Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cortes

Użytkownik
 • Content Count

  1,159
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Cortes

 1. Zgłaszam się na medyka po stronie alianckiej. Pytania: 1. Czy ranny (postrzelony) może się przmieszczać samodzielnie (czołgać się) i jeśli tak, to na jaką odleglość? 2. Czy ranny (postrzelony) może być tranportowany do punktu opatrunkowego (do medyka) przez innych żołnierzy (nie medyków) i jeśli tak, to w jaki sposób?
 2. Operation Plunder - gra nawiązaująca do operacji forsowania Renu i w jej ramach operacji powietrznodesantowej Varsity. Odbyła się 18.03.2023 na południe od Kalhov w Czechach. Teren leśny (las świerkowy), z dwóch stron otoczony bagnami i podmokłymi łąkami. Las poprzecinany rowami odwadniającymi, miejscami wypełnionymi wodą. Ok. 75 uczestników, w tym 9 Brytyjczyków, 11 Amerykanów i ok. 55 Niemców. Dysproporcja sił była niwelowana przez czas respu, ale przy atakach strony niemieckiej 2,5 krotna przewaga decydowała o wyniku starć. Gra była moderowana, podzielona na etapy. Część ko
 3. Pierwsza gra -"Nibelungen Marsch - zaliczona. Gra oparta na fikcyjnym scenariuszu pościgu za niemieckim oddziałem, który z zagrabionym mieniem (walizka z dolarami) usiłuje przedostać się w bezpieczne do demobilizacji miejsce, umożliwiające ucieczkę do "ciepłych krajów". Założenie scenariusza podobne do "Skarbów III Rzeszy". Gra odbywała się etepami. Ze strony alianckiej, należało osiągnąć określony cel w ramach czasowych i wykonać zadanie. Celami były most kolejowy, i wzgórze na skraju kamieniołomu, które mieliśmy zdobyć, a nastepnie utrzymać. W czasie gry przeszliśmy ok 5 km (l
 4. Ja z ekipą z W-wy i Łodzi będę nocować tam, gdzie w zeszłym roku: https://jandaresort.pl/ Arkusz (Arkusz86) wynegocjował dla nas dobrą cenę. Skontaktuj się z nim, może jeszcze dołoży was do tego kontraktu.
 5. Jeśli ktoś jest zaineteresowany grą, a ma jakieś problemy z dojazdem czy noclegiem, to niech pisze tu i na FB. jakieś rozwiazanie zawsze się znajdzie.
 6. Chciałbym przedstawić podsumowanie gry od strony organizatora i jednocześnie uczestnika gry po stronie alianckiej. Zapisy do gry zakończyły się wyrównaną liczebnością 13/13. Niestety pojawiły się straty przedbitewne. Po stronie niemieckiej jednego, a po alianckiej czterech żołnierzy zmyły z pokładów sztormowe fale podczas rejsu na Wyspę Niedźwiedzią. Ostania strata aliancka, to pogryziony przez niedźwiedzia sierżant, który z powodu ran musiał zostać na ciepłym pokładzie krążownika. Ostatecznie stosunek sił był 12/8 na korzyść Niemców. Jak powiedziałem na końcowej odprawie, scena
 7. Wyspa Niedźwiedzia. Zdjęcia na koniec (niektórzy się skutecznie ukryli i ich słabo widać). I zdjęcie "Dakota fire hole" z alianckiego obozu. Garnek po gulaszu i czajnik z herbatą na ogniu.
 8. Czyli gra odbędzei się niezależnie od frekwencji? To ważne, ze względu na rezerwację noclegu. Lepiej to zrobić wcześniej, bo mogą być problemy z dostępnością. Z drugiej strony rezerwacja a potem rezygnacja może spowodować niepotrezbne koszty.
 9. Gra "Montenegro 1944 to gra z dużymi elementami LARPu.
 10. Nibelungen Marsch -25 lutego 2023 https://www.facebook.com/events/8590543040986014/?acontext={"event_action_history"%3A[{"mechanism"%3A"your_upcoming_events_unit"%2C"surface"%3A"bookmark"}]%2C"ref_notif_type"%3Anull} Operation Plunder 17-19 marca 2023 https://www.facebook.com/events/418605763707726?acontext={"event_action_history"%3A[{"extra_data"%3A""%2C"mechanism"%3A"your_upcoming_events_unit"%2C"surface"%3A"bookmark"}%2C{"extra_data"%3A""%2C"mechanism"%3A"your_upcoming_events_unit"%2C"surface"%3A"bookmark"}]%2C"ref_notif_type"%3Anull} Montenegro 1944 -15 kwietnia 2023 https://www.
 11. Proszę zapisanych uczestników gry o śledzenie swojej poczty internetowej. Dalsze informacje o scenariuszu gry są rozdzielone na strony, ze względu na konieczność utrzyma nia tajemnicy co do zadań i planów ich wykonania.
