Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bron i amunicja w rekach zolnierzy US w Iraku


Recommended Posts

Izi jesli chodzi o to zdjecie to jak sie przyjrzysz na pozostalych zolnierzy na tym zdjeciu to stoja jakby troche za bardzo "luzacko" jak na dzialania operacyjne. Mi to raczej wyglada na strzelanie z karabinka AK-47. W silach amerykanskich jest to naprawde cos moc sobie strzelic z takiej broni. Sam podczas mojego pobytu na pierwszej zmianie widzialem jak sie amerykana oczy z radosci swiecily na sama mysl ze chlopaki z Black Waters pozwola im oddac kilka strzalow z kalacha.

 

Navy Seal jesli chodzi o moja funkcje aktualnie w Iraku to pracuje w resorcie prywatnym w ochronie (tzw. PSD Team), jako pracownik kotraktowy. I nasze uzbrojenie sklada sie wylacznie z tego co mozemy kupic tu na miejscu (zdobycie kalacha, PKM, RPK, MP5 a nawet SWD czy KPV nie stanowi najmniejszego problemu).

Link to post
Share on other sites
Navy Seal jesli chodzi o moja funkcje aktualnie w Iraku to pracuje w resorcie prywatnym w ochronie (tzw. PSD Team), jako pracownik kotraktowy.

tak wlasnie po cichutku myslalem :)

 

I nasze uzbrojenie sklada sie wylacznie z tego co mozemy kupic tu na miejscu (zdobycie kalacha, PKM, RPK, MP5 a nawet SWD czy KPV nie stanowi najmniejszego problemu).

wiem, wiem 8)

mozna u Ciebie sklada zamowienia na prezenty od zajaca? :D

Link to post
Share on other sites
Mi to raczej wyglada na strzelanie z karabinka AK-47. W silach amerykanskich jest to naprawde cos moc sobie strzelic z takiej broni.
Masz rację, ale powód był jeszcze jeden. Początkowo, zaraz po zajęciu Iraku, do zadań patrolowych kierowano żołnierzy z jednostek pancernych czy OPL. Z uwagi na to, że na ich stanie znajdowały się często tylko dwa karabinki na cztery osoby (np. w przypadku załóg M1A2), to starali się korzystać z tego, co było na miejscu dostępne, czyli z rozmaitych odmian kbk AK/AKM. Oczywiście, wpierw przestrzeliwywali je i sprawdzali, zanim ktokolwiek dostał je do ręki (zresztą zgodnie z procedurami). A później to już dochodziła moda, używający tego rodzaju broni załatwiali sobie do niej magazynki bębnowe etc.
Navy Seal jesli chodzi o moja funkcje aktualnie w Iraku to pracuje w resorcie prywatnym w ochronie (tzw. PSD Team), jako pracownik kotraktowy.
O, a może jakimiś zdjęciami się podzielisz (oczywiście z wiadomymi paseczkami tu i ówdzie). W razie czego chętnie mogę je hostować.
I nasze uzbrojenie sklada sie wylacznie z tego co mozemy kupic tu na miejscu (zdobycie kalacha, PKM, RPK, MP5 a nawet SWD czy KPV nie stanowi najmniejszego problemu).
A tak dla mnie, możesz podać cennik? Tylko realny, bardzo by mi na tym zależało. Przy czym ciekawe są te PKM (jakiej produkcji) czy MP5 (tureckie?).
Link to post
Share on other sites

REMOV

 

Jesli chodzi o poczatki to moze i masz racje ja wiem jak to wygladalo od sierpnia 2003 i to w zasadzie w konwojach. Teraz obserwujac patrole w miescie czesto mozna zauwazyc jednego lub dwoch zolnierzy z karabinkami AK i w umundurowaniu Amerykanskim ale sa to zolnierze Irackiej Gwardii Narodowej.

 

Jesli chodzi o cenniki to wiem napewno ze za kalacha placi sie 300$ za Browninga 100$ SWD 500$ a co do reszty to musialbym sprawdzic.

 

Jesli chodzi o producentow to jak juz wspominalem sa rozni zarowno oryginalni jak i wszelkiego rodzaju kopie i podroby. tak wiec trudno jest mi jednoznacznie powedziec ale widzialem oryginalne MP5 z niemczech.

 

Jesli chodzi o zdjecia to musicie poczekac bo przy mojej aktualnej pracy nie bardzo mam czas na robienie zdjec.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...