink: ) - i jeśli fotka by się nie podobała - wstawiliby inną. Jeśli ktoś
  6. 6 kilo prochu może przechowywać w kasie pancernej człowiek który ma koncesję na sprzedaż tego towaru. W domu można przechowywać tylko tyle ile jesteś w stanie wykorzystać "na bieżąco" - a i taka ilość powinna być zabezpieczona. 6 kilo- hmmm, pewnie ma w domu armatę. p.s. - biorąc pod uwagę, że Ja w swój muszkiet (19mm, kula ważąca 40g) ładuję 9g prochu, a colt '44 zużywa na wystrzał od 0,9g do 1,5g (zależnie od dystansu i amunicji) to wyjaśnić prokuraturze posiadanie 6 kg będzie naprawdę ciężko.
  7. W ASG bawi się sporo osób zajmujących się bronią czarnoprochową. Ja osobiście strzelam z muszkietu lontowego o 19mm średnicy lufy (waga kuli to 40g ołowiu), i repliki Colta Navy cal. '44. Fajna zabawa, dużo dymu, i niesamowita satysfakcja jak się trafi w tarczę na 50m (z muszkietu). Rewolwer celnością nie ustępuje współczesnym produktom, tylko proces ładowania znacznie dłuższy, no i trzeba dojść do wprawy w doborze ilości prochu, pocisku. przybitek itd. itp. Jak dla mnie wspaniała zabawa.
  8. Dzięki. Wiem jak one wyglądają bo mam opisy, ale chciałbym jakieś dobre zdjęcia, ilustracje czy wymiary. Interesuje mnie przede wszystkim jak jest rozwiązana ścieżka prochowa, czy też jak w tym "piwnym" modelu jest rozwiaza oś na której te lufu się obracają. Pewnie będę musiał się wybrać do W-awy z aparatem i miarką. Liczyłem że ktoś będzie miał jakieś materiały na ten temat. Bo wsieci możesz znaleźć tylko i wyłącznie odnośniki do "Dwarf Organ Gun" z warhamera. Za lufy dzięki ale mam własnego rusznikarza który również jest zainteresowany tym projektem, i do tego to on go sponsoruje :wink:
  9. Ok. i dzięki za info. Okazało się ze jestem lajkonik w tej branży :wink:
  10. Szukam wszelkiego materiału na ten temat. Mile widziane zdjęcia i opisy. Szykuję się do rekonstrukcji, ale oprócz ogólnej zasady działania i kilku b.ogólnikowych ilustracji nie posiadam narazie zbyt wielu materiałów (poszukiwania trwają), dlatego proszę o pomoc. Było nie było, jest to pierwsza broń palna strzelająca "seriami" :wink: . Wiem, że Warszawskie Muzeum Broni ma w swojej ekspozycji dwa egzemplarze - 25-lufowy lawetowy i relingowy szwedzki 64 - lufowy, ale nigdzie nie znalazłem fotografii ani ilustracji. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.
  11. Sorry za wtręt, ale czy przypadkiem 10 mm i 0.40'' to nie ten sam kaliber przypadkiem ?? Trochę mnie dziwi rozdzielanie na MP5/10 i MP5/40. Poprawcie jeśli się mylę. Pozdrawiam.
  12. O czym dyskutujemy ?: o mechanizmie wykorzystanym w P-90 do załączania gearboxa, czy o selektorze ognia. Jeśli o mechaniźmie, to nie zaprzeczam że jest tak samo rozwiązany jak w AUG-u, ale jeśli o selektorze ognia, to na pewno nie jest taki sam jak w AUGu :wink: :evil: , bo AUG takowego nie posiada. Przynajmniej nie w takiej formie jak P-90, MP5 czy M-4. Nie zaprzeczam, że w P-90 w trybie auto można oddać strzał pojedynczy, ale w nie uszkodzonym P-90 w trybie single nie oddasz serii. Jeśli tak się dzieje to masz walniętą giwerę. Tak więc panowie - nie wciskajcie mi, że selektor ognia w AU
  13. Takie działanie selektora ognia w P-90 to wynik jakiejś usterki w mechanizmie spustowym. Niestety po kilku latach użytkowania mój P-90 też dorobił się takiej czkawki. Ale generalnie selektor ognia w P-90 ma trzy położenia: zabezpieczony, ogień pojedynczy i ogień ciągły (piszę tu o replice P-90 z TM, oraz o "ostrej" wersji), i nie ma nic wspólnego z "naciskowym" wybieraniem trybu ognia z AUG-a.
  14. Brak nam danych na ten temat. Ale jest to bardzo praedopodobne :wink:
×
×
  • Create New...