Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mazda_PL

Użytkownik
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

 1. Mazda_PL

  AK [E&L]

  Ja także podczas wypadu dwudniowego do lasu podczas majówki zostawiłem broń na polu. Oczywiście lało, i nikt nie pomyślał o niej, bo jej nikt nie widział. Oczywiście wystarczyło potrząsnąć, powycierać, i funkiel nówka. Zero rdzy. Co najwyżej troszkę wypłukało bejce z drewien od palnego. Zaznaczę, że wcześniej była ciągnięta po betonie w kanale, i także nic się nie stało. Posiadam AKM od LCT, więc tutaj można ocenić dwie rzeczy, które są drążone od początku tematu - albo E&L ma gatunkowo słabą stal, albo tak słabą oksydę, ze nic nie wytrzyma ( znajomy ją paznokciem zdrapywał ).
 2. Większość osób wchodzi w dział "sprawy sporne" już po fakcie. Nauka kosztuje, jak to mówią. Dzięki Bogu, mnie moja głupota tutaj nie sprowadziła, a czysty rozsądek.
 3. Potwierdzam słowa Dawida. W tej samej paczce był także mój Magwell. Ma delikatne luzy, natomiast kompletnie to nie przeszkadza. Problem nietrafienia w gniazdo całkowicie już znikł. :icon_smile:
 4. Wszystko przebiegło pomyślnie. Paczka dotarła bardzo szybko, i dobrze zapakowana. Gorąco polecam. :)
 5. Mazda_PL

  AK [E&L]

  Wiem do czego zmierzasz, natomiast mogą się zasłonić takim tekstem: "Mieliście części z ostrego w ręku ? Nie ? To się nie wypowiadajcie, i wierzcie, że to z ostrych". A jeżeli ktoś porobi foty części ostrych i "ostrych" E&L'owskich to wybije się GF z ręki argument w takiej postaci.
 6. Właśnie ostatnio przerobiłem ostry magazynek pod ASG. Co ciekawe, mocno siedzi, i ani jednego zacięcia. Chyba więcej takich zrobię. :D Bałem się, że wybredne wejście LCT'ka nie ugości ostrego maga, a tutaj miła niespodzianka. :)
 7. Mazda_PL

  AK [E&L]

  Wątpię by wierzył, ale sprawdzić i zrobić zdjęcia może. Obali się wtedy tezę GF, że jest na częściach z "ostrego".
 8. Mazda_PL

  AK [E&L]

  Nie znam się na metalach, natomiast jak stal tak szybko łapie rdzę, to znaczy, że jest chyba słabej jakości/gatunku, prawda ? Mój LCT'k obdarty w paru miejscach do gołego metalu zaczął dopiero delikatnie po 5 miesiącach dawać oznaki, że chciałaby się tam zagościć rdza.
 9. Pytanie, jakie AK masz, bo w AKM jest tłumik podrzutu, a w '74 jest natomiast tłumik płomienia ( taka rurka z dziurkami ). ^^
 10. Jak chcesz się bawić w wojnę, to nawet i to wystarczy ^^ http://www.taiwangun.com/custom-akgn-wz-60-tgc-2?from=listing A tak na prawdę, to rusza szanowne cztery litery, wytęż oczka by poskładać parę linijek literek i idź czegoś poszukać nt. repliki taniej 4fun, a nie bijesz posty, niepotrzebnie.
 11. Sam definicji oksydowania nie znam, natomiast jest to poczernianie metalu, i nadanie mu starawego, zużytego, lekko srebrnawego koloru. O tyle jest to fajne, bo dobrze położona oksyda zabezpiecza przed rdzą, i nie ściera się tak łatwo, jak farba. "Replika wykonana została w kolorze czarnym " ( opis z GF ) - Po filmiku, zdjęciach i tym mogę rzec, że nie jest oksydowana. A szkoda, bo za taki pieniądz moim zdaniem powinna być. Ps. Ty posiadasz AKS-74 ( filmik ) czy AK-74 ( GF ) ? Może być spróbował pobawić się z elektryką, jeżeli posiadasz stałą kolbę, i wprowadzić batkę do kolby, a drewna
 12. A jak z oksydą ? Jest w nim, czy nie ? Jeżeli tak, to jak ją oceniasz ? W moim AIMS/AKM od LCT jest na prawdę świetnie położona, i jestem ciekaw, czy za tą cenę się coś postarali. A co do luzów, to w moim LCT'ku nie ma ich w ogóle. Jest to system VFC, i wszystko się trzyma na nitach i imbusach. :)
 13. Mazda_PL

  AK [E&L]

  "bardzo fajna ze względu na porządny GB i full sztil" Podobno jest tam parę części ze ZnAlu ( nie wiem czy nie przypadkiem podstawa szczerbinki ). Czyli po Twojej odpowiedzi można rzec, że E&L dalej do pięt nie dorównuje LCT, pomimo tego, że GF tak je zachwalał. Nie wiem jak z GB w LCT, bo nie miałem go, natomiast co do oksydy w nim mogę powiedzieć, że tutaj jest na bardzo wysokim poziomie. Przynajmniej dla mnie.
 14. Mazda_PL

  AK [E&L]

  Pewno już to pytanie padło, ale jak oni to robią, że Kałach z częściami z palnego jest tańszy niż AKM od LCT, który ani jednej śrubki nie ma z palnego :zastanawia: ( albo mnie coś ominęło ).
 15. Mazda_PL

  AK [E&L]

  Czyli kolejny dowód Emperorze, że nie są wzorowane na radzieckich odpowiednikach, tylko chińskich kopiach. :icon_biggrin:
×
×
 • Create New...