Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nation's Gunshow


Recommended Posts

Amerykańskie zabawy z bronią

 

W Chantilly w stanie Wirginia odbyły się wielkie targi broni Nation's Gunshow.

TRWas2724978.jpeg

 

Broń palna, noże i różnorodne akcesoria prezentowano na powierzchni wielkości dwóch boisk do futbolu amerykańskiego.

 

Na zdjęciu wejście na teren Nation's Gunshow.

TRWas2725053.jpeg

 

Prawo do posiadania broni jest zapisane w amerykańskiej konstytucji pod postacią drugiej poprawki.

 

Na zdjęciu rewolwer Smith & Wesson przeznaczony dla płci pięknej.

trwas2725039.jpeg

 

Karabiny półautomatyczne będące w ofercie jednego z wielu obecnych na targach sprzedawców.

TRWas2725003.jpeg

 

Odwiedzający targi przynosili również własną, często bardzo wyszukaną broń.

TRWas2725024.jpeg

 

Kolekcja replik tomahawków wystawiona na sprzedaż.

TRWas2725043.jpeg

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju amunicji.

TRWas2725040.jpeg

 

Jeden z obecnych na targach kolekcjonerów demonstruje broń z czasów wojny secesyjnej.

TRWas2724997.jpeg

 

Furorę robiły elektryczne paralizatory - tasery.

TRWas2724989.jpeg

 

Sprzedawca broni demonstruje model paralizatora Taser X26.

TRWas2724988.jpeg

 

Osobisty paralizator może być noszony z równą łatwością co telefon komórkowy.

TRWas2724983.jpeg

 

Personel targów pieczołowicie sprawdzał, by każda wnoszona broń była rozładowana.

TRWas2724971.jpeg

 

Źródło

 

Druga fotka mnie rozwaliła :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie tak, ale dla mnie to nie jest nic zabawnego - takie są już rzeczy, aby traktować każdą broń jako załadowaną dopóki dopóty nie zostanie osobiście ona przez nas samych sprawdzona - jak bierzesz jakąś broń do ręki to traktuj ją zawsze jako załadowaną.

 

Taka prost zasada, która sprawdza się również w przypadku ASG.

Link to post
Share on other sites
Foce chyba głównie chodziło o "all of them" ;)
Dokładnie.

 

dla mnie to nie jest nic zabawnego - takie są już rzeczy, aby traktować każdą broń jako załadowaną dopóki dopóty nie zostanie osobiście ona przez nas samych sprawdzona - jak bierzesz jakąś broń do ręki to traktuj ją zawsze jako załadowaną.

 

Taka prost zasada, która sprawdza się również w przypadku ASG.

Ojej, co Ty nie powiesz?

 

A wiesz, że to są targi broni palnej, a nie replik? Z perspektywy Polski podkreślenie "all of them" jest właśnie wesołe. Jak byłem w Polsce na targach policyjnych to nie pozwolono mi wnieść scyzoryka, bo niewątpliwie chciałbym dokonać napadu na którymś ze stoisk, a tutaj się mówi "wszystkich posiadanych egzemplarzach broni"... Ech, jeśli wszystko traktujesz dosłownie i nie potrafisz spojrzeć z dystansu to i tak nie zrozumiesz...

 

PS Z ostatniego zdjęcia się jakoś nie śmiałem.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że są to targi broni palnej bo gunchat.net i innych stronach spod tej "marki" Bubba (admin i właściciel m.in.) nie raz już robił relację.

 

Do tego co ma za znaczenie traktowania każdej broni (jak i repliki) jako załadowanej do tego napisu ze zdjęcia, które ma się do każdej sztuki broni z takim właśnie podejściem graczy do przebywania z załadowaną repliką na respie, a nawet przystrzeliwaniem jej w strefie, gdzie nie zawsze ludzie mają ochronę oczu.

Lekceważące podejście czy też podejście na zasadzie: "przecież wszyscy o tym wiedzą" jest dobre dopóki nic się nie stanie.

 

Bardziej mnie ten napis śmieszy w kontekście z tekstem z filmu "Full Metal Jacket" Kubricka, a dokładniej:

"This is my rifle, this is my gun. This is for fighting, this is for fun"

Link to post
Share on other sites

Mnie ta naklejka nie dziwi. Rozładowanie broni, jeśli się ma pozwolenie na conceled carry (w zależności od stanu), wielu użytkownikom w USA kojarzy się z zaprzeczeniem 2 poprawki. Zaprzecza bowiem prawu do samoobrony. A to wywodzą z praw naturalnych. Stąd podkreślenie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...