Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór munduru dla teamu


Recommended Posts

Witam,

 

Moja grupa, Team Tactical, ma zamiar zunifikować umundurowanie. Padło wiele propozycji, między innymi MARPAT, DPM i Flecktarn. Padło sporo argumentów, ale pomyślałem, że nie głupim pomysłem byłoby się zapytać forumowiczów WMASG o opinie.

 

DPM to dostępność, trwałość i niska cena. Flecktarn ma podobne plusy (ciut droższe), ale jest IMO brzydszy. MARPAT to krzyk nowego, ale w obecnej chwili to tylko podróby made in Asia, bo oryginały są rzadkie i drogie. Polskie odpada - miałem przez rok w woju i bardzo się zraziłem.

 

Woodland nie jest raczej optymalnym maskowaniem. W dodatku niezbyt tanim.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DPM i Flecktarn mają kluczową zaletę - są tanie, druga zaleta - ich "plamy" lepiej się sprawdzają w polsce. Osobiście polecał bym Flecktarn. DPM jest starszym kamuflażem i nie co gorzej się sprawdza.

Nie mniej jednak w wyborze munduru ważna jest broń. W końcu kałachy średnio pasują do Flecktarnu.

Link to post
Share on other sites

Można równierz wziąść po uwage to iż DPM stał się ostatnio bardzo popularny i wielu maniaków go używa ale ma dużą zalte jest dostepne do niego dużo niedrogiego oporządzenia zarówno brytyjskiego jak i holenderskiego, które niewiele się rózni od oryginalnego DPM. Flektarn gwarantuje Ci swietne maskowanie, ale już z oporądzeniem jest gorzej,jest trudniej dostępne, ale możesz już dostać je na www.militaryarea.pl, ale jest dość drogie.

Link to post
Share on other sites
DPM i Flecktarn mają kluczową zaletę - są tanie, druga zaleta - ich "plamy" lepiej się sprawdzają w polsce. Osobiście polecał bym Flecktarn. DPM jest starszym kamuflażem i nie co gorzej się sprawdza.

Nie mniej jednak w wyborze munduru ważna jest broń. W końcu kałachy średnio pasują do Flecktarnu.

 

to znaczy ze DPM powstał przed IIWŚ? bo niewiem czy wiesz ale flecktarn powstał podczas IIWŚ...

Link to post
Share on other sites

Sprawa broni jest nieistotna dla nas. Sprawa podobania się - róznym osobom podobają się różne rzeczy. Ale wielkie dzieki za głosy. Czekam jeszcze na jakieś opinię, któe wzbogacą naszą wewnętrzną dyskusję.

 

Edit:Ja używam DPM holenderskiego i nie narzekam. Ale kolega też ma DPM tylko brytyjskie (lepsze) i mówi, że bardzo szybku mu się przetarło na kolanach i wolno schnie. A jak jest z flecktarn? Jak schnie i jak z jego trwałością?

 

Flecktarn:

http://www.henrikc.dk/camouflage/compariso.../comparison.asp

Ale testy były w latach 70-tych.

Link to post
Share on other sites

Co do BDU woodland to powiem że kryje u nas słabo, ale wystarczy popatrzeć na ABDU woodland i wszystko staje się milsze! Mundur ten jest ciemniejszy i przez to lepiej się kamufluje w naszych lasach! Schnie też bardzo szybko bo to nomex. Ale niestety jest jedna wada: jest cholernie cienkim materiałem więc na zimę nadaje się średnio (no chyba że wpakuje się podniego ciepłe ubranko albo bieliznę termoaktywną). Od jakiegoś czasu używam z chłopakami w Team Bravo Airsoft Corps ABDU woodland i nie narzekamy! Gorąco polecam!

A co do znalezienia go u nas to wejdźcie na allegro i poszukajcie demobil2000 - ta pani ma DUŻOOOOOOO mundurów i sprzętu

pozdrawiam

g.

Link to post
Share on other sites

witam

styp jestes pewien ze brytyjskie oporzadzeni jest dostepne i tanie??

PLCE(tylko w UK chyba ze znajdzisz kogos prywatnie) - 500zl

chest rig jw. - 350zl

troche ciezko jednak zdobyc chyba ze przez ebaya (jedynie drogi przekaz pocztowy ponad 50zl do tego nie zawsze do polski wysylaja)

bergen[nie wiem jak sie pisze] (to juz naszczescie mozna latwo zdobyc) ceny rozne nawet do 500zl

bo srobka maska pgaz angielska 150zl komplet pchem 50zl

a jesli juz jak to niektorzy chcom bron pod mundur/oporzadzenie dobrac to l85 jako aeg tylko z academy a sprezyna z hfc (tloki czesto pekaja)

to tyle sorki za ewentualne pomylki

ps jesli wiecie gdzie mozna dostac PLCE ponizej 500zl w polsce to bede wdzieczny za info...

Link to post
Share on other sites

Ghost666 dziecinny jesteś.

