Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Foka

Zasłużony
 • Content Count

  7,833
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Foka

 1. Używałem ostatnio Chrono R2A i mogę szczerze polecić. Poaje dużo danych, liczy statystki zliczonych strzałów i factor IPSC :)

  Dla mnie problemem było, że inne chrona nie widziały zielonych pocisków, w tym nie było najmniejszych problemów.

 2. Tak na szybko.

   

  Ja na WPA Gda nie narzekam - szybko miło i przyjemnie.

  Żyj i daj żyć innym - chcą kwity, które nie są dla Ciebie problemem - daj. Oni będą mieli pełną teczkę, a Ty szybko pozwolenie. Chcesz się kopać z koniem? Proszę bardzo, pewnie nawet wygrasz... za 2 lata w sądzie którejś-tam instancji. "A wystarczyło donieść dwa kwity". Zanim wystąpisz o sportowe wystartuj w jak największej ilości dyscyplin - tarczowe, IPSC, 3gun, trap, skeet itd. Choćby raz, ale za każdy start dodatkowa sztuka w kwitach. Później nikt tego nie wymaga, byle przedłużać Licencję PZSS.

   

  Tak jak powiedział wojtek88 - decyzja o wydaniu jest obligatoryjna, o rozszerzeniu uznaniowa, wniosek - jak najwięcej brać od razu! Ze sportową brać kolekcjonerską - poprosisz o 20, obetną Ci do 15 i zajebiście - oni się cieszą bo ograniczyli, Ty 20 (+5-10 sportowej) długo nie zapełnisz.

   

  Czy to jest fair? Oczywiście nie. Ale żyjemy w kraju, w jakim żyjemy i trzeba umieć gadać z biurwami.

 3. Policja może se stać. Były już decyzje rzeczoznawców i orzeczenia sądów w takich sprawach i aktualnie Zoraki czy P99 nie są bronią. Aczkolwiek policja robi wszystko aby zmienić obowiązujące przepisy i, mimo starań środowisk strzeleckich, może im się to udać. Jeśli zmiany wejdą w brzmieniu proponowanym przez KGP PAKi będą bronią palną, a osoby już je posiadające będą miały AFAIR rok na uzyskanie pozwolenia na nie.

   

  Także jeśli ktoś rozważa zakup lepiej się wstrzymać, jeśli już ktoś ma niech się modli, aby jednak zmiany nie weszły w życie.

 4. Wiem, że część airsoftowców strzela też większymi kulkami, to może kogoś zainteresuje.

   

   

  Kurs Instruktorów Sportu – Strzelectwo Sportowe

   

  oraz

   

  Kurs na licencję sędziego strzelectwa sportowego klasy trzeciej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

   

   

  Uczestnicy kursu po zaliczeniu Egzaminu Końcowego otrzymują:

   

  - Uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego.

  - Zaświadczenie o ukończeniu części ogólnej i specjalizacji instruktora sportu.

  - Licencję sędziego strzelectwa sportowego klasy trzeciej.

  - Zaświadczenie o ukończeniu kursu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

  - Wkładkę ukończenia kursu z broni gładkolufowej i maszynowej.

  - Certyfikat ukończenia kursu.

   

  Zajęcia będą się odbywać w centrum Gdyni w dniach: od 30.11 do 09.02 systemem weekendowym (UWAGA! Jeden z terminów to wyjazd na strzelnicę)

   

  Zgłoszenia i wszystkie pytania proszę kierować na 530 116 000 lub instruktor.gdynia@gmail.com

   

  Patent strzelecki, licencja zawodnicza, ani pozwolenie na broń palną nie są wymagane!

   

  !!! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!

 5. Mam pytanie:w jakim standardzie sa wtyczki w peltor ComTac II? Obecnie poszukuje kabla by podłączyc słuchawki do PTT,ale orginał jest tak jakby t r o c h ę drogi...

  Trudno Ci będzie, PTT Peltora to nie jest po prostu przycisk, ma tam sporo elektroniki. Różnią się nawet zestawy w systemie europejskim i z USA.

