Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bardzo proszę o pomoc przy zakupie gaziaka


Recommended Posts

Witam ...

 

Jestem nowy i chciałem was prosić o pomoc przy zakupie repliki ....

 

Do wyboru mam dwie opcje.

 

1. WE PDW Gas Blowback Rifle ( Open Bolt, Short Barrel ) z WGC SHOP za 255$ + przesyłka + cło

 

2. Ta sama replika tylko od Ratech za 325$ z darmową przesyłką i podobno bez cła.

 

No i moje pytanie: czy ktoś się orientuje ile wyjdzie mnie przesyłka wraz z cłem z wgc bym mógł ocenić jaki naprawdę będzie koszt repliki ??? I co takiego ratech zrobiło że replika jest droższa o 70$ .. nie mogę znaleźć opisu

 

I co to jest opcja "SUPER DX" ?????

Link to post
Share on other sites

Maja rację chłopaki, GBB nie może być podstawową repliką.

Ja z kolei "użytkuje" SCARa z WE, mam go ze 3 miesiące, a użyłem na 1 imprezie.

A jeśli pytasz to Ra-Tech wymienia częśći na wzmocnione stalowe, a nie z plasteliny.

Jak masz za dużo kasy kup sobie tak jak sugeruje Maciastek porządnego elektryka przede wszystkim i do tego GBB dla frajdy jaką daje, jak akurat działa :uśmiech: , nie odwrotnie.

Link to post
Share on other sites

Trochę już tam strzelałem i właśnie z elektryka G&P byłem bardzo zadowolony ale jak ostatnio pożyczyłem od bardziej doświadczonego kolegi HK416 od WE... to zwariowałem, po prostu pokochałem tą broń, na tej samej strzelance miałem okazje oddać kilka strzałów z SYSTEMY PTW i naprawdę nie wiem czym ludzie się fascynują.

Więc na koniec: TYLKO gaziak, żadnego elektryka !!!

 

Więc jeszcze raz proszę was o odpowiedź na powyższe pytania

Link to post
Share on other sites

A jesteś zapoznany z kosztami używania gaziaka na GG ? (Chyba że jazda na propanie, ale to też kosztuje trochę i może się źle odbić na replice) jakbyś tego używał to koszta gazu rzędu 1-2 butle gg na miecha (35-70zł) + 4000 jakichś kulek jestes ponad 110zł miesięcznie żeby tylko dało sie używać. Mega drogie i mało pojemne magazynki (30 strzałów dla "nowego" to czasem idzie za jednym naciśnięciem spustu, w gaziaku to masakra) A części zamienne mają ceny... no wiesz :P

Link to post
Share on other sites

Jeśli o propan chodzi, to litr wychodzi niewiele ponad 5zł. Jeśli chodzi trwałość, to wcale nie odbije się źle na replice, pod warunkiem użycia oleju silikonowego do konserwacji magazynków (jak strzelasz z GG, to też to musisz robić, tylko rzadziej). Zwykle green gas to po prostu propan z dodatkiem oleju. Ja po prostu po strzelaniu wywalam cały gaz z magazynka strzelając na pusto, psikam trochę do wnętrza magazynka i trochę na zawór napełniania, nabijam magazynki i tyle. A na dodatek brak tego silikonu w gazie powoduje, że nie brudzi się gumka hop up i lufa, więc nie ma efektu latających za każdym razem inaczej kulek.

A tak na marginesie, to mam M4 od WE i na razie jest to moja jedyna replika, bo MP7 mi właśnie padło i nie będę ładował w niego kasy, bo wyjdzie mnie w sumie tyle, co za MP7 TM, a dalej będzie to Tokyo Soldier :wink:

Link to post
Share on other sites

Gaziaki to tylko pistolety. Jako primary, jak koledzy wczesniej polecam dobrego elektryka. Karabiny gazowe czesta sie psują, wymagają częstej konserwacji, są drogie w utrzymaniu. Z pewnością duzym plusem gaziaków jest blowback, ale moja rada: kup dobrego elektryka

Link to post
Share on other sites

Tylko, że 7371801 już ma elektryka i to porządnego i wyraźnie napisał, że chce mieć gaziaka, a otrzymuje porady, żeby kupił kolejnego.

Rozumiem cię 7371801, bo sam zachorowałem na gaziaka jakiś czas temu i zacząłem zbierać pieniądze, potem jeszcze pooglądałem pistolety na GG w realu, a teraz jak mam GBB, to nie mam ochoty patrzyć na wiertarki.

A co do pytania w temacie, to ja kupowałem w Polsce i wziąłem replikę stockową od WE zamiast customa od RA-Tech'a, ale dlatego, że zaoszczędziłem dokładnie tyle, co kosztowałyby mnie wymienione części, a zawsze jest szansa, że nic nie padnie. No a nawet jeśli coś się zepsuje, to mam wybór jakie części wsadzić (są też TSC). No i mam tak zwaną "gwarancję".

Poza tym na pewno musi być PDW? Wiem, że open bolt jest ładniejszy, ale nawet na jego prezentacji koleś podkreślał, że zwykły system jest stabilniejszy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...