Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chińskie Aimpointy T1 Micro.


Recommended Posts

Chińczyk siedzi już trzeci miech na p90. jak narazie działa. I co więcecej jestem bardziej z niego zadowolony niż z doctera . Wścieka mnie tylko brak możliwośći dokupienia siateczki tłumnika odblasku i ciągle spadające gumowe zakrywki.

Link to post
Share on other sites

Pofocę to wrzucę

Ale tak ogólnie to nieduża ale wyrażna plamka (czerwona i zielona) obie powyżej 2-go stopnia jasności strasznie "gwiazdeczkują" i dość mocno rozświetlają wnętrze. Szkiełka jak to zwykle u chińczyków trochę ciemnawe ale nie zauważyłem poważniejszych wad optycznych.

Mam też wrażenie że układ lusterka na którym rzutowana jest kropka może też być wrażliwy na upadki lae już dwa razy koli zaliczyło glebę i się trzyma.

aaaaaaaaa śrubki mocujące koli do montażu potrzebowały kapniecia stabilizatorem do gwintów bo się odkręcały.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

img6031g.th.jpg img6032f.th.jpg img6037c.th.jpg img6038l.th.jpg img6041x.th.jpg img6042.th.jpg img6044.th.jpg img6029pj.th.jpg img6036c.th.jpg

 

W dzień rozświetlenia praktycznie nie widać. Zdjęcia kropek są na maksymalnej jasności, ale aparat nie był w stanie uchwycić kropki w sposób, w jaki widzi ludzkie oko (albo mam za mało skill'a ;) ).

 

W zestawie są dwa montaże: niski - na śrubę, oraz wysoki na docisk QD.

 

W pudełku z kolimatorem jest również zapasowa bateria, komplet kluczy oraz zaślepki gumowe i ściereczka do szkieł. Regulacja działa na zasadzie dokręcania i odkręcania śrub odpychanych z drugiej strony sprężynami (standard w aimpointach).

 

Kolimator jest solidnie zrobiony i sprawia przyjemne wrażenie. Jest mały - dla jednych wada, a dla innych zaleta.

 

img6045y.th.jpg

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Trzeba uważać na śrubki mocujace podstawy do koli. wykonane są z tak miękkiego aluminium ze zwoje gwintu wytarły się praktycznie do zewa tylko w skutek drgań przy używaniu repliki. trzeba koniecznie poszukać czegoś stalowego i minimalnie dłuższego od standardowych

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Przez moje łapki przeszło siedem sztuk, głównie nonejmów. Główna przypadłość to wyrabianie się gwintów w otworach mocujących podstawy. Niestety gwinty padają w korpusie kolimatorka tak że pozostaje zdecydować się na jedną podstawę i połączenia gwintowane pociągnąć jakimś mocnym ustalaczem. Miękkie aluminium korpusu powoduje że krótkie śruby mocujące przy większych obciążeniach mogą się poprostu wyrwać. (wredy zostaje trwałe sklejenie korpusu z podstawą). Pozatym to samo co w innych chińczykach. Ciemny obraz i nierówna plamka. Ale do zabawy wystarczą.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...