Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogniwa Przemysłowe


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Otóż mój akumulator (Ni-Cd 2000 mah 8.4v) czasem podczas strzelanek się już rozładowywał i miałem koniec zabawy. Więc chciałbym skonstruować akumulator

z tych ogniw

 

http://www.bto.pl/go/_info/?id=1633

 

i tu moje pytanie:

1. Czy gdy podłącze takich 7 akumulatorów wynika z tego że będę miał 7700 mah i 8.4v, więc ładowanie trwało by przy zwykłej ładowarce około 30 godzin. Więc czy mógłbym ją lądować tak do 40-50% swojej pojemności?

2.Właściwie jak ją połączyć z drugą baterią? Nie widzę tam żadnych drucików do zlutowania czy są jakieś sposoby?

3. Czy ktoś już próbował coś takiego zrobić? I jak wyszły mu efekty?

Link to post
Share on other sites

W zależności od tego jak podłączysz to będziesz miał albo 8,4 v i 1100 mAh; albo 1,2 v i 7700 mAh; nigdy nie będziesz miał 8,4v i 7700 mAh.

Inaczej się nie da :)

Ogniwa można zgrzać lub zlutować, robią to w wielu firmach modelarskich lub w wyspecjalizowanych formach zajmujących się akumulatorami.

Taki akumulator zawsze trzeba ładować do 100% pojemności.

Link to post
Share on other sites

ad1. mah bedzie 1100 a volt 8,4

ad2. łączysz plusy do minusow i musi być połączone solidnie np. przylutowaną blaszką (luzy grożą ogniem ;))

sprawdź na innej baterii jak jest zmontowana - nic specjalnego

teraz już możesz ładować w normalnym czasie i to bez efektu pamieci

i na koniec pytanie, czytałeś co tam jest napisane??

"Zajmujemy się również dogrzewaniem przyłączy i pinów, a także zgrzewaniem pakietów z ogniw akumulatorowych i bateryjnych. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu nasz dział produkcji zapewnia najwyższą jakość tworzonych pakietów. "

 

pewnie niewiele to kosztuje

pozdro

Link to post
Share on other sites

Fizyka podstawowka sie klania.

Jezeli jedno ogniwo ma 1200 mAh i 1.2 V, to zeby miec 8,4 potrzebujesz 7 takich ogniw polaczonych SZEREGOWO. Wtedy pojemnosc zostaje ta sama ale napiecia sie SUMUJA.

W przypadku gdy polaczysz 7 ogniw ROWNOLEGLE napiecie zostanie takie same (czyli calosc 1.2 V) a pojemnosc sie ZSUMUJE do 7700 mAh.

Jezeli tego nie ogarniasz nie bierz sie za robienie ogniw to nie jest takie proste jak sie na poczatku wydaje.

Zwlaszcza po tym pytaniu o blaszki ...

Link to post
Share on other sites

Dziubeczek podstawy się kłaniają.

Łącząc ogniwa równolegle ich pojemności się sumują. Czyli gdy utworzysz taki pakiet napięcie znamionowe wynikowego pakietu równe jest napięciu znamionowemu pojedynczego ogniwa a pojemność jest sumą pojemności użytych ogniw.

 

Gdy łączysz je szeregowo napięcia się sumują. Czyli tworząc taki pakiet wynikowy akumulator ma pojemność równą pojemności pojedynczego ogniwa a napięcie znamionowe równe jest sumie napięć poszczególnych ogniw.

 

to tak w skrócie

 

@Kocur666

wyprzedziłeś mnie ;)

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Łączyłem, właściwie to lutowałem ogniwa, poprawiałem po sklepach, fabrykach nie jeden, nie dwa pakiety. Jeżeli jest oferowane zgrzewanie ogniw to sobie odpuśc... i te ogniwa sobie też odpuść... są one strasznie słabe i marnej jakości... zainwestuj w coś dobrego a nie byle co.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...