Jak dobrze zrozumiałem Twój post, to Flecktarn którego obecnie używają Niemcy powstał przez 1939 r. ? Ma DOKŁADNIE TAKI SAM UKŁAD PLAM I KOLORY ?

Przestań zatem pi... głupoty, wiem kiedy powstawały kamuflaże. Pytanie padło o mundur dla Team Tactical, .... między innymi MARPAT, DPM i Flecktarn MARPAT wyznacza w sposób jednoznaczny ramy czasowe - WSPÓŁCZESNOŚĆ. Jak by pytali o mundury Wermahtu to by napisli.

Twój post to typowe nabijanie postów.

 

Jeśli rozważacie MARPAT - polecam raczej BDU w "Woodlandzie" - kamizelki i inne wyposażenie jest w miarę tanie. Za MARPATA zapłacicie dużo, zwłaszcza za wyposażenie.

 

Problem "cienkości" BDU - ja kupiłem spodnie w wersii COLD WEATHER - są grube i nie drą się tak RIP-STOP, bluzę mam letnią, o większym rozmiarze. W zimie pod spód ubieram polarek khaki i jest ciepło.

Link to post
Share on other sites

teraz g&p wypuscilo tego replike speara biorac pod uwage ceny oryginalow to 150$ za kamizelke i STOS (specjalnie pisze duzymi literami) pouchy i to ze jest narazie w tricolorze , woodlandzie a biorac pod uwage tendencje aktualne to spodziewalbym sie niedlugo tego zestawu w OD i obu marpatach; to nie jest to wygorowana cena.

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...5173de3297df972

 

wiec jak sie pofarci i troche poczekac to mozna spokojnie miec marpaty z oporzadzeniem ,po moze nie tyle taniej ,co napewno po rozsadnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że na militaryarea szelki BW to grosze razem z pasem a jeśli chodzi o ładownice to też są nie za drogie(ok50 zł do G3 i G36)

Ja osobiście polecam Flectarna....najlepszy moim zdaniem do lasu(a gdy jeszcze jesień mamy oooo...zamieniasz sie w ducha :P )

 

pozdrawiam

 

P.S Styp napisałeś o dostępności sprzętu BW...w sklepie do którego podałeś link jest od cholerny sprzętu BW za moim zdaniem nie za duże pieniądze(no chyba, że kamizelka IDZ za 2000zł :P )

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o dostepnosc to zgodze sie z Kamykiem. Dostepnosc czego kolwiek w DPM poza spodniami i kurtkami jest znikoma (przynajmniej w polsce) dorwanie oporzadenia graniczy z cudem a nakrycie glowy to jest juz w ogole unikatem. Jesli chodzi o wytrzymalosc moze kolega trafil na jakis sprawy albo wytarty mundur, ale moj nie wydaje sie byc latwo rozdzieralny :D

Z Flektarnem takze nie jest za ciekawie chociaz tu jak juz ktos wspomnial przynajmniej latwiej jest kupic gore-tex'y. Ale tez nie uznalbym go za ogolnie dostepny. Posiadam obydwa mundury. Latwiej przyszlo mi skompletowac Flektarn i aktualnie go urzywam poniewaz mi osobiscie sie bardziej podoba.

Co do Marpat'a wypowiadac sie nie bede nie posiadam ani nigdy nie poszukiwalem. Jak narazie malo ludzi posiada, wiec jesli to bedzie pewnym argumentem bedziecie wygladac w nim napewno oryginalnie. :D

Pozdrawiam i zycze jak najtrafniejszego wyboru

Link to post
Share on other sites

Hmm moze nie dokonca wyrazilem sie precyzyjnie, chodzilo mi o oryginalne oporzadzenia Flektarn i DPM(brytyjski DPM). Podrobek jest pelno nie tylko DPM.

 

Dodano 17.12.04

Dot. ponizszego postu.

Piszac podrobka nie mialem na mysli holenderskiego camo. Poza tym specjalnie umiescilem po DPM nawias z informacja o jakim DPM pisze.

Po prostu uwazam ze laczenie bryt. z holenderskim jest niesmaczne dla mnie (nie bede rozwijal tego tematu). A kupienie czegos wiecej poza spodniami i kurtka bryt. "graniczy z codem"

pozdr

Link to post
Share on other sites

:wink: taak, ale ci z Leshim to taka elita - tworza specjalna, 3osobowa superduperekstra grupke SRU Special Reconnaisance Unit! :wink:

 

Tak slyszalem, bo nikt ich nigdy jeszcze nie widzial na wlasne oczy, tak dobrze sie kamufluja! :D

 

Tak BTW, Specjalizuja sie w zwiadzie sklepow monopolowych! :D

 

Grey, moze tak z innej paki, nie o wzorze tylko o materiale: Jak ja bede kupowal nastepny mundur, to na pewno cos z Goretexu. Pod to bielizna termoaktywna, i mozesz latac i sie pocic, a potem sluchac wykladow Leszka godzinami i nie zmarzniesz!

 

I masz garniturek i do Airsoftu i do survivalu i do .... (<- wstawic dowolne slowo)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...