Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wania56

Użytkownik
 • Content Count

  247
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dokładnie tak, mam custom'ową MG34. Full stall na babeszkach Gb V3. MG42 ma Szczoor, też custom. Zapytaj na jego profilu czy podejmie sie wykonania: https://www.facebook.com/Manufaktura-szczura-950868971670960/
 2. Jeśli chodzi o filmik to mam kilka spostrzeżeń - parę lat temu pokazywałem znajomym filmiki z imprezy na Słowacji i trailer z "Tylko dla orłów". Co robiło wrażenie na ludziach spoza ASH? Wysoki realizm a konkretniej stylizacje na wypasie, repliki historyczne i masa rekwizytów jak choćby pamiętna 88' Guliego. Nie ma się co oszukiwać ale każdy kto interesuje się ASH marzy o imprezach na poziomie prawie reko jak u naszych południowych sąsiadów.
 3. Prosiłbym i niepodawanie moich danych. Jeśli ktoś koniecznie chce się kontaktować PW starczy. Uprzejmie proszę o usunięcie moich danych, RODO :P Zrobione Wania. Tak może być? D.
 4. Wysokie wymogi i brak ustępstw nawet w kwestii replik niehistorycznych przynoszą efekty. Nie ma się co dziwić, że "rekoni" ze sprzętem lgną na takie imprezy. Wtedy faktycznie można to traktować jako ćwiczenia. Foty z takich imprez to druga sprawa. Widzisz zdjęcia, gdzie wszystko wygląda jak z epoki i też chcesz się tam znaleźć - przerabialiśmy to z Waflami przed Overlordem w Kutach :)
 5. Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś chce wydać np 300zł na stylizację to lepiej kupić mniej ale niech to będą repliki a nie zbędne pierdolety jak szelki. Bluza, coś na głowę, pas i na początek starczy. Spodnie nawet jakieś szmateksowe ale zarys sylwetki będzie już właściwy.Jak się ktoś wkręci to na resztę przyjdzie pora. Trzy stówy i tak wydasz ale będziesz już zaczynać wyglądać jak żołnierz Heer a nie go tylko przypominać. To trochę jak z kupnem repliki - jak masz do wyboru full plastic, który wygląda jak zabawka z kramu i bardziej realistyczna metalowa, z którą zaczyna się czuć klimat. Aaaale...każdy wyda swoje pieniądze jak zechce ;)
 6. A-rama i szelki to koszt przynajmniej 200zł. Lepiej z nich zrezygnować i i kupić dobrą replikę chlebaka lub bluzę tropikalną Sturm'a.
 7. Najlepiej odeślij replikę na gwarancję i niech się sami przekonają co się dzieje. Mój Luger strzela pięknie nawet w temperaturach około zera stopni i nic podobnego nigdy się nie działo. Jak kończyła się kapsuła to strzelał słabiej aż do momentu gdy zamek nie mógł wykonać pełnego ruchu i kres jego sił objawiał się lekkim syfonem. W niskiej temperaturze da się wystrzelić na jednej kapsule 2-3 magi. Jak jest cieplej to około 5. Gdyby gaz się kończył to zamek chodziłby bardziej niemrawo. Tu może nie gra coś z mechaniką, może coś się przycina i nie domyka zaworu?
 8. Zapomnij, kiedyś klątwa musi się skończyć ;)
 9. Klątwa trwa... tydzień przed grą jadę do pracy...
 10. Szczerze mówiąc to płaszcz motocyklowy do ASH/ASG nie jest dobrym pomysłem. Jest ogumiony i z tego względu w pewnych warunkach będzie kompletnie niepraktyczny - efekt podobny jakbyś biegał w OP-1. Co do stylizacji to poszperaj w podforach II Wojna Światowa i wcześniej. W kilku tematach zostało napisane sporo porad co warto a co nie. Od razu zaznaczę, że nie są to tematy sprzed pięciu lat. Jak masz pytania o konkretne elementy wal śmiało.
 11. Tyle to wiem. Problem w tym, że kompletnie nie mam na to wpływu.
 12. K@#&%^... znowu w pracy... Mam nadzieję, że cały sezon nie ułoży się dla mnie jak przed rokiem
 13. Na taką grę na pewno nie zabraknie chętnych. Uważam, że wymaga ona jednak zaangażowania odpowiedniego terenu i dużej liczby rekwizytów dobrej jakości żeby uczestnicy wkręcili się w klimat. Dla przykładu impreza w Kutach parę lat temu - pozycje niemieckie w małym lasku, zwyczajne chaszcze, parę dołków w ziemi,wbita jedna tablica z nazwą miasta. Organizator wkręcał, że bronimy miasta. Raczej nikt nie myślał o tym, że faktycznie bronimy miasta tylko po prostu zwyczajnie siedzimy w lesie i czekamy na atak nieprzyjaciela. Kwestia rekwizytów - schodzi przy tym dużo czasu ale wg mnie to właśnie rekwizyty robią w ASH najwięcej roboty. Moje osobiste zdanie na temat gry z wątkami postaci cywilnych w ASH są nietrafione. Na nasze warunki znacznie lepiej sprawdzają gry oparte o operacje wojsk. Trzeba je tylko urozmaicać elementami z zakresu łączności, minerstwa, pirotechniką i podziałem funkcji. Mając odpowiedni teren i rekwizyty wtedy trzeba się zastanowić jakie scenariusz nam pod to wszystko podejdzie. W przeciwnym razie będzie jak zawsze - garstka osób, które będą grać wg założeń i druga część, która będzie z utęsknieniem oczekiwać tylko akcji-strzelania.
 14. Warto zaznaczyć, że nasi południowi sąsiedzi faktycznie w większości są czynnymi rekonstruktorami ale u nich wymogi też są znacznie wyższe - jasno zaznaczają, że brać udział w grach mogą osoby posiadające tylko repliki historyczne (co ciekawe zgodne z teatrem działań) oraz pełne umundurowanie. Takie obostrzenia przynajmniej obowiązywały na Overlord'zie w Kutach parę lat temu. Przynajmniej po stronie niemieckiej wymogi stylizacyjne są znacznie wyższe a to podnosi poziom realizmu, który dla sporej części może być dość istotny. I pewnie tu leży przyczyna. Podejrzewam, że gdyby "prawilny rekonstruktor" wziął udział w takiej imprezie (mam na myśli wysoki poziom stylizacji, spora liczba fantów, pojazdy) to nabrałby innego podejścia do ASH. I jeszcze jedno - wcale nie chodziło mi o krytykę poziomu stylizacji na naszych grach. Napisałem gdzie wg mnie leży przyczyna w odmiennym podejściu u nas i za południową granicą.
 15. Wszelkie repliki gazowe broni długiej raczej odpuść. W naszym klimacie więcej z tym kłopotów i nerwów. Za niewiele więcej poskładasz custom'a na bazie np. MB03 i częściach z broni ostrej.
×
×
 • Create New...