Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

COLT 1911


Recommended Posts

Jesteś pewien, że zdeaktywowany, coś dużo ma ruchomych części...

Ale to na zdjęciach to nie 1911, ale 1911a1 (podcięcia na szkielecie na wysokości spustu i wypukła osłona sprężyny kurkowej). Nówka w stanach kosztuje ok. 120-300$(sądzę, że przynajmniej 100$ dostaniesz - to ładny egzemplarz, teraz to tandetę robią, okładki z plastiku dają... ech.

Acha pytanie: ma płaską sprężynę kurkową? (tzn. czy z tyłu w chwycie jest spirala, czy ponacinana sprężysta blaszka).

I wogóle skąd go masz? Dziadek w powstaniu walczył?

Jeśli tak, to jak wyjdzie ze szpitala i się dowie, co żeś z jego splówą... lepiej więc odłóż skąd wziąłeś ;|

Link to post
Share on other sites

Z tego co sie udalo znalezc, to oryginalnego 1911A1 w dobrym stanie mozna kupic u nas za 2500 PLN, z tym ze jest to wersja dzialajaca (czyli "ostra").

 

Ceny sporej ilosci modeli historycznych (i nie tylko) modeli mozna porownac tutaj: http://www.parabellum.pl/br%20krutka%20menu.html

(wersje wymagajace zezwolenia na bron).

 

Za wersje zdezaktywowana, czyli de facto - kawalek ladnie wygladajacego zlomu, ktory cieszy oczy, heh - na pewno sie tyle nie dostanie... Na allegro bardzo ladnie wygladajace, zdekowane Parabelki, z tego co widzialem, szly za ok 1000-1200 PLN. Ostatnio zreszta na allegro pojawia sie mniej dekowcow, ba aukcje sa zdejmowane przez pracownikow allegro, a wystawiajacy czasem dostaja zawieszenie konta...

 

Wynika to chyba z dosc niejasnych przepisow co do statusu broni deko w naszym kraju. W teorii nie ma problemu - kazda osoba, majaca co najmniej 18 lat musi zarejestrowac takie deko na policji. Problem jest taki, ze taka bron musi posiadac specjalny certyfikat, ze zostala fachowo zdekowana. Poki co nie ma jednak zadnych aktow wykonawczych i nie wiadomo kto, gdzie i za ile moze wydawac podobne certyfikaty. W efekcie ludzie, ktorzy maja deko ryzykuja potencjalne problemy z prawem, gdyz nie maja zarejestrowanej tego typu broni. A nie maja, bo nikt w zasadzie nie wie, jak i gdzie uzyskac niezbedne certyfikaty. I kolo sie zamyka...

Link to post
Share on other sites

1. Nie jest to broń dziadka, ale kolegi - nie wiem skąd to wziął :-)

2. Jest to (a właściwie będzie dla bezpieczeństwa prawnego) deko... więc na razie jest jeszcze... - no wiemy o co chodzi :-) Jak wiem to po tej operacji dekowania dalej będzie wszystko ruchome, tyle, że nie będzie można wykonać samego strzału.

3. Nie wiem co ze sprężyną, bo pistolet leży u kolegi - postaram się dowiedzieć.

4. Dzięki za informacje co do ceny tego sprzetu, bo sam nie wiem za ile mogę to sprzedać, teraz już mam jakieś pojęcie...

Link to post
Share on other sites
2. Jest to (a właściwie będzie dla bezpieczeństwa prawnego) deko... więc na razie jest jeszcze... - no wiemy o co chodzi :-)

pamietaj ze bron uznaje sie za zdeaktywowana w momencie kiedy masz papier od uprawnionego rusznikarza potwierdzjaacy ten fakt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...