 12. ZASADY GRY: Nie różnią się od zasad przyjętych na poprzednie gry z cyklu "Norwegia" Zasady trafień: Po trafieniu gracz krzyczy DOSTAŁEM! (nie DOSTAŁ), podnosi do góry rękę z repliką, oznacza się czerwoną migającą lampką, sprawdza czas i czeka na pomoc. Ranny może wzywać pomocy. Ranny, któremu nie udzielono pomocy medycznej, umiera po 10 minutach. Udzielić pierwszej pomocy rannemu może każdy inny uczestnik gry. Polega to na obwiązaniu bandażem nogi. Trwa min. 2 minuty. Gracz w zasięgu rażenia granatu jest zabity i od razu może iść na respa. Ranny po udzieleniu pierwszej
 13. Wyspa Niedźwiedzia – nie jest to fikcyjna wyspa wymyślona na potrzeby scenariusza gry. Jest częścią archipelagu Svalbard i znajduje się w ok. połowie drogi między Przylądkiem Północnym a główną częścią Svalbardu, ze Spitsbergenem. Na południe od wyspy przebiegały trasy konwojów arktycznych z Wielkiej Brytanii do ZSRR. Nasza wyspa jest ok. 10 razy mniejsza i nie zawiera dwóch wzniesień, pokrytych lodowcami, jak oryginalna. Poza tym przypomina oryginał – jest płaska, miejscami zarośnięta krzakami i niskimi drzewami. Są na niej tereny podmokłe, zimą zamarznięte (przynajmniej na powier
 14. Kuba, jako sędzia piłkarski byłeś wspaniały! No i szacun ( w języku kibiców) za stylizację oficerską! A jako creme da la creme w czasie meczu, to był Meister z butelką z krachlą i petem, rzucający komentarze rodem z Żylety :-) .
 15. Replika zrobiona na podstawie oryginalnych części pistoletu maszynowego Lanchester oraz części repliki asg Sten AGM. https://drive.google.com/file/d/1Av5mZ6edB57irb05-kIv8pwmw-9lU5uN/view?usp=sharing
 16. Podczas 2WW dla obu stron konfliktu ważne były dane o sytuacji meteorologicznej na Północnym Atlantyku i Oceanie Arktycznym. Dla Aliantów ze względu na planowanie tras konwojów na trasie Ameryka – UK i UK -ZSRR, ale też na planowanie wypraw bombowych RAFu i USAAF. (Przesunięcie daty lądowania w Normandii było spowodowane prognozą pogody). Niemcy wykorzystywali te informacje do planowania działań Kriegsmarine i Luftwaffe przeciwko alianckiej żegludze (ale też data rozpoczęcia ofensywy w Ardenach została ustalona na podstawie prognozy pogody, która miała uziemić alianckie lotnictwo).
 17. https://www.facebook.com/search/top?q=thomass woerle Zajrzyj na jego profil.
 18. Warto zapisać się do grupy Rekonstruktorzy. Wtedy linki stamtąd działąją.
 19. Balans stron się poprawił, więc są jeszcze 2-3 miejsca na stronę. A dla Niemców: https://www.facebook.com/photo/?fbid=2444017569090819&set=pcb.5525746930806978 Na Arktykę jak znalazł.
 20. Chyba zapomniałem napisać, że ilość graczy jest ograniczona i jest możliwość, że ktoś sie spóźni i znajdzie się na liście rezerwowej, lub zostanie odrzucony. Zalecam więc, zeby za długo się nie zastanawiać.
 21. Dowództwo Operacji Połączonych ogłasza zaciąg ochotniczy do oddziałów niemieckiego i alianckiego, przeznaczonych do przeprowadzenia akcji sił specjalnych na Wyspie Niedźwiedziej, na Oceanie Arktycznym. Gra odbędzie się w nocy z 14 na 15 stycznia (sobota/niedziela), na „wyspie” nad brzegiem Narwi, w okolicach miejscowości Janówek Pierwszy. Gra polegać będzie na działaniach małych oddziałów sił specjalnych, posiadających swoje zadania do wykonania. Bliższe informacje o zadaniach, składzie oddziałów, miejscu i czasie zbiórki podawane będą w informacjach drogą mailową, osobno
 22. I. Państwa Centralne 1. XrayPl/mundur/006/Sierżant 2.... II. Ententa 1. Cortes/brytyjska/xxx/Sierżant nr książeczki wojskowej wpiszę później 2.
 23. Marku, podobne rozwiązania widziałem, a nawet zostałem nimi porażony w Czechach. U nich granat grochowy był zabezpieczony przed eksplozją petardy przez owinięcie papierem. Taka kulka papierowa dobrze uszczelnia się w lufie. Miałem zamiar takie coś zrobić, ale odstrasza mnie to, że jak ktoś się przyczepi, to można być oskarżonym o produkcję amunicji do broni palnej. Wczoraj opisałem na FB, jak działały moździerze i haubica na Operacjii Mook. Dziś zostałem poproszony o usunięcie tego, żeby nie dawać pretekstu do interwencji organów prawa. Dlatego poszukuję rozwiązań, w których nie ma
 24. Czołg, zbudowany na bazie transportera Wiesel, który wystąpił na tegorocznej edycji "Kelly's Heroes" w Vizinadzie. Chciałbym zwrócić uwagę na armatę. To co strzela, to nie ta długa lufa, tylko to małe przyklejone do niej. To zwykły podwieszany granatnik airsoftowy, ładowany TAGami.
 25. Seph, dzięki, wyniosę na podjazd do garażu i przykryję doniczką.
×
×
 • Create New...