Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SKLEP] Martes Sport


Recommended Posts

A nie wiem czemu wy sie dziwicie.

 

Magnumy nigdy nie beda dobrymi butami w teren, i podeszwa slaba i szycie do dupy. To sa buty typowo na miasto ew. dla strazy miejskiej.

 

:-)

 

Jesli na poligon to tylko Bates'y

http://www.batesfootwear.com/Catalog/buyde...vType=undefined

w USA 109$ po obecnym kursie dolara i nawet kosztach przesylki zaczyna sie bardzo oplacac kupic. :-)

 

pozdro.

 

Ew. kupic HERMANY

Link to post
Share on other sites

Polemizował bym, zalezy jak kto trafi i jak kto uzywa butów, znam człoweka który corcorany popsuł w mniej niż półroku. U nas w grupie poza nowymi sztukami sa zazywaczaj buty z ponad rocznym starzem i wszystkie działają. Ja mam swoje dwa lata, nie pastuję ich, oprócz lasu uzywałem ich na ulicach oraz podczas rajdów przeprawowych jak dla mnei dobry but za dobrą cenę. Jest to obuwie taktyczne dla policji chyba wlasnie robione.

 

Czy widział ktoś w Polsce pustynne hi-tec ?

Link to post
Share on other sites

Chodzi im zapewne o to, ze uzywales nieodpowiedniej pasty/kremu do butow... Np. Pasta KiWi (but ozywi - gooffno prawda:P) jest strasznie chemiczna i moje glany padly po roku chodzenia, przy nastepnych juz zaczalem stosowac odpowiedniego kremu i maja one ponad rok i nic im nie jest :)

 

Przy butach powinienes miec taka karteczke, na ktorej jest napisane jaka pasta/kremem nalezy pastowac jakie buty :P

 

 

/pozdro, mysterious

Link to post
Share on other sites

To się wtrące, a takim razie czym pastować Jungle (Panama)? Moje mam ponad rok, intensywnie używane w lesie i urbanie, pastowane często pastą KiWi. Zimą w nich nie chodze. Są już nieststy troche zdarte :(

Jak je pielęgnować?

 

Jak coś to proszę na PW :D

 

Pozdrawiam

Andrzej

Link to post
Share on other sites

zostalem zle zrozumiany!!

 

ja uwazam, ze zjechanie sie Magnumow w krotkim czasie to rzecz NORMALNA. Tak jak Frugo napisal, one sie nie nadaja w teren (bez mocno przyspieszonej destrukcji).

 

uwazam rowniez, ze reklamacja butow, bo sie za szybko zniszczyly to bzdura totalna. Kazde buty mozna rozpieprzyc w pare godzin.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Chodzi im zapewne o to, ze uzywales nieodpowiedniej pasty/kremu do butow... Np. Pasta KiWi (but ozywi - gooffno prawda:P) jest strasznie chemiczna i moje glany padly po roku chodzenia, przy nastepnych juz zaczalem stosowac odpowiedniego kremu i maja one ponad rok i nic im nie jest :)

 

To znaczy ze masz glany slabej jakosci. Ja swoje Wojasy nosze 5 lat (od roku nosze je tylko na koncerty). Pastowane bylo moze raz na rok, czyszczone podobnie. Skora poscila dopiero przed rokiem.

Powiem tylko jedno - glany KMM sa do bani - brat w nich nawet roku nie pochodzil. Spowodowane jest to konstrukcja buta - miekka czesc podeszwy jest zle przyklejona i zbyt miekka - sruby ja rozcinaja.

--

Rzez

Link to post
Share on other sites

Wilk, co do impregnatów - nikwaxu na ten przykład, nie stosuj symultanicznie z pastą. Albo jedno albo drugie - pasta zalepia, natłuszcza i poprawia wygląd skóry, impregnat ma wsiaknac i odparowac zostawiajac na skorze i membranach oddychający i hydrofobowy elastomer. Pastuj dla przyzwoitego wygladu co jakis czas - zwlaszcza jak skore zedrzesz nieco. Ale przed wypadem w teren, zwlaszcza w niepogode - oczyszczaj z brudu i uzywaj impregnatu. Podsumowujac - PRZED wyjazdem - sprawdz buty, szwy, wkladki, sznurowadła etc. wyczysc, lekko nawilz i dokladnie potraktuj impregnatem po calosci (lacznie z gumą i szwami). Rozprowadz impregnat jak troche podeschnie, lekko wyglansuj zeby rozprowadzic zacieki i ruszaj.

 

PO: zjechanym w terenie butom daj 'odetchnac" - wyjmij z nich wkladki, wysusz wszystko , wymyj, wyczysc z syfu, na koniec psiknij antygrzybem i wypastuj i do szafy...

 

Ja uzywałem różnych Magnumów w terenie i nie narzekam zbytnio - najlepsze sa classic leather (stabilnosc stopy, pewne trzymanie sie podloza, waska podeszwa, dobrze się w nich biega), serie stealth i elite mnie zawiodly...

Pustynne będą luty-marzec w obrocie wygladają ładnie - kupię classic raczej na pewno.

 

Kupcie mi LOWA :wink:

Link to post
Share on other sites
rzez :) wez tego GLANA i walnij sie w glowe :D

 

my tu mowilismy o obuwiu taktycznym - miekkim, lekkim i pachnacym, a nie o 5kg kajdanach na nogi :)

 

Hehehe :)

Takie obuwie nie wazy 5 kg, waga jest porownywalna z butami BW (czyli ok 1 kg oba buty).

 

EDIT

 

ps. gdzie mozna kupic dobra paste do butow lub impregnat?

--

Rzez

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...