Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Po pobieżnym obleceniu wzrokiem nagłówków tematów,jakoś nie doszukałem się precedensu mojego problemu,ale jeśli takowy jest,to proszę o link,i przepraszam za zaśmiecanie forum. A teraz do sedna. Otóż jakiś czas temu otworzyłem tytułowego gb v.7 od cymy,aby wstawić parę nowych pierdółek i trochę go przesmarować w środku.

Wszystko ładnie pięknie,ale kiedy go zamknąłem,poskręcałem do kupy,podpiąłem pod baterię,żeby sprawdzić czy ruszy-no i nie ruszył. Wydaje z siebie taki dźwięk jakby chciał,ale nie mógł...nie wiem jak to inaczej ująć-jakby nie mógł poruszyć tłokiem.

Rozbierałem go chyba i składałem ze 3 razy,zawsze z tym samym efektem. Nawet sprawdzałem prawidłowość biegunów kabli, ponieważ je wcześniej odłączałem. I nic.

Nie wymieniałem sprężyny,wiec to nie wina za słabej baterii,zresztą działam na 9.6V.

Nie chcę katować silnika przy dalszych próbach,nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim.Może komuś z was przytrafiło się to wcześniej?

pzdr

Link to post
Share on other sites

Złe podkładkowanie, zła regulacja silnika itp itp. Przyczyn może być więcej niż części w owym gearboxie. Poczytaj tematy o M14 Cymy, zarówno o replice jak i o jej tuningu. Na odległość to Ci raczej nikt nie pomoże, zwłaszcza przy tak małej ilości informacji którą podałeś.

Link to post
Share on other sites

To też dobrze. A co z drugą stroną GB? Tam też są łożyska i podkładki i dopiero po ściśnięciu dwóch połówek możesz napotkać opór, gdyż będzie zbyt ciasno. Robisz tak: składasz gb bez cylindra, tłoka, sprężyny, prowadnicy, głowicy cylidnra, popychacza, silnika itd. Ogólnie, żeby mieć łatwy dostęp do zębatek. Dobrze, jeśli wyjmiesz też antireversal. Następnie skręcasz GB śrubkami i sprawdzasz jak obracają się zębatki. Po dość mocnym pchnięciu powinny zrobić spokojnie ponad 1 obrót. Jak nie, znaczy, że masz za dużo podkładek i zębatki mają zbyt ciasno.

Edited by PiterTKD
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...