Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK CM.048 [Cyma]


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam mam pytanie do wszystkich zaznajomionych z karabinem CM048

Chciałem przerobić karabin na znacznie mocniejszy tj pof 500 fps wraz z dołożeniem prec lufy dla poprawy osiągów (strzelanki na duże dystanse).

Moj stock poddałem go tuningowi tj wymieniono

- prec lufa JBU

- SHS Zestaw wzmocnionych zębatek 100:300 (takie za 85 zł)

- SHS Wzmocniony tłok z 15 stalowymi zębami (40 zł)

- Wymienono całe okablowanie+ mosfet

- gumka hup-up systema energy

- bore-up systema

- nowe łozyska ślizgowe

- sprężyna mad onion 130ms.

Po schronowaniu po odebraniu wychodzi 360 fps ma kulkach 0,25 do daje ok 400 na 0,20. Jest to mniej niż wlasciwie stock także porażka. Czy ktoś z Was jest w stanie ocenić ile fpsów powinna taka kombinacja dawac ? Mieliście podobny problem? Nie wiem czy aż tyle może uciekać przez za słabą sprężynę.

Czy uważacie że taka konfiguracja pociągnie sprężynę 150ms np guardera? (Bateria lipol 3s; 30c rozladowania)

Link to post
Share on other sites

Hej. Ja z kolei chciałbym nieco podrasować moją cymkę, zrobić ją na takiego dobrego szturmiaka (choć trybu auto używam rzadko, jak coś to serie po max 10-15 kulek). Posiadam już następujące części:

 

- precka 6,03mm 510mm SRC

- kable niskooporowe + T-Deans'y

- komora HU przezroczysta od RK-02 Boyi (szczelna, na prawdę ciasno w niej siedzi lufa z gumką)

- uszczelniona dysza i głowica cylindra od Deep Fire

+ podkładkowanie zębatek + smarowanie GB

 

Szczelność jest wg mnie bardzo dobra, przy teście strzykawki ledwo dochodziło do połowy cylindra i był kamień.

 

Ale do rzeczy, chciałbym podrasować replikę do ok 450 FPS czyli taka bezpieczna sztormówka z całkiem dobrym zasięgiem i bez zbędnego obciążania gb. Podejrzewam że trzeba by wymienić spręzynę i gumkę (te części są stockowe cymy, troche już zużyte).

Pytanie jest takie: jaką byście dali sprężynę i gumkę? Jakie później kulki do tej giwery?

Link to post
Share on other sites

Raz - niepotrzebnie zmieniałeś komorę HU;

Dwa - lufa do wymiany;

Trzy - 430 fps możesz wyciągnąć już na SP120, jednak szczelność musi być wzorowa;

Cztery - gumka Systema;

Pięć - jak już zmieniłeś głowicę cylindra, to mogłeś się pokusić o wymianę tłoka wraz z jego głowicą;

Sześć - obciążenie GB Cymy pojawi się przy SP140 dopiero;

Siedem - przy 450 fps lepiej jeszcze trzymać się 0.25g G&G, przy wyższych lepiej brać 0.3g G&G;

Osiem - przelicz sobie fps na m/s, później wstaw liczby do wzoru na energię kinetyczną. Zobaczysz, że jest marna różnica między 450 a 470 fps;

Dziewięć - jeszcze przed kolejnym rozebraniem przechronuj replikę.

 

Nie pytajcie, po co zrobiłem wyliczenia. Sam nie wiem...

 

@koksen, około 450fps. Silnik powinien uciągnąć SP150.

Link to post
Share on other sites

Siedem - przy 450 fps lepiej jeszcze trzymać się 0.25g G&G, przy wyższych lepiej brać 0.3g G&G;

 

Cytuję poradnik LogaNa

 

e) 0,28g

Najlepiej sprawdzić się mogą w replikach dysponujących prędkością wylotową w zakresie 350-500 FPS.

Najczęściej używane są przez graczy, których repliki wystrzeliwują kulki z prędkością około 450 FPS.

 

Sam miałem okazję sprawdzić na kilku replikach, 0,28 przy takich fpsach (450) są bardziej przewidywalne w końcowej "fazie lotu".

 

Także nim coś napiszesz - pomyśl.

Link to post
Share on other sites

Zanim coś palniesz, pomyśl...

 

Jak sądzisz, dlaczego doradziłem lżejsze kulki? Bo pisząc tamto miałem nadzieję, że każdy się domyśli, że nigdy z niczego nie strzelałem, airsoft znam z forum i codziennie masakruję graczy w Tibii...

 

Różnica w skupieniu pomiędzy tymi wagami jest na tyle mała, że nie warto dla niej tracić 10m/s.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Zanim coś palniesz, pomyśl...

 

Jak sądzisz, dlaczego doradziłem lżejsze kulki? Bo pisząc tamto miałem nadzieję, że każdy się domyśli, że nigdy z niczego nie strzelałem, airsoft znam z forum i codziennie masakruję graczy w Tibii...

 

Różnica w skupieniu pomiędzy tymi wagami jest na tyle mała, że nie warto dla niej tracić 10m/s.

 

Naprawdę nie interesuje mnie dlaczego ani to co robisz codziennie, więc oszczędź.

Kulki poleciłem zgodnie z poradnikiem znajdującym się na forum i na podstawie własnych doświadczeń

z tą repliką oraz paroma lufami w niej zamontowanymi.

 

Co do tłoków : u mnie niebieski 14 zębowy tłok SHS lata bezawaryjnie na sp130.

Mimo, że siedzi tam już ponad rok nie nosi żadnych znaczących śladów zużycia.

Co do zębatek SHS, faktycznie mimo poprawnego wypodkładkowania są trochę

głośniejsze.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...