   

  Ale jeśli się upierasz to gdzieś mam gniazda montowane na kablu pasujące do Peltora. To jest standard radia/interkomu śmigłowców cywilnych, więc niestety nie są najtańsze.

 6. Jedyny szeroko akceptowanym "certyfikatem" ze szkolenia strzeleckiego są papiery wystawiane przez PZSS - Patent Strzelecki oraz uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego. Wszelkie firmy szkolące "bojowo" i wystawiające swoje "certyfikaty" to komercja dobra do powieszenia nad kominkiem. Nie mówię, że nie szkolą dobrze, bo w wielu firmach uczą prawdziwi profesjonaliści. Ale certyfikat to po prostu wydruk, który ładnie wygląda. Równie dobrze możesz go sobie sam wydrukować.

 7. Nie tyle błąd co zabieg montażowy (którego nie lubię) - lustrzane odbicie kadru. Na gnieździe zamka widać napis POWER odbity lustrzanie. W tle marker paintballowy jest "lewy", w Mce wszystkie przełączniki są nie po tej stronie :)

 8. Dexter, tak jak napisał Chochla (i ja wcześniej). Rozmowa "czy się technicznie da" jest jałowa, bo da się zrobić wszystko lub niemal wszystko (no może nie da się laserowych blasterów).

   

  W kontekście dyskusji NIE DA się pominąć dwóch aspektów:

  - kiedy daleko idące zmiany przestaną być konwersją broni a staną się nowym modelem? Trzymając się Waszej wersji Beryl to zmodyfikowanych Kałach.

  - NIE MOŻNA (o czym już pisałem) rozmawiać o, a przypominam, że od tego dyskusja się zaczęła, tym czy jest sens modyfikować starą broń, czy lepiej kupić/zaprojektować nowy model, pomijając aspekt ekonomiczny i polityczny.

 9. Dexter, ale w Twoim przykładzie linia celowania na przyrządach mechanicznych się nie zmieniła, więc nadal moja racja jest bardziej mojsza ;)

   

  I nie, nie mówiłem, że się technicznie nie da. Jak ktoś się przyłoży to przerobi AK na miniguna. Mówimy o konwersjach wykonalnych i uzasadnionych ekonomicznie i użytkowo do wprowadzenia do sił zbrojnych wielkości WP.

 10. Zaraz, dyskusja wyszła od pytania "co by można zmodernizować w AK, żeby było "współcześniejsze"".
  Ja bardziej to rozumiem, jako modernizację w kierunku likwidacji wad AK. Współczesny wygląd (jak na wcześniejszym zdjęciu obwieszonego AK) tego nie zmienia.

   

  Skoro zmieniamy kolbę to kto Ci broni podnieść przyrządy celownicze? Poza tym sam napisałeś- w emce są podniesione :D. Tylko tam takie były od początku, w kałaszku nie ale nie ma żadnych przeszkód, żeby nie miały być.
  Ponownie zadam pytanie - jak? Jak sam zauważyłeś, w Mce od początku tak było zaprojektowane. Biorąc pod uwagę konstrukcję AK jak byś chciał podnieść szczerbinę (muszkę jeszcze by się dało). Jak już na to odpowiesz, to dodaj do tego koszt modernizacji, jego potrzebę, poza bezsensownym uporem "chcę, żeby został AK", oraz pytanie o ergonomię broni z tak podniesionymi przyrządami.
 11. Rzeczowe argumenty sie skonczyly ze probojemy osobistych wycieczek .
  1. lol i kto to mówi, kto był pierwszy?

  2. Jakie osobiste wycieczki z mojej strony? Takie, że po raz kolejny powtarzasz, że można coś zrobić, ale nie potrafisz powiedzieć jak?

   

  Kilka fotek ma zmienic taktyke ?
  Nie, tylko konfrontuje Twoje idiotyczne stwierdzenie, że nie ma gdzie strzelać powyżej 200m.

   

  A co do Pana to jestes za mlody dla mnie synku . Nie pozdrawiam bo nie mam kogo .
  I kto tu mówi o osobistych atakach? Jesteś żałosny.
×
×
 • Create New...